Pouta přehled

Pouta
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404483/bmid_pouta-1g4-404483.jpg 4 704 704

Nový román u nás již dobře známé spisovatelky nenechá nikoho v klidu: každý z nás si v něm najde strunu, kterou už slyšel znít nebo která v něm stále zvučí temnou ozvěnou. Silná, intenzivní, temná kniha se světýlkem naděje, jejímiž hrdiny jsou naši současníci, je svědectvím o tom, že příčinou zla a tragických osudů nebývají jen války, přírodní katastrofy, nemoci a jiné, většinou těžko ovlivnitelné zásahy „shora“, ale působí si je lidé sami navzájem svou lhostejností, leností, sobectvím, slabostí či nepochopením…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Odeon

Les Loyautés , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pouta. Přihlašte se a napište ho.

azur
21.06.2024 5 z 5

Tíživé, smutné čtení. Ale nutné. Bylo mi malého Thea hrozně líto za to vše, s čím se musel vyrovnávat. S otcovou depresí, matčiným odporem k bývalému manželovi. Jeho řešení nebylo tím nejlepším, bylo až mrazivé, když vezmeme v úvahu, že měl 12 let.
Do toho sledujeme Cecilii, matku Theova kamaráda Matthise. Ta řeší své problémy na terapii. Nejprve se dozvídáme, že trpí samomluvou. Jednoho dne však objeví manželův koníček. Píše vulgární, rasistické, misogynní příspěvky do různých fór.
Učitelka Helene znovuprožívá své traumatické dětství a projikuje tyto zážitky do jednoho ze svých žáků. Její péče byla pojmenována jako obsese.
Kniha je sice tenká, ale obsahově se vyrovná i obsáhlejším dílům. Ukazuje, že rodiče ne vždy myslí na svého potomka.

opic 12
14.06.2024 4 z 5

Myslete na děti !
Všichni ovlivnují všechny ! Každý ovlivnuje každého !
Kecat nebo mlčet,vyjd to nastejno.
Pouta vzájemná,která nás přitahují i zároven odpuzují.
Pouta svazující.Ve válce všedního dne ve schíze stereotypů.
Empatie.Domněnky.Předsudky.To si jistě užijete lidové vrstvy :)
Vcítit se do druhého člověka a jeho mysli.V dnešní době současné uspěchané,to jest předsevzetí náročné.
V poutech je několik lidských pohledů.Pohledů z davu,těch lidí co známe,jsou mezi námi.
Chodíš s nimi do práce,jezdí v autobusu,nakupují v marketech,bavíš se s nimi,když jedete ve výtahu.Mokneš v dešti,nadáváš v zácpě.Strachuješ se o své blízké a oni o Tebe.
Všechny tvé trápení,tužby,obavy,radosti.Obývají prostory i vztahy nám blízké.MY z masa a kostí.
Mají se všichni vůbec rádi ? Mají si ještě vůbec,co říct ?
Lidská důstojnost.Uznávaný i oblíbený,kdo by nechtěl být ?
Perfektní vyvážená struktura střídání v kratších kapitolách,všech zúčastněných charakterů.Poskládané střípky osudů,pohledů ohýbaných úhlů pokřivené morálky i leckdy neštastných rozhodnutí.Do lidí nevidíš,si pamatuj.Šaty dělaj člověka,no jak se to vezme :)
Útlá ,ale silná výpověd ze současnosti.Strohé úderné přesné vyjádření emocí a pocitů lidí západní tzv civilizace.
Pro všechny člověky,kteří mají rádi vztahové psychoškové rozpoložení z čítání.
Vybrat si zrovna pouta od této spisovatelky se vyloženě poštěstilo i zároven navnadilo na další její literární zážitky.

Knižnípauza
15.05.2024 5 z 5

S autorkou jsem se už jednou setkala a to při čtení knihy No a já, která se mi velmi líbila. Věděla jsem,že to nebude mé poslední setkání s autorkou.
Teď jsem sáhla po její další knize a opět jsem více než spokojená. Vlastně jsem spíš unešená a v šoku co jsem dostala na cca stočtyřiceti stranách.
Neskutečné !

V knize máme čtyři postavy, každá je jiná ale během čtení nám dojde, že jsou na tom vlastně všichni úplně stejně.
Každý z nich něco zažívá nebo zažil a to něco ho neustále ovlivňuje v jeho životě.

Pouta jsou syrová, silná , intenzivní a depresivní ale stále při čtení cítíte nějaké to světýlko naděje. Doufáte, že se co nevidět rozsvítí.
Každá z postav si mě získala a každé z nich jsem držela palce.
V knize jsem nenašla žádná hluchá místa a přečetla ji jedním dechem.

Za mě ji mohu jen a jen doporučit.

Knižní novinky (30. července - 12. srpna)

30.07.2018

...všechno je smyto, ano, a všechno může začít.

Pomalu umíral a nenadělal přitom hluk.

Fakt je, že Frédéric mě zná, i když jsme své sliny nikdy nesmísili.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Pouta v seznamech

v Právě čtených4x