zuzi1162 zuzi1162 komentáře u knih

Ti otravní králíci Ti otravní králíci Ciara Flood

Perfektní. Navíc ten Stopaův průvodce mě dojal.

25.05.2015 5 z 5

Psí trampoty Psí trampoty Julia Boehme

Příjemné čtení, na první čtení ideální.

25.05.2015 5 z 5

Bořivoj a Blecha Fló Bořivoj a Blecha Fló Ivan Binar

No ještě, že čtu dětské knihy dopředu než je čtu s dcerou. Tahle knížka je fakt divná. Hned na zčátku mě dostalo, jak autor popisuje, že blecha přeskočila na Bořivoje a začala mu sát krev, která se mu spustila z nosu ... a takovejch sportnejch momentů tam bylo víc, no to pro děti moc nejni. Ilustrace však nádherné.

25.05.2015 2 z 5

Hvězdy pražské zoo Hvězdy pražské zoo Jiří Dědeček

Za mě to má určitě pět hvězdiček, i šest kdyby šlo. Pro milovníky pražské Zoo je to opravdová lahůdka. Text si na nic nehraje a navíc se tam dozvíte i spostu informací.

Jak vyzrát na duchy? Jak vyzrát na duchy? Roland Garrigue

Mě se líbilo, ale pravda, že ta stránka, kde navádějí děti k pokreslování knih, tu jsem moc nepochopila.

Homeopatie v kostce Homeopatie v kostce Dana Čížková

Hezké, stručné.

Zombíkovy narozky Zombíkovy narozky Alberto Pez

Tahle dvojice autorů mě dostala, a moc se to líbí i mojí dcerce. A že to nemá moc smysl ... no a co :)?

15.05.2015 5 z 5

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku John Irving

Tak nějak jsem čekala víc. Trošku mě i zklamalo, že ilustrace neodovídají textu ... i když jsou teda opravdu výborné.

15.05.2015 3 z 5

120 cvičení pro dobrou postavu 120 cvičení pro dobrou postavu Lydie Raisin

Hezkým způsobem koncipována každodenní cvičení - na čtyři týdny, šest dní v týdnu (v neděli se odpočívá). Líbí se mi, že každý den je něco jiného a tak mě to cvičení nenudilo. Patnáct minut bylo akorát a kupodivu to docela zapůsobilo.

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

No vlastně nevím, co napsat. Kniha mě nejdříve neuvěřitelně chytla, ale pak ... i přes spousty fakt hlubokých myšlenek mě to přestalo místy bavit. Přesto mě to ale svým způsobem nakonec i zaujmulo.

15.05.2015 3 z 5

Nazdar, Národní divadlo Nazdar, Národní divadlo Dana Flídrová

Oceňuju, že to obsahuje spoustu fatických informací v celkem srozumitelné formě. Ale ... některé části komiksu, zřejmě z důvodu toho aby byly blíž ke čtenářům pubertálního věku, mi přišly lehce mimo. Nechci být průderní ... možná je to jen nový moderní směr a třeba zrovna na to ti mladí slyší, takže tento fakt do svého hodnocení nezahrnuji.

S flétničkou do školky S flétničkou do školky Romana Hodinová

Jsou tam všechny hudebkové písničky krásně pohromadě. Pro malé děti je to vytištěno velkými písmenky a i notové zápisy jsou dostatečně velké.

15.05.2015 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Oproti klasické Pipi, byl toto po někud jednodušší příběh, ale i tak to bylo hezké. Pipi mám moc ráda. Možná, že to bylo psané pro menší děti, tak proto.

15.05.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Výborné, i když její Prázdné místo bylo lepší.

14.05.2015 5 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

Ta kniha si mě našla ve správný čas, takže dávám čtyři hvězdičky. Ty zmiňovaná česká jména beru s nadsázkou, tak nějak to k celé knize patří. Řekla bych, že je to autorčin sakrasmus se který je vlastně i kniha psaná. Takovej drobnej žertík ... tak to teda chápu já.

06.05.2015 4 z 5

12 malých hororů 12 malých hororů * antologie

No ... je to hezké na pokoukání. Ocenila bych to i jako grafické dílo, ale literárně nic moc.

05.05.2015 3 z 5

Žabí princ Žabí princ Ulf Stark

Mě se to docela líbilo, ale souhlasím, že výběr jmen Klára a Karel je pro děti moc.

28.04.2015 5 z 5

Obrázková knížka o Československu Obrázková knížka o Československu Oldřich Černý

U nás je celkem oblíbená. Má hezké obrázky a i celkový formát.

28.04.2015 5 z 5

Teplice Teplice Květoslava Kocourková

Pro historiky ideální, stručný popis Teplic od úplných začátků po součastnost. Je frustrující, že z původních Teplic nezbylo prakticky nic. Vše ustoupilo vyšším zájmům. Kniha obsahuje obsáhlou fotodokumentaci.

28.04.2015 4 z 5

Ohrádka na zvířátka Ohrádka na zvířátka Pat Hegarty

Pro nejmenší je to opravdu hezké, drží se jim to krásně v ruce a mohou se přitom s rodičema učit, jak které zvíře dělá a jak se jmenuje a další.

14.04.2015 5 z 5