Dopisy ztraceným

Dopisy ztraceným
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487419/bmid_dopisy-ztracenym-3eb-487419.jpg 5 1572 1572

Dopisy ztraceným série

Řekli byste svá nejtemnější tajemství úplně cizímu člověku? Julietina maminka byla fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím dovede vyrovnat. Declan je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací se pokouší uprchnout démonům své minulosti, a když si přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného... Maminka Juliet Youngové byla reportážní fotografka a cestovala po celém světě. Juliet si s ní vždycky psala dopisy. Dokonce i po její smrti jí na hrobě nechává psaníčka. Je to jediný způsob, jak se s tím Juliet dovede vyrovnat. Declan Murphy je ten typ kluka, na kterého nechcete narazit. Během veřejně prospěšných prací, které mu přikázal soud, se pokouší uprchnout démonům své minulosti. Když si Declan přečte dopis, který najde vedle hrobu, neodolá a odepíše. Netrvá to dlouho a už se svěřuje úplně cizímu člověku a je jasné, že mají opravdu hodně společného. Ale Declan ani Juliet netuší, s kým si ve skutečnosti píší. Když se do jejich dopisů zamotá dění ve škole a přeskočí jiskra, tak však Juliet s Declanem zjistí, že pravda by je mohla navždy rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Letters to the Lost, 2017

Kolombus
22.10.2020 5 z 5

Pri kúpe si hovorím: aaa, ďalší Youg Adult, vhodný na pokojný večer s čajom v ruke - reset hlavy. Avšak, od prvej stránky cítite a prežívate stratu blízkej osoby s hlavnou postavou. častokrát vám hovorí zo zákutia Vašej duše - sebaobviňovanie ale zároveň aj pocit beznádeje a častokrát nepochopenia vašej bolesti. V mnohých častiach je vidieť ako častokrát hľadíme iba na svoj uhol pohladu na danú stratu a zabúdame sa pozriet na to, ako to vníma náš najbližší. Ako tak vznikajú rozne nedorozumenia a nepochopenia a pritom stačí tak malo - komunikácia. Skvelá kniha pre ktorú ak sa rozhodnete, tak si rovno vezmite aj jej pokracovanie ;)

viola5163
18.10.2020 5 z 5

Nádherná příběh hrdinů kteří je radují jsou smutní a společně překonávají překážky které jim život přichystá. Kniha je dojemná a potěší.

tami1
14.10.2020 5 z 5

Přestože kniha spadá do kategorie Young adult, není plná patosu a kýče. Příběh plyne hladce, téma je orginální. Emocemi nabitá story.
Ústřední dvojice se musí vyrovnat se ztrátou blízké osoby, hněvem, sebeobviňováním a strachem.

DOPORUČUJI!

Anička.pa
12.10.2020 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že se do tohoto příběhu tak zamiluju. Bylo to opravdu krásné, plné krásných a hlubokých myšlenek. Obě hlavní postavy i jejich nejlepší přátelé mi přirostli k srdci a jsem tedy nadšená, když jsem zjistila, že pokračování je právě o jednom z nich. Není to typická romantická kniha, jak jsem si dle obálky myslela, ale je to příběh, kde se pojednává o ztrátě blízkých osob, vztazích v rodinách a předsudcíh. Opravdu doporučuji!

VéjaTarabová
04.10.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným mi stylem připomněli Elizu a její nestvůry, kterou jsem si tak moc zamilovala. Jejich ,,seznámení" na hřbitově bylo skvěle nápadité. Jenom mě mrzí, že později přešli od dopisů k e-mailům, protože psaní ve formě e-mailů je v knihách tohoto žánru už příliš časté. Obě hlavní postavy byly naprosto senzační. Každý povahově úplně jiný, a přesto si našli téma, které je nějakým způsobem spojuje. Vyskytlo se zde i pár skvělých nečekaných zvratů. Na knize se mi líbí nejvíce to, že i když je to klasické conterporary, tak to není vůbec klišoidní nebo kýčovité, jak většina young adult knih bývá. Navíc se příběh čte úplně hladce a nejde se od něj odtrhnout. Dále zde bylo skvěle zpracované obor fotografování. Celé je to krásně zakončené, když jsem otočila na stránku s nadpisem poděkování a uvědomila si, že to je vše, tak jsem si akorát řekla - jo, přesně takhle to mělo skončit.

,, Jedna malá holčička v Súdánu umírala hlady a snažila se dojít do humanitního tábora. Musela se zastavit a odpočinout si, protože byla sotva víc než kostra, kterou drží pohromadě kůže. Musela si odpočinout, protože už jí nezbývalo dost sil na to, aby si pro jídlo došla na jeden zátah. Takže tahle malinká dívenka odpočívala na zemi a kousek od ní přistál sup a čekal. Chápeš to? Čekal. Až zemře."

Zvědavásinka
01.10.2020 5 z 5

Jedna z TOP knih! Declan i Julliet byli sladcí i ty jejich dopisy. A Rev?! Nemůžu se dočkat jeho příběhu! Miluji tuto knihu a moooc doporučuji

Anna195
23.09.2020 5 z 5

Musím povedať, že toto bol pre mňa veľmi emotívny a zaujímavý príbeh. Ani som nečakala, že ma tento príbeh tak chytí. V knižke je veľa silných emócií a tém: strata blízkej osoby, sebaobviňovanie, hnev, strach ale aj odvaha a láska. Táto kniha vás donúti sa zamýšľať nad rôznymi vecami a hlavne, že by človek nemal mať predsudky voči iným ľuďom. Declan aj Juliet boli veľmi silné postavy a obe zaujímavo vykreslené. Obaja si hľadali cestu k sebe samým, ale zároveň, aj k tomu druhému. Myslim, že osud oboch postáv vás chytí za srdce. Nielen hlavné postavy som si obľúbila, ale aj vedľajšie a hlavne Reva a Melouňáka.

