Jáma a kyvadlo a jiné povídky přehled

Jáma a kyvadlo a jiné povídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545978/bmid_jama-a-kyvadlo-a-jine-povidky.jpg 4 2360 2360

Každý má občas zlé sny. Ve tmě se k vám blíží hrozné věci, věci, které slyšíte, ale nevidíte. Pak se probudíte, ve své teplé posteli, a otočíte se, abyste zase usnuli. Ale představte si, že se probudíte na tvrdé podlaze, v temnotě černější než ta nejtemnější noc. Nasloucháte tichu a cítíte vlhký mrtvolný puch. Smrt je všude kolem vás, vyčkává… Při četbě tohoto souborného díla mistra hororové a fantastické povídky k vám z každého temného koutu šeptá smrt a doslova vás může ochromit strach. Tento soubor povídek Edgara Allana Poea poukazuje na mnohotvárnost a všestrannost jeho talentu. Naleznete v něm čtyřiatřicet povídek tohoto celosvětově uznávaného autora, mezi něž patří například Vraždy v ulici Morgue, Předčasný pohřeb, Zánik domu Usherů, Černý kocour, Příběh z Rozeklaných hor, Ďábel ve zvonici, Muž, který se rozpadl a mnohé jiné.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Fobos

The Pit and the Pendulum

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jáma a kyvadlo a jiné povídky. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (194)

ninano
18.08.2024 5 z 5

Nadčasové dílo zakladatele hororového žánru.

AnnaKiss
07.02.2024 5 z 5

Jámu a kyvadlo jsem si zamilovala na první přečtení už ve 13-ti letech. A od té doby přečtena spousta dalších knih a povídek od tohoto fantastického spisovatele. Díky němu jsem objevila velkou řadu autorů kteří se jím inspirovali a učarovali mne.

Timkim
11.12.2023 4 z 5

Jak již bylo několikrát zmíněno, některé povídky vynikající, jiné slabší, ale najde se i pár, které nutí k zamyšlení.
Opravdu bych nechtěl vědět v jakém byl rozpoložení mysli a co se Edgarovi honilo hlavou když povídky tvořil. Celkově solidní standard. 85%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jáma a kyvadlo a jiné povídky v seznamech

v Právě čtených65x
v Přečtených4 041x