Čtvrté křídlo přehled

Čtvrté křídlo
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539159/bmid_ctvrte-kridlo.jpg 5 1113 1113

Empyreum série

Dvacetiletá Violet Sorrengailová měla nastoupit do kvadrantu písařů a strávit život mezi knihami. Její matka, nesmlouvavá velící generálka, jí však nařídí, aby se připojila ke stovkám kandidátů toužících dostat se mezi navarrskou elitu: dračí jezdce. Violet chybí trénink, navíc je menší než ostatní a draci se s „křehkými“ lidmi nespojují. Spálí je! Proto bude potřebovat všechen svůj důvtip, aby obstála. Brzo ale zjistí, že z Basgiathské válečné školy vedou jen dvě cesty ven: absolvovat, nebo zemřít.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Fourth Wing , 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čtvrté křídlo. Přihlašte se a napište ho.

piskotjanicka
včera 5 z 5

Moc hezká kniha, nejen, že krásně vypadá, ale příběh mě doslova pohltil. Život draků, boje naživot a nasmrt, přátelství, nenávist, intriky, ale i láska. V tomto příběhu je vše co mám na knihách ráda. Jen ten konec......nemůžu se dočkat až bude konečně přeložen další díl zéto série a budu moc s hrdiny prožívat jejich pří ěh dál. Zamě opravdu skvělá kniha. S krásnou obálkou a nádhernou barevnou ořízkou.

knihomolka74
předevčírem 5 z 5

Knihu jsem vzala do ruky na základě všudypřítomných reklam, recenzí, doporučení a nelituji toho.
Je čtivá, děj se netáhl a příběh krásně plynul.
Příběhy o dracích mám ráda a tady jich je spousta. Tairn je super, má smysl pro sarkastický humor a Andarna je sice ještě mládě, ale rozhodně se neztratí.
Violet měla štěstí, že zrovna tyto dva draci si ji vybrali...
V příběhu nechybí odvaha, nenávist, láska ani přátelství. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst

BeeShifer
předevčírem 4 z 5

U této knížky hodně záleží na tom, co od ní očekáváte. Pokud čekáte propracovanou fantasy s perfektně vystaveným světem a historií, kde vše dává smysl, budete zklamaní. Já jsem žádná očekávání neměla a nejsem ani nijak zklamaná, ale ani nějak extra nadšená. U knih je pro mě nejdůležitější, abych si oblíbila postavy. Oblíbila jsem si Violet a Liama, ale na to, kolik má kniha stran, se mi nepodařilo si vybudovat hlubší vztah k žádné jiné postavě. Čekala jsem, že mě uhrane Xaden, protože se mi to většinou u těchto pánských knižních hrdinů děje. A ono nic. :D Takže to o knížce pro mě taky něco vypovídá.
Nejsem čtenář, který nějak více zkoumá svět a jeho pravidla, zda vše funguje a dává smysl, nicméně v této knize mě zarazilo celkem dost věcí. A bohužel, konec jsem odhadla zhruba v polovině. Asi už mám načteno moc YA. :D
I tak dávám čtyři hvězdičky, protože kniha se moc dobře čte, i přes všechny mé výtky je napínavá a Violet jsem fandila. Jo a protože draci, samozřejmě.

10 nejčtenějších knih (červen)

15.06.2024

10 nejčtenějších knih (květen)

15.05.2024

10 nejprodávanějších eknih (duben)

13.05.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

,,Rozhodni se, Violet. Chceš zemřít jako písařka? Nebo žít jako jezdkyně?"

Ocenění knihy (2)

2023 - HumbookAwards (Nejočekávanější překladová kniha roku 2024)
2023 - Goodreads Choice Awards (Romantasy)

Kniha Čtvrté křídlo v seznamech

v Právě čtených110x