Ocásek
20.09.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným rozhodně patří k těm nejlepším knížkám, které jsem letos přečetla! A tady je můj názor na ně.
Opravdu hodně se mi líbila forma celé knížky, kdy každá kapitola začínala dopisem, a pak následovalo vyprávění v ich-formě, kde se střídají pohledy Declana a Juliet.
Oba hlavní hrdinové mi byli už od první kapitoly neskutečně sympatičtí a byli maximálně uvěřitelní, protože nebyli bez chyb. Je zde taky spousta skvělých vedlejších postav, kdy právě jedna z nich - Rev dostane prostor ve volném pokračování, které vyšlo před pár dny a já se na ně neskutečně těším!
Knížka není typickou romanťárnou, i když se tak může zdát. Zaměřuje se i na ztrátu blízkého člověka, vztahy v rodině, předsudky apod. Dopisy ve mě zanechaly spoustu pocitů. Je to krásný emocemi nabitý příběh, na který jen tak nezapomenu!

kalinka99
18.09.2020 5 z 5

Moc příjemná a romantická kniha k zamyšlení.

JessieEx
12.09.2020 5 z 5

O téhle knize toho nemám moc co říct, protože jsem ji hltala tak moc, že jsem si ani nestihla psát poznámky... Přečteno na jeden zátah.
Dávno nejsem cílovka YA a přesto pro mě tahle kniha byla dokonalá. Slova jsou asi zbytečná.
Jen jsem chtěla říct a týká se to předvídatelnosti, že jsem velmi brzy uhádla tajemství obou matek, nevím sice, zda to dávat za vinu autorce, nebo předstírat, že to byl záměr...
Ale to je jen taková drobnost.
Doporučuju všemi deseti a vrhám se na další díl...

blackoutzuzi
08.09.2020 5 z 5

Jestli jsem za poslední dobu četla nějakou young adult knížku, která mě zasáhla, tak je to právě tato! Má prostě všechno - přesah, silné téma a úžasné hlavní hrdiny. Přečetla jsem ji jedním dechem! :)
Ale nenechte se klamat tou krásnou růžovou obálkou - nejedná se o žádnou sluníčkovou romanci, kde je všechno přeslazený a dokonalý. Příběh vás mnohokrát dojme a vzbudí ve vás spoustu silných emocí! Mě knížka v některých místech (hlavně na konci) úplně rozsekala a měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela!

aquaver
05.09.2020 5 z 5

Líbí se mi zpracovatelnost té obálky, protože ta je na rozdíl od obsahu knihy skutečně celá růžová (což možná někoho může i dost odrazovat). Jedná se o velice milý i smutný příběh zároveň. Už jsem to sice u nějaké knížky zmiňovala, ale mám moc ráda knihy, kde si hlavní postavy vyměňují dopisy (či jinou formu vyměňování zpráv), a zároveň nevědí s kým, že si to dopisují. Má to své kouzlo. Můžu jen doporučit.

VikčaV
03.09.2020 5 z 5

Snad se mi ještě nikdy nestalo, že bych se u knihy začala smát a za pár stránek se rozbrečela jak malý dítě. Knížku jsem přečetla jedním dechem a vřele ji doporučuji dál.

adela2230
30.08.2020 5 z 5

Kniha je strašně čtivá. Velmi dojemná, přečetla jsem ji jedním dechem.

Zuzanka45
25.08.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla raz dva. 5*

zamiokula
24.08.2020 4 z 5

Ačkoli nejsem cílová skupina,mohu říci že se kniha tzv četla sama...Bavila mně,a to se o několika posledních knihách které jsem ani nedocetla říct nedá...ale přece jen to není můj šálek,a tak dávám jen čtyři hvězdy,ale mohu s klidným svědomím doporučit..

inachisio
18.08.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá dojemná oddychovka.

Lucieku
16.08.2020 5 z 5

Možná nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Četla se lehce na to o jak silném tématu vyprávěla, a proto jsem ji přečetla jedním dechem. Každý si ji musí přečíst. Do všech postav se zamilujete a budete umírat touhou zjistit jak to dopadne. Vážně Best kniha.

Ewwe
14.08.2020 5 z 5

Příběh plný bolesti, nenávisti ale i pochopení a odpuštění. Dvě zlomené duše, co si k sobě najdou cestu a společně hledají v sobě oporu.
Krásně s citem napsané a dávám plný počet hvězd. Ta kniha si to zaslouží!

EliškaHavlová
10.08.2020 4 z 5

Knížku rozhodně doporučuji. Četla se doslova jedním dechem. Moc se mi líbí, jak se zde neřeší jen milostné pletky a neopětovaná láska, ale spisovatelka se opravdu snaží nás dostat i do světa velkého utrpení, ztráty, odloučení a následného vyrovnání se s velkou bolestí. Hlavní postavy jsou velice sympatické a přeji jim do jejich fiktivního života moooc štěstí.