zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Zvítězí u Elly rozum nebo cit ? Moc pěkný, jemný, nostalgický příběh o lásce na pozadí druhé světové války. Svůj osud vypráví Ella své vnučce Kendře a ta jej potom sepíše a oživí tak její minulost. Babička Ella prožila dvě osudové lásky, první byl malíř Christophe a druhý otec jejích dětí Angus. Její život nebyl vůbec lehký...
Příjemné čtení plné vzpomínek, které mě potěšilo. Hezký rodinný příběh !

15.05.2020 4 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Chtěli byste mít takovou nádhernou a lidskou kamarádku jako je Iva ? Já tedy ano.
Po delší době jsem četla knížku od této slovenské autorky. A musím napsat, že mě toto čtení velmi potěšilo a pohladilo na duši. Myslím, že jsem to potřebovala, číst v této nelehké době zrovna tento příběh. Příběh o kamarádství, o slibu, o mateřství, o lásce.
Knížka se četla moc pěkně, neměla moc stran a já ji chci všem doporučit !

14.05.2020 5 z 5

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Dobrá krimi, ale ne jedna z nejlepších... Nevím proč, ale mám pocit, že mně styl psaní Caz Frearové prostě nějak nesedí. Ze začátku jsem se nemohla dlouho začíst ( stejně tak u Malých sladkých lží), pak se to kapánek rozjelo a v druhé půli detektivka nabrala spád, no ten pomalý způsob vyprávění, nesympatické postavy, jsem prostě v rozpacích....
Chválím elegantní obálku a přivřu obě knižní oči a posílám Cat čtyři hvězdičky...Dobré !

11.05.2020 4 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Nelíbí se vám první případ skotské vyšetřovatelky ? Docela mě překvapilo nízké hodnocení. Já jsem s touto detektivkou spokojená. Bude-li další díl, sáhnu po něm.
Dania Gorská pochází z Polska (i já jsem pocítila jistou podobnost s knihami R. Bryndzy), je mi sympatická, má perfektního bráchu, je skvělá kriminalistka. Příběh ze Skotska byl čtivý, stránky jsem obracela velmi rychle, měl zajímavý námět, dobrou atmosféru. Byla místa, kde jsem se i pobavila. Závěr mě překvapil. Fajn krimi. Přečtěte si !

08.05.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Při dočtení Zimního ohně jsem si slíbila další pecku od tohoto švédského autora. Nevím, zda Podzimní případ předčil Zimní oheň, u mne zřejmě ne. Ale i tak skvělé čtení !
Co svým činem způsobí pětice kamarádů, která stanuje u zatopeného kamenolomu ? I po dlouhých dvaceti sedmi letech vyjde pravda najevo, když se do vesnice přistěhuje nová kriminalistka Anna s dcerou. Thriller je velmi čtivý, napínavý, plný nostalgické zimní atmosféry a nejvíc se mi líbilo finále příběhu. Velmi dobře napsané s překvapením pro čtenáře. Ráda sáhnu po dalším čtení od pana autora, bude mít název - Jarní oběť !

04.05.2020 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Tato knížka mě hodně lákala, názvem, anotací i povedenou obálkou.
Bylo to dobré čtení, dvě dějové linky, ta současná s Annou se mi líbila méně, kdežto jak bývá zvykem část historická - válečná byla čtivější a silnější. Příběhy z koncentračního tábora bývají vždycky plné krutostí, nelidskosti a hrůz, bylo tomu tak i v tomto příběhu.
Nejvíc se mi líbilo přátelství Elizy a Magdaleny. I když vzniklo v hrůzných podmínkách a bylo tragické... I mně se hůře četl začátek knihy, jinak jsem spokojená, ale ne nadšená. Mé city a emoce se bohužel při čtení neprobudily. To se ale stává jen sporadicky.

