Kříďák přehled

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537020/bmid_kridak-6627dc2263a1f.jpg 4 2924 2924

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet. Kříďák, debut britské spisovatelky C. J. Tudor, vychází ve 40 zemích – jako kniha roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

The Chalk Man , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kříďák. Přihlašte se a napište ho.

Villon
24.06.2024 4 z 5

Po pěti letech jsem se ke knize vrátila a dnešní noc a část dopoledne jsem s ní strávila.. Ve dne , v pohodě , v pergole u kávy se to dá, ale v noci v potemnělém domě, kde slyšíte vrzat i to co nevrže - to teda bylo docela o nervy. Naštěstí mi u nohou spalo malé chlupaté štěně a to mi dávalo náramnou odvahu....
Za mě dost hodně Kingovské, ale taková dobrohororová vzpomínková cesta do dětství. Spoustu věcí jsem zapomněla a znovu jsem se překvapovala nad vyhrocenými situacemi, u kterých mi běhal mráz po zádech. Tak se odpoledne těším do třebovské knihovny, kde budu hledat podobný žánr. Za mě kniha dobrá, napětí bylo dost a za denního světla se to čte napínavě-nebojácně.

Twoo
22.06.2024 5 z 5

Je to velmi podobne stylu psani Stephena Kinga, coz mi pripomina, ze bych se k nemu chtela vratit. Detstvi se prolina s dospelosti, realita s mysteriem. Atmosfera vyborna. Pribeh par slabsich zakouti mel, ale bestseller je to zaslouzene.

Věra91
13.05.2024 2 z 5

Kniha se mi líbila obálkou, ale moc mě nenadchla. Ke knize jsem se musela kolikrát nutit abych ji četla.

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (březen)

15.03.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (2)

2019 - Barry Award (Best First Novel)
2019 - Kniha roku - Čtení tě mění (Napětí)

Kniha Kříďák v seznamech

v Právě čtených65x