Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Belanna
23.05.2019 5 z 5

Naprosto super knížka. Vtáhla mě do děje od prvních řádků a nešlo jí nedočíst.

hrosik3
20.05.2019 3 z 5

Trochu chaotické.Škoda, že první příběh nebyl více rozpracovaný. Pokémoni jsou na mne v detektivce teda moc. :) Dle mého názoru průměrné.

managalante
16.05.2019 4 z 5

Začátek knihy a její nápad mě celkově vtáhl. Ale zbytek knihy už nebyl tak zajímavý a dočítal jsem ji jen proto, abych ji dočetl. :)

xflori01
11.05.2019 3 z 5

Od Keplera jsem ještě nic nečetl, ale už o něm slýchávám delší dobu, takže jsem si vzal na paškál jeho první knihu ze série o Joonu Linnovi. No a musím říct, že očekáváním to nedostálo. Četlo se to dobře a po dočtení bych to hodnotil jako průměrnou "detektivku". Ale oproti jiným detektivkám, které mám rád, to nemělo správný "drive" - do knihy jsem se nezačetl, nepotřeboval jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne - což není vizitka dobré knihy. Místo tahu na branku jsme se museli prokousat minulostí Erika, která byla z mého pohledu moc natahovaná - sice potřebná, ale zkrátit se dala. Podobně i celé vyústění s Josefem Ekem bylo meh. Další knihu si možná přečtu, ale určitě se pro mě Kepler nedostal mezi oblíbené autory.

antonin0999
08.05.2019 3 z 5

Keplerům se nedá upřít jedna schopnost. Mají skvěle zmáknutý styl. Stránky jsem hltal jako maliny. Kniha sama o sobě dokáže čtenáře vlastně zhypnotizovat tak, že může přehlédnout poměrně dost chyb týkajících se logiky chování postav - některé jsou však tak zásadní, že by nepomohlo ani přimhouření všech očí.

Laura99
06.05.2019 5 z 5

Super čtení

cubeice
04.05.2019 3 z 5

Trvalo mi celkem dlouho, než jsem dočetl. Není to špatné, ale něco tomu chybí. Přijde mi to nedotažené. Pro napínavost příběhu mi střídání času přišlo pochopitelné a nevadilo mi, výrazněji překombinované do "rušivosti" mi to taky nepřišlo, tak asi spíš to natahování děje, několik slepých odboček, přitom skutečná cesta měla být první, která měla tátu napadnout. A zároveň to provázání z prvního příběhu do druhého mi přišlo jako nedotažený i když dobrý nápad. Když tak o tom přemýšlím, vlastně mi to celé přišlo jako průměrně provedený dobrý nápad.

TomTomis
02.05.2019 3 z 5

Jak se to chovají lidé v této zemi k sobě? Poněkud bych se tam bál žít. Kniha se mi v něčem líbila a v něčem ne. Předností je to, že se kniha čte rychle, svižně to odsejpá. Děj je napínavý. Nelíbila se mi malá uvěřitelnost, vše nějak vždy náhodně vyplyne z okolností, nelíbil se mi pomalu 80 stránkový posun v ději zpátky v čase. Spíše thriller než detektivka. Místy bylo poznat, že to psaly dvě osoby. Na několika místech divné opakování, které mi přišlo docela rušivé... Dalšímu dílu dám šanci.

Stani95
29.04.2019 2 z 5

Na dvojici Lars Kepler jsem slysela jenom same pozitivni ohlasy a tak jsem se pustila do jejich prvni knihy. Zacatek se mi libil, ale pak se do toho promisil druhy pribeh. Dej mi pripadal zbytecne prekombinovany, nektere veci nedovysvetlene a celkove ja asi nejsem fanda detektivek. A taky zbytecne dlouhe.

guardian
28.04.2019 3 z 5

Ačkoliv kriminální příběhy nečtu, začetla jsem se do knihy na doporučení. Bohužel musím konstatovat, že je pro mě příběh psaný poměrně složitým stylem a celkem "chaotickou" kompozicí se spoustou odboček k věcem, které vlastně nejsou v příběhu podstatné. Některé věci jsou pak celkem přehnané. Někdo takový styl vyhledává, mně bohužel příliš nevyhovuje. Na druhou stranu nechci knihu zavrhovat, rozhodně si svoje čtenáře najde.

Herča76
17.04.2019 5 z 5

Naprosto luxusní počteníčko. Vůbec mi nepřipadalo nic překombinované ani zmatené. Takhle si představuji kvalitní thriller s nepředvídatelným koncem. Ňamka.

katst
16.04.2019 2 z 5

Já vlasně ani nevím, zda se mi to líbilo nebo ne... Začátek knihy vypadal na pořádnou jízdu, pak přišel skok a začal se odvíjet jiný příběh, aby se autoři k původnímu vrátili ke konci jen krátce. Místy byla kniha velmi napínavá, pak zase zbytečně rozvleklá a zdlouhavá a chvílemi mi přišla i velmi překombinovaná (při zmínce o pokémonech, jsem hodně bojovala s nechutí vůbec číst dál....). Každopádně dám šanci další knize, už jen proto, že Joona Linna je mi velmi sympatický :-)

kinee
16.04.2019 5 z 5

Cetli jste nekdy knihu, u ktery jste se radsi zamkli? U ktery jste si museli pri chuzi na zachod rozsvitit svetla ve vsech mistnostech a stejne se vam tajil dech? Tahle knizka je perfektne napsana, ze ji verite kazdy slovo a prozivate kazdy okamzik. Tak psst, nebo vam Josef Ek zaklepe svym nozem na dvere...

veg.petka
13.04.2019

Neskutečné. Miluji tuto sérii a Joonu Linnu. Už mi chybí, těším se, až si přečtu další díl. :-) Prostě severská krimi. Doporučuji!

kikies
11.04.2019 4 z 5

Velmi dobré, takové typicky severské, napínavé a zajímavý hrdina. Jen to bylo na můj vkus lehce zdlouhavé a možná mi nesedla ta kombinace dvou případů (to je ta hvězdička dolů).... ale s Joonou Linnou určitě budu pokračovat :-)

Olava
08.04.2019 4 z 5

První kniha od tohoto "spisovatele" a mohu říct, že se mi to líbilo. Seveřani ty detektivky opravdu zvládají. 4 hvězdičky určitě. Brzy se vrhnu na další příběh detektiva Joony, už se těším.

Messilina
06.04.2019 5 z 5

Skandinávci detektivky prostě umí. Možná, že se sem tam v knize vyskytuje pár pasáží, které nejsou úplně domyšlené, ale myslím, že příběh to nijak nezkazí.

E.lisabeth
06.04.2019 4 z 5

Zacatek zdlouhavy a vlekly...kdyz se vsak kniha rozjela, zacala me dost bavit. Hodne me ale mrzelo, ze pripad Josefa byl tak rychle utnut a zakoncen, tam vy me zajimalo vic podrobnosti.

mataj
05.04.2019 4 z 5

Kniha byla super, napínavá, četla se dobře. Jenom se děj mohl soustředit spíše na jeden příběh. Ale jsem spokojena a určitě si přečtu i další knihy od této dvojice.

Zuzana08
01.04.2019 3 z 5

Pro mne napínavý děj, nutilo mne to číst dál a dál, několik nečekaných zvratů se tam našlo. Nemohu ale příliš objektivně hodnotit, krimi nejsou mé oblíbené knihy. A obávám se, že si děj, zápletku a hlavní hrdiny příliš dlouho pamatovat nebudu.