Tajemství klášterní kuchyně přehled

Tajemství klášterní kuchyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92541/bmid_tajemstvi-klasterni-kuchyne-qE9-92541.jpg 4 7 7

Pikantní epizody a chutné recepty, jídlo, gastronomie, církevní život, kuchařské recepty, příběhy.

Literatura naučná Kuchařky
Vydáno: , Portál
Originální název:

Geheimnisse der kirchlichen Kuchengeschichte, 2002


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství klášterní kuchyně. Přihlašte se a napište ho.


Nové komentáře (3)

Ithaka
26.01.2021 5 z 5

Fantastická kniha pro všechny gurmány, kteří v kuchyni nejenom rádi experimentují, ale navíc si o stolování také rádi počtou v historickém kontextu. Švýcarský teolog a historik Josef Imbach tak chutě servíruje jako předkrm jídla klášterní, aby se přes pomíjivé radosti věčného města a nepříjemnosti půstu dostal k hlavnímu chodu - tedy jak se svatí dostali k plotně a proč pověrčivost prochází žaludkem. Přes sto receptů k vyzkoušení a spousta dobových vyobrazení k tomu. Laskomina!

mosem
16.12.2018

Jen krátký komentář - slibný název, totální zklamání. Jak literární, tak recepty.


fristo
25.04.2018

Kniho som dostal od kamarátov a čakal som klasickú kuchárku s nejakými historickými faktami. Bol som však veľmi milo prekvapený pretože kniha má v niektorých častiach niečo čo by sa dalo nazvať dejom. Recepty ktoré sú v knihe sú dobové a vôbec nie prispôsobené súčasnej gastronómii. Je to super lebo človek ak má dostatok trpezlivosti a vie zohnať nie zrovna bežné suroviny môže ochutnať fakt zaujímavé chute. Alebo si môže recepty prispôsobiť. Fakt veľmi podarená kniha.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (2)

Že hraje víno v některých legendách o svatých určitou roli, může mít ten důvod, že se v Bibli objevuje více než 200krát. Je tudíž pochopitelné, že mu ti, kdo denně čistě pracovně listují Biblí, trochu rozumí. Že máme dnes při slavnostních příležitostech ve sklenici vynikající víno a skvělý buket v nose, je totiž z velké části zásluha středověkých mnichů, kteří zachránili umění pěstování révy ze starověku pro novověk.


Ve Švýcarsku například klášter St. Gallen vlastnil v 10. století tolik vinhradů, že už klášterní sklepy nestačily. Je tedy jasné, že mnichové nuceně přešli z konzumace piva k požitku z vína, změna, která by v Bavorsku byla nemyslitelná. Tam se totiž točí svět jako vždy kolem piva a brambor. O víno a pizzu se zajímají Bavoři nanejvýš v srpnu, když se smaží na pláži v Rimini.


Kniha Tajemství klášterní kuchyně v seznamech

v Přečtených8x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x