Dlouhá trať přehled

Dlouhá trať
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454567/bmid_dlouha-trat-UMP-454567.jpg 4 1034 1034

Sbírka povídek s tématem sebevraždy. Život se někdy zastaví. Ať už je to vědomí smrti, osobní selhání, ztracené iluze, nebo prostý strach, nevyhnutelně s nimi přicházejí také úzkosti, pochyby a otázky. Jsou to okamžiky, které nutí promýšlet vlastní bytí v jasném světle, jehož svit často nepřeje společenským konvencím a tomu „být jako ostatní“. A to, čemu přeje, se zdá být tak děsivé, uhrančivé a lákavé zároveň… Prozaička Viktorie Hanišová po třech románech ohledává subtilnější a sevřenější prostor povídky. Tematicky propojené svižné texty jsou jako dobře míněné facky: zabolí, ale proberou. Stejně jako protagonisté povídek z Dlouhé tratě se i čtenář musí nejednou zastavit a sám sebe se ptát: Jaký má tohle všechno smysl? Možná to není příjemné pomyšlení, ale kdo jednou začne, už nemůže zpět. A to samé se dá říct i o Dlouhé trati. Možná to není nic líbivého — ale číst přestat nelze.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dlouhá trať. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (260)

EvcaMat
06.10.2024 5 z 5

Viktorie je moje oblíbená autorka. Jak se její knihy drapnu, nejsem schopná se od ní odtrhnout. S tímto tématem nemám žádnou zkušenost a možná proto mě to tak rozsekalo. Silný vhled do lidské duše.

VerStetinova
03.10.2024 4 z 5

Téma sebevraždy se mě osobně dotýká, proto jsem se čtením dlouho váhala.
A musím říct, že to pro mě nebylo tak drásavý, jak bych očekávala (možná jsem prostě otrlá), ale rozhodně to byly skvělý povídky!
Líbí se mi, že autorka na téma nahlížela z různých úhlů, nejen z hlediska těch, kteří se k tomuto řešení rozhodnou, ale také těch, kteří potom zůstanou.
Nejvíc bych asi vyzdvihla Manažerku a Díru.

esfinge
17.08.2024 4 z 5

Čtivé povidky. Za mě ani ne depresivní, jako spíš hodně smutne. Hlavně tedy Vrátíš se? a Zbytečný člověk. Kolik takových nešťastných životů se děje kolem nás, za zavřenými dveřmi okolních bytů a domů.
Povídka Dlouhá trať se mi nelíbila a málem jsem knihu po precteni odlozila.

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

10 právě čtených knih podle uživatelů (říjen)

16.10.2020

Knižní novinky (40. týden)

27.09.2020

Copak má člověk právo nezasáhnout, když vidí, jak někdo páchá sebevraždu?

Jako by ten divný text drnkal na známé struny kdesi uvnitř ve mně, jen tón pořád ne a ne zaznít.

To víš, první láska, ta se bere vždycky strašně vážně. Možná až moc.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Dlouhá trať v seznamech

v Právě čtených5x