01.05.2020 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Známá švédská autorka nás překvapila tentokrát teňoučkou knížkou s příběhem tří žen, které neznaly slitování s chováním svých manželů. Poradily si sami se vzájemnou pomocí.
Tak nevím, snad má tento minipříběh nějaké poselství, máme ho chápat jako vzkaz všem týraným ženám? Jinak se příběh četl dobře a lehce, byl nenáročný, snad bych knížku doporučila všem začínajícím čtenářům a čtenářkám :-)

29.04.2020 3 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Dům u jezera je prvotina mé oblíbené autorky Kate Mortonové. Doposud kniha zdobila mou knihovnu a až nyní přišel čas ke čtení. A znovu musím tuto knihu pochválit, stejně jak chválím všechny ostatní autorčiny knihy. Dům u jezera je krásný, spletitý, nádherně napsaný příběh, který je přesně podle mého gusta. Takové příběhy miluji ! Kdy se probouzejí duchové, minulost se prolíná se současností a dávná tajemství znovu ožívají.
Kate Mortonová prostě umí psát překrásné romány a já se těším na další. Ach, to zas bude !

27.04.2020 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Lotta Lundberg

Tak to nebylo vůbec lehké čtení, žádná oddechovka. Ba naopak hodně smutné a tíživé, psychologické, hlubokomyslné. Nebylo to jednoduché číst, ale nemohla jsem ani přestat, i když některé pasáže jsem chtěla přeskočit. Ale neudělala jsem to.
Osud tří žen a jejich bolestné žití. Ovlivněné válkou, nedostatkem, nevěrou a pochybnosti, ale také smutkem po matce, psychickými problémy. Ke konci příběhu se osud těch tří žen přibližuje. Čtenář to už tuší, jen ještě zůstává místo i pro jeho fantazii. Mně bylo u čtení docela smutno, no v životě nejsou jen příjemné a veselé věci.

22.04.2020 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Roma, říkají, non basta una vita. Jeden život nestačí.
Pro mě byla tato knížka nádhernou vzpomínku na Řím, připomínkou všech těch úchvatných míst, která jsem kdysi viděla a nikdy na ně nezapomenu. Prožila jsem s touto římskou vzpomínkou pár hodin, které mě obohatily o nové vědomosti a bylo mi přitom tak krásně...
Čtvero ročních období v Římě je poklad, který leží v mé knihovně ! Chci ho již teď zas číst !

18.04.2020 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Moderní a atraktivní čtení, neboť lidé se na světě seznamují prostřednictvím aplikace, která vám pak pomocí DNA přiřadí odpovídajícího partnera. Pět knižních hrdinů se pak takto pokusí s vybraným partnerem sladit svůj život a mít rád, ale ne vždycky to dopadne tak, jak bylo určeno... Příběh měl spád, krátké kapitoly zrychlovaly děj a zvyšovaly čtivost, určitě se jedná dobré a kvalitní čtení.
Já svou spřízněnou duši našla již před mnoha lety a nepotřebovala jsem na to žádné nové metody. Ale proč ne ? Doba se vyvíjí a třeba moje vnučka se seznámí stejně jako Mandy.

16.04.2020 4 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Kdo je zanedbaný muž bloudící nočním městem ?
Tato knížka mě mile překvapila. Bylo to velmi svižné a zajímavé čtení, které mě zaujalo a bavilo až do poslední stránky. Líbila se mi postava skromné a upřímné Milušky, která otevřela své srdce Markovi, a vůbec jí nevadila jeho minulost.
Příběh byl moc pěkně propracovaný, nechyběla skvělá psychologie postav a pocítila jsem i mystický svět esoteriky. Ráda si od této autorky přečtu něco dalšího.

13.04.2020 4 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Temný příběh od řeky Temže.... tak zní podtitul tohoto mimořádného, nádherného, silného a emotivního příběhu. Já si každou stránku vychutnávala, nespěchala jsem, chtěla jsem si co nejvíce času užít s tímto překrásným viktoriánským příběhem !
Když cizinec přinese do hostince U Labutě tělíčko mrtvé dívenky, spustí se lavina událostí. Stane se totiž zázrak a dívka ožije. A najednou se dívenky chtějí ujmout tři rodiny...
Je to Amelie nebo Alice ?
Tak výjimečný román jsem dosti dlouho nečetla. Plynul pomalu jako řeka a přinesl mi do života tolik krásy, že se mi zapsal do srdce !

