Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

orinka3
26.03.2019 4 z 5

Od začátku do konce velice napínavé. Jenom jsem zapochybovala, nakolik je možné, aby se vážně zraněný pacient napojený na přístroje mohl sám dostat z lůžka a zmizet z nemocnice. A jak může fungovat a pracovat člověk, který do sebe hází kvanta léků proti bolesti, psychofarmak a přitom řešit složité životní situace.

Miška.Miška
25.03.2019 4 z 5

Zbytečně zdlouhavé, jinak super

KatkaP.
20.03.2019 5 z 5

dvojice Kepler - mistři napětí. Skvělá kniha!!! Skvělý hlavní hrdina - Joona Lina

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Super!!!

janik6969
19.03.2019 2 z 5

slibný rozjezd, ale potom je děj o úplně jiném příběhu, zbytečně rozvláčné, za mně o něco lepší průměr

Lkomrska
14.03.2019 3 z 5

Miluji tenhle manželský pár, ale tahle kniha mě jako jediná z jejich série úplně nenadchla.

RomaJi
12.03.2019 odpad!

Jedna z nejhorších knih, s oznacenim KRIMI, které jsem kdy četla. Námět na knihu by byl možná i zajímavý, pokud by do toho autoři neustále nevmesovali krizi Erika a Simony, kteří svým chováním připomínají spíše teenagery. Zbytečné zdlouhavé popisy některých míst. Označila bych to jako pokus o napsání knihy, kdy autoři zkoušeli čtenáře zaujmout až příliš a stala se z toho prekombinovana dlouhatanska slohové práce, která spíše nudi než vzbuzuje chut chtít číst dál.

Steiniglovka
11.03.2019

Kniha dobrá,ale příliš zdlouhavá. Vadilo mi,že zde byl málo Joona Linna a více Erik Maria Bark, jehož postava mi byla hrozně nesympatická.
Přišlo mi to všechno přeplácaný a překombinovaný (pokémoni, hypnóza, zlobivý děti, zdlouhavě rozepsané hypnózy...). Já nevím, těšila jsem se až to konečně dočtu,abych věděla jak to bylo...
Ale rozhodně mě to neodradilo od pokračování v sérii,protože jako první knihu od dvojice Kepler jsem četla Písečného muže a ten byl skvělej!

oxiduji
06.03.2019

Měla jsem problém ve stylu vyprávění, třetí osoba času přítomného mi dávala ze začátku celkem zabrat a nemohla jsem se do knihy ponořit. Když jsem pak vzala knihu psanou klasicky, v čase minulém, úplně jsem cítila, jak mozek plesá. Samotný příběh se mi ale líbil a určitě se ke Keplerovi po čase vrátím.

magica6099
28.02.2019 5 z 5

První setkání a hned jsem propadla kouzlu Joony. Přečteno jedním dechem.

Valeyman
25.02.2019 4 z 5

Budu hodnotit velice stručně. Kniha mě ze začátku nadchla. Komisař Joona Linna je sympaťák. Ovšem za co musím knize strhnout jednu hvězdičku jsou sáhodlouhé popisy hypnózy. Těším se na druhý díl

Luci94
24.02.2019 4 z 5

Kniha je ideální četbou pro dlouhé zimní dny a večery, tedy odpočinkovou záležitostí.
Použitý jazyk není nikterak náročný, ale pohladí po duši vhodně užitými výrazovými prostředky.
Počáteční nástup do děje je poměrně rychlý, a i když se zdá, že už se nic zajímavého v knize nemůže stát, že je již vše jasné, opak je pravdou, což je milé překvapení.
Pasáž, kde se Erik vrací v myšlenkách zpět v čase, je chvílemi moc rozvláčná, nicméně s přikloněním se k faktu, že nám vyjevuje poměrně důležité body v Erikově minulosti, které by mohly pomoct s případem, lze tento jediný nepatrný nedostatek knihy poměrně snadno "překousnout".
Jako celek na mne dílo působilo velmi dobře.

Lacerta.j
21.02.2019 4 z 5

Muj prvni Kepler a spokojenost. Dobre a rychle se cte. Prea 500 stran ale nenudila jsem se. Joona je otravnej s tim, jak ma porad pravdu, ale co.

zuzulique
15.02.2019 1 z 5

Au. Tak toto ma akosi minulo.

Carrion
14.02.2019 2 z 5

Neuvěřitelný příběh.... aneb jak udělat z kriplů supermany a z policistů pitomce.

