Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487419/bmid_dopisy-ztracenym-3eb-487419.jpg 5 1572 1572

Dopisy ztraceným série

Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku? Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného... Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost, 2017

jeani001
09.08.2020 5 z 5

Překrásně napsaný dojemný příběh o ztrátě, o bolesti, kterou nelze vyjádřit slovy, o promarněných snech a o cestě, která z toho snad vede ven.
Doporučuji!!!

CatherineBarton
03.08.2020 4 z 5

Tohle se nedá popsat - to se musí přečíst!!!!

Luccinda
27.07.2020 5 z 5

Juliet Youngová píše dopisy své mrtvé mamince a nechává je na jejím hrobě. Declan Murphy, na první pohled potížista, během soudně nařízených veřejně prospěšných prací najde jeden z Julietiných dopisů a odepíše na něj. Juliet a Declan se ve skutečném světě nemohou vystát, ale na papíře se z nich stávají spřízněné duše.

Tak tahle nesourodá dvojice si mě získala hned na první straně! Díky tomu, že se v knížce střídají kapitoly z pohledu obou postav, jsem mohla od samého začátku sledovat, jak se postupně vyvíjí jejich vztah k tomu druhému a dokázala se do nich naplno vcítit, takže jsem to s nimi celou dobu prožívala. Dopředu mě hnala také touha zjistit, co se stane, až Juliet nebo Declan zjistí, s kým si vlastně celou dobu dopisovali, a jak na to potom budou reagovat. Vztahy „hate to love“ v literatuře přímo zbožňuju a Dopisy ztraceným nejsou výjimkou. Romantická linka je tu naprosto přirozená, oba hrdinové na sebe skvěle reagují a vy prostě chcete, aby na konci skončili spolu.

Dopisy ztraceným jsou jednou z těch YA contemporary, které vám mají co předat. Myšlenky obsažené v této knize mě donutily o věcech přemýšlet, navzdory silnému tématu se ale knížka četla neuvěřitelně lehce, jako bych vůbec nečetla o smrti a ztrátě blízké osoby. Ty pocity tam ale byly – bolest a zoufalství, ale také láska a naděje na nový začátek. Autorce se povedlo napsat smutný a dojemný příběh plný emocí a já ho tak můžu s klidným srdcem označit jako jednu z nejlepších YA contemporary, co jsem kdy četla.

Maara320
27.07.2020 5 z 5

Totálně skvělá kniha. Ten začátek, kdy netuší, kdo je kdo a vlastně pomalu netuší ani čtenář. Moc jsem jim oběma fandil, aby jim to vyšlo.
Knihu jsem přečetl skoro jedním dechem. A vím, že se k ní ještě několikrát vrátím :-)

Anna 13
26.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Sedím tu a nevím, co napsat...
Příběh těch dvou mě zasáhl. Ani ne tolik to, jak se sbližovali, i když to bylo krásné. Jejich dopisování jsem si užívala. Ale spíše to, jak každý zvlášť bojoval ve svém soukromí, v sobě a sám se sebou. Declanův život byl tak složitý a nesnesitelný, že v jeho věku byl sotva k žití. Ale on je hrdinou, který vydrží. A ještě zachrání jednu holku. Nemilujte ho...

Ta kniha se mi líbila od samého začátku. Vtáhla mě a nepustila. A čím déle jsem s hlavními hrdiny pobývala, tím více jsem se jim dostávala pod kůži a pak mě velmi silně zasahovalo, když to od života krutě schytávali. Nejednou jsem upustila slzy.
V knize jsou momenty, které si dokážete představit tak živě, až vás to škrtí. Viz scéna, kdy Juliet pláče do telefonu na hřbitově a hroutí se do trávy... nebo když se Declan omluví a nikdo na něj nereaguje. Bože, to mě vážně zabolelo.
Ty postavy si zamilujete a budete s nimi dýchat stejný vzduch. Napojíte se na ně. A neodloučíte se od nich, ani když kniha skončí.

Kdybych mohla, poprosila bych autorku, aby napsala knihu o Revovi. Jsem jediná, která mu propadla a chtěla o něm vědět úplně všechno a ještě víc? Proč musel být jen vedlejší postavou?

O ztrátě. O důvěře. O nespravedlnosti. O lidech.

SakiG
26.07.2020 5 z 5

Příběh by někomu mohl přijít ohraný kvůli "známému" filmu Láska přes internet. Ale tohle není jen romantická slaďárna. Pocity viny, méněcennosti a zbytečné obviňování světa může vést k tomu, že jednoho dne něco pokazíte. A pak se to s vámi táhne a nikoho nezajímá proč jste to udělali. Proto je nejdůležitější s ostatními mluvit. Protože člověk potřebuje s někým mluvit. I kdyby to měl být domácí mazlíček nebo kytka v květináči.
S těmito pocity se asi dokáže nejlépe ztotožnit člověk, který něco podobného zažil. Ale knížka je dobře napsaná a chytne vás za srdíčko i sama o sobě. Za mě rozhodně nadprůměr.

