zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Lumpíček a Rošťanda Lumpíček a Rošťanda Zuzana Pospíšilová

Jedna z těch lepších od celkem dobré české dětské autorky, ale její Detektivové jsou lepší. Je zajímavé jak autorka dokáže změnit psaní pro různé věkové skupiny.

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Klasika.

Pohádky o princeznách Pohádky o princeznách František Zacharník

Nooo, dcerce se to líbilo, u mě trochu tápu. Pohádky kratoučké a až příliš přímočaré, výchovnost z toho přímo čišela. Bojím se že některé děti by to mohly z toho důvodu odmítnout.

Tři malé pirátky Tři malé pirátky Georgie Adams

Za mě bravurní dětská kniha. Vhodné i pro první čtení.

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Autorka snad sledovala naši rodinu :))). Chvilku jsem se poznávala v jedné postavě, chvilku v druhé a viděla jsem tak i ostatní z rodiny.

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Jde o pomalu plynoucí příběh, který vás však celkem dostane. Bylo mi i celkem jedno jak to dopadne, prostě jsem si užívala čtení.

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Ze začatku jsem chtěla knihu odložit. Přišlo mi, že autor vykrádá svoje oblíbené autory, ale pak mě to chytlo víc a přestože mi některé náměty přijdou povědomé, tak autor s nimi dokázat pracovat tak, jak jsem nakonec nečekala a konec mě opravdu dostal.

I to se veterinářce může stát I to se veterinářce může stát Cathy Woodman

Fajn oddychovka.

Tři malé čarodějky Tři malé čarodějky Georgie Adams

Mě se líbilo a dcera to chtěla číst pořád do kolečka.

18.11.2015 5 z 5

O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem Táňa Ondrašíková Rybenská

Výborné ilustrace a celkem hezký příběh.

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Odpočinková romantika se správným nábojem.

02.11.2015 5 z 5

Příručka pro kluky dobrodruhy Příručka pro kluky dobrodruhy Michéle Lecreux

Krásně provedená příručka pro malé dobrodruhy se spoustou nápadů a krásných ilustrací.

02.11.2015 5 z 5

O cvrčku a mravenci O cvrčku a mravenci Kašmir Huseinović

Ilustrace nádherné, text však značně slabý.

02.11.2015 4 z 5

Pole a louka - Objevuj přírodu Pole a louka - Objevuj přírodu Christine Henkel

Obrázky mi přišly až moc nacpané zvířátky, ale jinak v pohodě. Jde o takovou jakože encyklopedii formou leporela.

13.10.2015 4 z 5

Safari - Moje první obrázková knížka Safari - Moje první obrázková knížka neznámý - neuveden

No prostě obrázková jakože necyklopedie zvířátek, neurazí, ale nepřekvapí.

13.10.2015 3 z 5

Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie Jiří Ramba

Nooo čekala jsem více o lebkách a míň o historii, ale i tak se mi to líbilo. Celkem mě chytla ta část o Věstonicích. Druhá část o Karlu IV mě moc nebrala, ale poslední část o bedřichu Smetanovy byla skvělá.

12.10.2015 5 z 5

Můj vkus to teda nebyl, ale věřím, že si to čtenáře najde.

07.10.2015 3 z 5

Recyklované pohádky Recyklované pohádky kolektiv autorů

Nezaujalo. Hned u první pohádky jsem měla problém se chystnout děje.

07.10.2015 1 z 5

Pohádky o Malé tlusté víle Pohádky o Malé tlusté víle Jiří Dědeček

Mě to přišlo divný. Teprve po vysvětlení autora a ilustrátora na konci knihy jsem to trochu pochopila a z tohodle pohledu uznávám, že je to svým způsobem hezká kniha, ale pro děti fakt ne. Chvilku mi to přišlo děsivé.

07.10.2015 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

U mě perfektní. Kniha byla čtivá a téma zajímavé. Jen ta věc s manželem (dále neprozrazuji) mi přišla, že drobně skřípe, ale i tak líbilo.

07.10.2015 5 z 5