L.Helena Online L.Helena komentáře u knih

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Typicky svěrákovské

25.05.2024 4 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

(SPOILER) Čtete, čtete a myslíte si, že je jasné, jaký bude další vývoj a k čemu děj knihy spěje. Spíš jen romantický příběh, což je pro autorku celkem netypické, i když proložené pasážemi o covidu. A najednou zvrat a vše je jinak. Rázem je tu autorka, jak ji známe, jde o závažné téma a nepříliš probádané zákoutí lidské mysli.
Na knize oceňuji mj. to, že vznikala přímo v době pandemie, kterou popisuje a ne až ex post.

25.05.2024 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Audiokniha
Stejně jako první kniha povídek, jemný humor, krásná čeština, laskavý hlas Zdeňka Svěráka... Moc příjemné poslouchání.

21.05.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Klasický thriller to asi není, ale i tak mě čtení bavilo. Spíš psychologická sonda do uvažování obou manželů, každý z nich má nějaké své tajemství, které má čtenář možnost postupně odhalovat, jenže stejně tu něco nesedí... Rozuzlení trochu nevěrohodné, ale je to literární fikce, takže proč ne.

21.05.2024 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Audiokniha
Úsměvné i smutné, ale hlavně hodně laskavé vyprávění, načtené samotným autorem.

21.05.2024 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Audiokniha
Jemný humor, krásná čeština, životní moudro..., navíc v podání samotného Zdeňka Svěráka je to prostě skvost.

18.05.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Něco úplně jiného, než předchozí dvě knihy, které jsem od autorky četla (Až uvidíš moře, Ty chladné oči). Tohle je spíš takové odpočinkové, zábavné čtení, ale opravdu hodně trefné. Autorka prostě umí a těším se na její další knihy.

18.05.2024 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Audiokniha
Moc hezky vyprávěný příběh. S každou kapitolou mě bavil víc a víc.

12.05.2024 5 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Pohádka pro dospělé. A občas mám náladu i na pohádky.

12.05.2024 4 z 5

Smrt pod kůží Smrt pod kůží James Patterson

(SPOILER) Čekala jsem klasickou reálnou detektivku, kde bude mít vše své logické vysvětlení. Když to začalo sklouzávat do nadpřirozena, nebyla jsem již schopná tuto verzi přijmout a dočítala jsem již jen se setrvačnosti. Proto mě ani nějak zvlášť neoslovil ten dramatický závěr a navíc ani nevím, zda jsem pochopila pointu.

12.05.2024 3 z 5

Hodně depresivní čtení. I když to jde pochopitelně na vrub událostem té doby. Bezmoc, beznaděj... téměř žádné pozitivní události. Až se mi kolikrát nechtělo ke knize znovu vracet. Ale i přesto je napsána čtivě a těším se na třetí díl.

09.05.2024 4 z 5

Podnikavá dívka Podnikavá dívka Ruth Warburton

Děj knihy hodně rozvleklý, až tak poslední třetina měla docela spád. 3,5*

06.05.2024 4 z 5

Lepšího manžela abys pohledala Lepšího manžela abys pohledala Alena Jakoubková

Takové trošku přihlouplé čtení, ale když si člověk potřebuje vyčistit hlavu, svůj účel to splní.

30.04.2024 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Audiokniha
Kdyby to mělo poloviční počet stran, mohlo to být dvojnásobně napínavé.

30.04.2024 3 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Kniha se mi líbila, čtivá, zajímavé prostředí, téměř pořád se něco děje. Párkrát mi sice přišlo jednání některé z postav trochu nelogické, ale pokud by se zachovaly jinak, tak by se zase děj nemohl ubírat tím směrem, jaký autorka potřebovala. Celkově ale hodnotím jako jednu z těch lepších, co jsem od ní zatím četla.

28.04.2024 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Vidím, že nejsem sama, komu děj knihy přišel hodně předvídatelný. Ale četla se dobře.

23.04.2024 3 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Už od samého začátku víme, že se něco stane... Ale přitom hodně dlouho je to takové spíš pohodové čtení o partě holek v krásném prostředí řeckého ostrova. Sem tam vypadne nějaká ta kostička z toho pověstného kostlivce ve skříni, kterého má snad každá z nich. Aniž si to čtenář uvědomuje, příběh graduje...
Jo, dobré počtení.

22.04.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Hodně čtivé, od začátku až do konce. Přečetla jsem s chutí, přestože bylo docela předvídatelné, jak se bude děj vyvíjet. Ale i tak jedna z těch lepších autorčiných knih.

17.04.2024 4 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Pěkný příběh s překvapivým vyústěním.

14.04.2024 4 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Knížku jsem měla rozečtenou hodně dlouho, protože kapitoly, kdy Sage pobývá ve Willowbrooku, se mi prostě četly velmi špatně. Ne kvůli formě, ale obsahu. Věřím, že se tak dělo, a už jen číst o tom, bylo hodně těžké.

14.04.2024 4 z 5