PS: Pokud máte kamaráda jako Rev, jste šťastlivci a závidím vám.

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Tahle knížka byla úžasná. Příběh mě chytl od první stránky. Hlavní postavy mi byly sympatické a příběh byl čtivý, takže se rychle četl. Knížku jsem měla ve wishlistu dlouho, ale stále jsem ji odkládala na později. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a myslím, že ji nečtu naposledy. V knížce jsou kapitoly z pohledů obou hlavních postav. Autorka vydala také takové nepřímé pokračovaní More than we can tell, který zachycuje příběh Reva (nejlepšího kamaráda Declana), Doufám, že se brzy dočkáme překladu. Knížku doporučuju i těm, kteří romantiku moc nečtou, protože té tam moc není takže by vám to mohlo také líbit

silvinka12
11.07.2020 5 z 5

Moc jsem se těšila, až si tuhle knihu přečtu a měla jsem na ni vysoká očekávání. A byla dokonalá, nemohla jsem uvěřit, že je o tolik úžasnější než jsem si představovala, že bude. Je hodně čtivá a návyková. Nedokázala jsem od ní odtrhnout, nebo na ni přestat myslet. Hlavní hrdinové patří mezi mé nejoblíbenější knižní postavy. I ostatní postavy byly skvělé. Líbilo se mi na nich, že nejsou v knize vykresleni pouze jako zlé postavy nebo jako dobré postavy. Každá postava má své kladné i záporné vlastnosti, nejsou dokonalé- dělají chyby. V knize jsem také našla mnoho nádherných myšlenek.

Litocha
09.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě úplně pohltila a jejíž příběh jsem autorce sežrala i s chlupama. Velké plus za to, že se nejedná o klišoidní středoškolskou romanci. Téma ztráty a vyrovnávání se s ní, léčení ran se tady krásně potkává s poznáváním sebe sama, hledáním svého místa, dozráváním... Další velké plus za lidské a uvěřitelné hrdiny a působivé zpracování. A do třetice - mám moc ráda umělecky založené postavy, jejich pohled na skutečnost bývá poutavý. A fotografy mám ráda dvojnásob.
Dopisy ztraceným se řadí k tomu nejlepšímu, co jsem z YA přečetla.

Libris_Na_Ex
07.07.2020 5 z 5

Upřímně lituji, že jsem se do knihy nepustila dřív. Má přesně to, co mám v YA contemporary ráda - čtivost, silné hlavní hrdiny, vážnější téma a dobré myšlenky. Takže jsem maximálně spokojená.

Marbla2004
04.07.2020 5 z 5

Knihu mi doporučily kamarádky, ale byla jsem trochu zklamaná. Postavy mi nebyly úplně sympatické, ale nápad se mi líbil moc. 5* s odřenýma ušima.

ElikaS
02.07.2020 5 z 5

Knížka mě od první stránky úplně uchvátila. Příběh byl velmi čtivý, silný a dojemný. Nebyla to úplně oddechovka, některé myšlenky (především Declanovi) nutí k zamyšlení. Moc se mi líbila a rozhodně doporučuji.

Evžen82
29.06.2020 5 z 5

Ačkoli je knížka určena mladším čtenářům, moc se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Postupné odkrývání toho, co se oběma hrdinům stalo, bylo velice zajímavé.

Adél784
28.06.2020 5 z 5

Krásná knížka, doporučuji čtenářům young adult:)))
4,5/5

asam
26.06.2020 5 z 5

Podle krásné růžové obálky si myslíte, že se bude jednat o sladký, milostný příběh. To se ale mýlíte. Velice čtivé,citlivé vyprávění o životě dospívajících dětí, kteří se snaží sami prokousat zapeklitými vztahy, které jim osud připravil.
Příběh - young adult -, který ale rozhodně neurazí ani žádného staršího čtenáře

Téra295
23.06.2020 5 z 5

Snad moje nejoblíbenější knížka. Krásně napsané, čtivé a z hlavy to jen tak nepustíte. Doporučuji.

Denika
20.06.2020 5 z 5

Úžasně čtivá knížka!

Teri_P
18.06.2020 5 z 5

Po přečtení jsem si musela dát chvilku času, abych si utřídila myšlenky.
Zpočátku jsem si myslela, že mi bude vadit to středoškolské prostředí, ale nakonec mě příběh vtáhnul jako spoustu (teď už můžu říct) z nás. Možná to je tím, že každého “z nás” láká ta představa existence někoho na konci vesmíru - světa - města - ulice, komu můžeme říct vše, co máme v sobě.
Dejte tomu šanci a nechoďte jen po povrchu textu, pak to bude stát za to.

Enny06
16.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha, vzala mi dech. Doporučuji.

Ivet1990
05.06.2020 5 z 5

Nemám slov. Málo kdy se mi stane, že by mi kniha vzala dech. Toto byl krásný příběh plný emocí. Při čtení, čtenář cítí bolest hlavních hrdinů, ale ne jen to, ale i naději v lepší konec. Za mě to byl úžasný čtenářský zážitek.