Summer7
10.02.2019 4 z 5

První setkání s Keplerem. Určitě né poslední. Super. Nudila mě však pasáž s tím synem..

suzziemusta
30.01.2019 2 z 5

(SPOILER) Mno tak já nevím, též z toho mám rozporuplné pocity. Jsem detektivkář, zdlouhavé vyprávění mi nevadí, ale tady to prostě v určitých chvílích nemělo s detektivkou nic moc společného. Asi nemusím mluvit o několika WTF momentech (15ti leté dítě v těžkém zdravotním stavu po pobodání zdrhne z nemocnice, zvládne u toho zabít zdravotní sestru skalpelem, zdrhne profesionálnímu poldovi a ještě zraní řidiče auta se kterým zdrhne? Ženská se pokusí o sebevraždu před hypnotyzérem a sociální pracovnicí, protože ji hypnotizér obviňuje z těžkého ublížení na zdraví dítěti a po tomhle jejím pokusu a obvinění policie neprohledá dům a nezjistí, že ta ženská v baráku ve sklepě podpálila klec s dítětem a zakopala ho na zahradě? Ne přijde se na to po 10ti letech. A dalo by se pokračovat...) Jako sorry, ale trošku úcty k čtenářům detektivek...

Kniha jsou tak trochu dvě knihy v jednom z čehož prostřední část je spíš psychologický průjem o zkomírajícím vztahu hlavní postavy s manželkou. Též by mi to nevadilo, kdyby se s tím potom nějak dál pracovalo.

Kniha začala skvěle, byla napínavá, ale pak vlastně na 1/3 knihy zmizí hlavní vrah ze scény a ke konci je během dvou stran zabit a vše je tam jen BTW (15tileté dítě, které nemá kam jít zjistilo, kde se ukrývá svěděk vraždy a zraní hlídacího policajta atd)... Na to jak jsou jinak věci popisovány stylem hlavní postava vejde do místnosti a na zdi je fotografie a na stránku knihy se popisuje kdo je na fotografii co dělá atd. tak by asi bylo fér se víc věnovat vrahovi z první třetiny knihy.

V poslední části byla snaha dohonit nudu z prostřední části knihy, ale akorát z toho bylo spoustu přehnané akce, která první části nesahala ani po kotníky. Opravdu škoda a pro mě docela zklamání. Jako celek ta kniha nějak extra nefunguje.

Prostě kniha je celkově rozsekaná a neucelená - což jsem pochopila po té, co jsem se dozvěděla, že vlastně Kepler = 2 autoři. Popravdě se mi ani do dalších dílů moc nechce, ale spostu lidí tady píše, že jiné knihy od dua Kepler jsou lepší. Nějakým způsobem mě kniha i trochu deptala. Myslím, že 3 hvězdy budou akorát nebo moc?

karantena
30.01.2019 odpad!

(SPOILER) Ježíši úplná ztráta času.Nuda,nuda...nelogičnost,zmatenost.Hysterická,žárlivá Simona,která si to rozdá s rádoby umělcem přestože je psychicky zhroucená z únosu syna,kterého policie odmítne hledat,protože je to puberťák.Věčně sjetý Erik,který by bez prášků nepřežil den,neschopnost policie chytit nezletilého vraha za kterým zůstávají mrtvoly jako na běžícím páse a nakonec na něho autoři zapomněli úplně jakoby vůbec neexistoval.Tak to vypadá,když píší dva autoři a nevědí co píše první.Přiblblé a nudné příběhy zhypnotizovaných lidí,kteří s celým příběhem nemají co dělat,kromě Lýdie,takže jsem přeskočila sto stran a o nic jsem nepřišla.Parta spratků,kteří šikanují děti a hrají si na Pokémony i když nechápu jakou roli tato část měla v této knize sehrát.Ještě tam chyběli migranti a dílo by bylo úplně zcela dokonáno.Prostě mišmaš všeho na co si vzpomenete.Pat a Mat psali jeden o voze a druhý o koze.S Joonou Linnou se setkáte pouze na cca deseti stránkách.Celou tu nudu chtěli autoři vyzvednout adrenalinovým koncem,který by nepřežil ani Bruse Willis.Ještě,že jsem tuto knihu četla jako poslední jinak bych se po přečtení Hypnotizéra k tomuto autorovi určitě nevrátila což by byla škoda.Písečný muž , Stalker a na ně navazující Lazar bylo něco naprosto jiného,dokonalého,promyšleného.Knihu Hypnotizér doporučuji jen těm,kdo se rád nudí.

Edlik
24.01.2019 2 z 5

Měl jsem vysoká očekávání. Bohužel nebyla naplněna. Čas, který čtenář tráví s hlavním vyšetřovatelem je docela omezený a většina příběhu se točí okolo jiných postav.

Termina
23.01.2019 5 z 5

Působivé.. čtivé.. jsem nadšena a autora přidávám ke klenotům mé knihovny :)