zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Od pondělí do pátku Od pondělí do pátku Jana Vašáková

Hezké obrázky, ale vlastně jsem nenašla nic, co bych chtěla uvařit.

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Úžasné podání knihy, občas jsem se bála, občas smála, a občas podivovala nad těmi zrhlostmi, ale donutilo mě to to dočíst.

11.01.2016 4 z 5

Tamarín a pomeranč Tamarín a pomeranč Martina Drijverová

Mě se to líbilo, jak příběhy, tak ilustrace. Někdy bylo morální ponaučení až moc strojené, ale možná že díky tomu pak lépe uchopitelné pro děti - tak zhruba 6-8 let.

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Noo ... byla tam část, kde jsem se ztrácela, co je přítonost a co vzpomínky, ale vlastně mi to ani nevadilo. Kniha mě neuvěřitelně vtáhla do děje a moc se mi líbila.

11.01.2016 5 z 5

Vazba: Teorie kvality raných vztahů mezi matkou a dítětem Vazba: Teorie kvality raných vztahů mezi matkou a dítětem John Bowlby

Na můj vkus poněkud moc odborné (čekala jsem něco zpopularizovaného) a obsahující části, které se tématu vazby dotýkají jen okrajově. Přesto mě kniha zaujala a našla jsem v ní několik zajímavých a podnětných myšlenek.

Barvy- otevři okénko Barvy- otevři okénko Felicity Brooks

Opět další krásná kniha, kterou vydavatelství Svojtka převzalo od britského Usbornu. Jejich knihy jsou dělané s citem pro dítě.

Princezny - Malá mořská víla Princezny - Malá mořská víla Carmen Guerra

Na dětskou knihu mě překvapil ten špatný konec, i když chápu, že takový ten příběh asi původně byl, takže vlastně nic proti. A navíc oceňuji krásné ilustrace.

11.01.2016 4 z 5

Jak mluvit, aby se děti lépe učily Jak mluvit, aby se děti lépe učily Adele Faber

Výborná kniha. Ze začatku jsem sice byla zklamaná, že jde spíš o příručku pro učitelky než o rady jak efektivně učit doma, ale i tak jsem si z toho odnesla hodně. Jejich komiksy mě navíc fakt baví.

31.12.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Teda proč jsem četla další knihu od tohoto autora, to nevím. Každopodádně vím, že další ani omylem. Jde spíše o literaturu Young Adult, mezi dospěláckými knihami nemá co dělat. Klobouk dolu autorovi, že ty puberťáky dokázat tak věrně popsat :).

31.12.2015 2 z 5

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela Natalie Young

Ta kniha mi přišla místy ujetá, ael i tak jsem se celkem bavila. Tedy bavila jsem se tak první půlku. V druhé polovině, kde se začínají rozbíhat různé časové linie mi to začalo připadat přinejměnším psychadelické.

31.12.2015 4 z 5

Vařte zdravě jako my aneb Nejoblíbenější dietní recepty Vařte zdravě jako my aneb Nejoblíbenější dietní recepty Petra Lamschová

Obrázky hezké, jídla možná chutná ... ale nic, co bych si uvařila doma. Většina receptů obsahuje alespoň jednu ingredienci, kterou prostě v našem menším mestě běžně nevedou (město 10 tis. obyv.). Jednou bych něco z toho chtěla ochutnat, ale to je tak asi všechno. Kuchařka mi tímto přijde docela zbytečná.

31.12.2015 2 z 5

Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Chaloupka strýčka Toma (zkráceno) Harriet Beecher Stowe

Opravdu krásná kniha.

05.12.2015 5 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Vůbec, ale vůbec jsem se do toho nemohla dostat. Obálka krásná, název geniální, nápad perfektní, marketing bez chybičky, ale ta kniha ... nic moc. Knihovnice mi říkala, že druhý díl je poněkud slabší. Nějak jsem se nedostala k tomu dočíst ani tento. Kvůli takovým knihám mi tu na databazi chybí označení knihy "Nedočtena, odložena". Ráda bych měla jistotu, že si to nepůjčím znova :).

05.12.2015 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, a navíc nádherná. Jak já bych chtěla být Lizií Bennetová.

05.12.2015 5 z 5

Skřítek Nils Skřítek Nils Astrid Lindgren

Krásné zpracování, povídky poutavé, ale ... ale prostě jiné její knihy jsou lepší. Tohle mi přijde jako povídky do šuplíčku, kterým určitě chtěla ještě něco dát, jen už se na ně nedostalo.

27.11.2015 4 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Od J. Picoultové to nehjhorší, co jsem četla. Příběh měl potenciál, ale co to všechno kolem?? Autorka na začátku s věnováním sděluje něco jako, že "slíbila, že to jednou přijde". Z čehož usuzuju, že tu knihu psala s nějakým konkrétním úmyslem nebo možná i pro někoho - autora toho komixu? Podle mě ale šlápla vedle, většina jejich knih je hezky propracovaná a s myšlenkou, tohle ale ne.

27.11.2015 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha je psaná celkem čtivě, ale mohla by mít klidně půl strana byla by čtivější. Přišlo mi, že to množství "vaty" ten příběh snad i kazí. Jak se příběh bude vyvíjet a jak skončí, šlo tušit celkem brzo, a tak to oddalování toho, než daná postava na něco přijde nebo ji něco dojde bylo k uzoufání. Ale když to zkousnete, tak ten příběh sám o sobě byl celkem doják :)

22.11.2015 4 z 5

Školní zralost Školní zralost Jiřina Bednářová

Souhrn toho, po čem se paní učitelky pídí při zápise do první třídy. Je to však i šířeji návod jak svoje dítě vést, aby získávalo ty správné znalosti, a taky návod čeho si všimnout, když naše dítě v nečem zaostává.

22.11.2015 5 z 5

Hledej Krtka Hledej Krtka Zdeněk Miler

Na čekání u doktora nebo v nějaké jiné řadě ideální. Nejde to na první pohled poznat, ale je to strukturováno i tematicky, takže i tak pro tří a čtyřleté je to vhodné pro vysvětlování různých zvyklostí. Mě osobně se ale víc líbil Krtek na cestách, proto dávám jen čtyři hvězdičky.

22.11.2015 4 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Kdybych neviděla večerníček, tak mám pocit, že bych se někde ztrácela. Jazyk je to hezký, i to samotné vyprávění. Jen mi to příjde nějaké až moc prostoduché. Neořezali to nějak pro tohle vydaní?

22.11.2015 3 z 5