11.04.2020 5 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Tak toto je velmi milé a příjemné čtení. Zima bez tebe je typická oddechovka, moc pěkně napsaná. Nečekejte žádnou přeslazenou romantiku. Tento příběh je nejen o lásce, ale hlavně o přátelství, toleranci, nechybí ani špetka humoru. Takového rezavého třínohého kocoura Plukovníka bych si přála mít doma. Želvu a husy už nemusím, ale láska ke zvířatům má mnoho podob.
Příběh z Cornwallu mě krásně pobavil a dodal pozitivní energii. Hned bych se tam vypravila !

05.04.2020 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Zatímco jsi spala tvůj svět se převrátil vzhůru nohama. Co se tehdy stalo ?
Vynikající psychologický thriller, plný překvapení a zvratů, které nečekáte. Mně se kniha líbila hned od první stránky, děj nabíral na síle a dospěl ke konci, který mě překvapil a já ho vůbec nečekala. Je to rodinný příběh, naplněný přetvářkou, lží a podezíráním.
Přečtěte si, určitě se vám knížka bude líbit. Doporučuji !

03.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Také já jsem s knihou spokojená a nejenom to. Nadšená ! Šikmý kostel zcela splnil mé očekávání, už od prvních stránek jsem se zcela ponořila do tohoto zaniklého havířského světa a nechala se unášet jeho příběhem. Postavy jsou tak skutečné, připomínají mi pohlednici s pohyblivými obrázky, krásný, nostalgický i krutý čas minulý, na který rádi vzpomínáme... Nechybí přátelství, láska a naděje. Barbora, Julka a Ludwik, jejich mimořádná životní pouť. Děkuji autorce za tento jedinečný zážitek !

30.03.2020 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

V Africe jsou doma mýty, mystika a ševelení větru, stromy tu mají svou vlastní vůli a člověk nemůže jinak než se tím nechat strhnout.
Tato věta o Africe se mi hodně zalíbila, chtěla jsem s vámi o ni podělit. Ochejchovaná je čtivý thriller s rychlým tempem, o nespravedlnosti, o odvaze vzít osud do vlastních rukou, o poutech rodinných. Je drsný, místy syrový, zavede čtenáře do africké Ugandy, do dánské Kodaně, do Říma, či na ostrov Lampedusa. Kvalitní a dobré čtení !

26.03.2020 4 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Nádherný a skutečný příběh o dceři rybáře Mary z Cornwallu, která je odsouzena za krádež klobouku k smrti, ale namísto toho, čeká Mary transport do Austrálie se skupinou trestanců. Otřesné podmínky na lodi, boj o přežití a krutý, drsný život v kolonii, to vše je součástí tohoto příběhu plného emocí !
Zrovna v tuto nelehkou dobu mě tento román dodal odvahu, naději v lepší zítřek. Posílil mě na duši, rozbouřil mé emoce a pak mě uklidnil. Byl přesně podle mého gusta.
Nezapomenutelný příběh, se skutečnými hrdiny !

23.03.2020 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Vynikající druhý díl napínavé série s názvem Na dně. Čtení jsem si náležitě užila, bylo to dynamické a plné napětí, skvělé čtení. Ocenila jsem střídání kapitol vyprávěných z pohledu jednotlivých postav. To bylo moc fajn. Zejména kapitoly z pohledů Connora a Lanny, dětí hlavní hrdinky, byly bezvadné.
Těším se na pokračování s názvem Ve víru, snad ten prokletý sadista Melvin neožije ? No, uvidíme !

20.03.2020 5 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

První kniha v tomto roce, která mě dohnala k slzám. A ne jedenkrát !
Hned po dočtení jsem nabitá emocemi, byl to neuvěřitelně krásný a dojemný příběh !
Kniha se mi líbila celá, hned od samotného začátku. Autorka příběh vypráví velice originálním způsobem, líbily se mi dopisy, které píše Selina dceři Alici. Nevím, ale snad se mi kniha líbila ještě víc než autorčiny Dopisy, které....
Opravdu mě Třpytivá hodina potěšila a připravila mi nádherný čtenářský zážitek !

16.03.2020 5 z 5