Jednoducho vzťahy

recenze

Jednoducho vzťahy (2024) 5 z 5 / michaelaXvGn
Jednoducho vzťahy

Knihu odporúčam, ak:
sa vám páčila kniha Vzťahy a mýty alebo Vzťahy a pasce
máte radi náučnu a motivačnú literatúru
vás zaujíma tému vzťahov všeobecne
radi premýšlate nad rôznorodými názormi, teóriami a výskumami

Táto kniha ma vcelku prekvapila. Ukrýva sa v nej oveľa viac, ako by človek na prvý pohľad čakal.

Autor píše veľmi jednoducho, zaujímavo a dokonca aj vtipne, čo som vôbec nečakala. V knihe sa rozoberá vzťah k ľuďom, zvieratám, práci alebo aj k peniazom či Bohu a rôznym ďalším dôležitým veciam v našom živote.

Všetky jeho myšlienky sú triezve, nie sú to len teórie a fantazírovanie. Reálne predkladá svoje teórie aj teórie iných odborníkov. Na mnohé veci som sa pozrela z iného uhla, preto musíte čítať s otvorenou mysľou.

Určite má každý z vás v okolí niekoho blízkeho, s kým sa nerád stretáva, ale má v práci kolegu, ktorého nemusí. Autor v knihe rozpráva o tom, aký má dopad na nás samých, keď máme takýto nezdravý vzťah a ako tomu možno pomocť alebo pochopiť daného človeka, aby bolo v konečnom dôsledku lepšie nám a boli sme spokojnejší.

Veľkou inšpiráciou boli aj autorove osobné skúsenosti z terapií, o ktoré sa v knihe podelil. Viac už, ale neprezradím.

Jednoducho vzťahy Jednoducho vzťahy Honza Vojtko (p)

Najnovšia kniha psychoterapeuta Honzu Vojtka ukazuje, že dôležité vzťahy v našom živote nie sú len tie partnerské či intímne. Pozerá sa na vzťahy zo širšej, pre niekoho možno prekvapujúcej perspektívy: nadväzujeme ich totiž so živ... více