Končí sa to nami

Končí sa to nami
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540037/bmid_konci-sa-to-nami.jpg 4 3462 3462

Lily to nikdy nemala ľahké, napriek všetkému tvrdo pracovala na tom, aby si vybudovala život, po akom túži. Presťahovala sa z malého mesta v Maine, kde vyrastala a študovala, do Bostonu a tu si otvorila vlastné kvetinárstvo. Keď medzi ňou a šarmantným neurochirurgom Rylom Kincaidom preskočí iskra, zrazu sa zdá všetko až príliš dobré na to, aby to bola pravda. Ryle je sebavedomý, svojhlavý, možno aj trochu arogantný. Zároveň je citlivý, múdry a má slabosť pre Lily. Jeho averzia k záväzkom ju však dosť znepokojuje. Ako sa Lily krôčik po krôčiku zbližuje s Rylom, vynárajú sa jej spomienky na prvú lásku Atlasa Corrigana aj na trpkú minulosť. Atlas bol jej strážnym anjelom, jej oporou. Keď sa nečakane vráti do jej života, ohrozí všetko, čo si s Rylom namáhavo vybudovali. Colleen Hooverová v tomto odvážnom a hlboko osobnom románe prináša srdcervúci príbeh o láske, ktorá stojí nad všetkým.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

It Ends With Us, 2016

MamaKnihomolka
05.02.2020 5 z 5

Tato kniha mi v mysli zůstane hodně dlouho. Kniha je čtivá, v určitých pasážích zábavná a skvěle napsaná.Svým způsobem je to klasický, obyčejný příběh. Ale přesto je na způsobu autorčina něco originálního a zvláštního.
Do Rylleyho jsem se zamilovala hned stejně jako Lilly i autorka sama. Moc se mi líbila "Nahá pravda", upřímnost mezi Lilly a Rylleym. Lilly je mi velice sympatická, silná a odvážná postava.
Velmi mě oslovila i samotná poznámka autorky na konci knihy, kde všechny svoje počiny v knize vysvětluje.
No...Byla to má první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. A... Je to první kniha, u které jsem v brečela.

nakavusterezou
04.02.2020 5 z 5

Má druhá kniha od autorky a musím se přiznat. Já jsem jejímu psacímu kouzlu propadla také. O tom, že píše čtivě, už všichni víme, ale její témata v knihách? Klaním se.

Jakmile jsem přečetla prvních pár stránek, propadla jsem příběhu (možná je to tím, že mi je blízké) a hltala jednu stránku za druhou a hodně dlouho jsem nezažila, že by mne opravdu zajímalo, jak to dopadne s hlavními hrdiny. Dokonce (snad poprvé :D) jsem si oblíbila i hlavní hrdinku.

Co se týče konce, jsem spokojená. Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem si takový konec přála. Můžu s klidem říct, že Colleen se stala mnou oblíbenou spisovatelkou a její knihy budu často vyhledávat.

proni
31.01.2020 5 z 5

krásná, čtivá kniha..stejně jako všechny od Collleen Hooverové..zatím nezklamala :-)

Leniii
31.01.2020 5 z 5

Já se budu opakovat, ale Colleen prostě umí!
Moc se mi líbila, asi jako každá od Colleen. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Abych byla upřímná, mě se Ryle líbil (mě prostě takový sráčové přitahujou i v běžným životě)..a je asi těžký od někoho odejít, když ho měla Lily tak ráda..udělala ale to nejlepší možné řešení pro sebe, Ryleho a jejich dceru...

Kantynka
30.01.2020 5 z 5

tahle knížka byla bomba! napínavá od začátku až do konce, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Knihomolka97
30.01.2020 5 z 5

Ach. Tak tahle kniha se řadí po Bez naděje na druhé místo nejlepších přečtených knih od Colleen.
Přečteno během dne, nemohla jsem se skoro vůbec odtrhnout. Nejhorší je, že je to krutá realita. Nikdy jsem nechápala, jak žena může zůstávat s mužem, který ji týrá. Jak se říká uhodí jednou, uhodí podruhé... Po přečtení to svým způsobem i trochu chápu, ne každá v sobě najde odvahu odejít. A ještě když nemá podporu...
Lily byla silná, odvážná. Ryle ( i když jsem nevěděla, jakým způsobem se příběh vyvine) se mi od začátku moc nelíbil. Hmm hmm. Atlas byl úplně jiný. :) Vážně jsem se bála konce, protože už to chvíli vypadalo......no zkrátka jsem ráda, že to dopadlo takhle. Ale klidně bych ještě pár stran přidala. Přišlo mi to krátký! A to 360 stran není málo. Doporučuju!

Jenny46
30.01.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky jedním dechem přečtené, nemohla jsem se odtrhnout a číst až do rána. Krásný a silný příběh, krásný konec. Doporučuji

Kory98
27.01.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a byla jsem na ni moc zvědavá, přece jen New York Times bestseller, říkala jsem si kolik ji muselo přečíst lidí a doneslo se mi, že byla velmi pozitivně hodnocena. Musím upřímně přiznat, že začátek mě nijak neohromil a říkala jsem si co je na tom bestsellerového, příběh mi připadal normální, nic mě v něm extra nezasáhlo. Ale zase se vyplatilo neodsuzuj dokud nepoznáš, tedy nepřečteš. Děj se rozvinul takovým způsobem, že jsem se nemohla odtrhnout a dychtila se dozvědět, jak to dopadne. Je pravda, že domácí násilí je námětem mnoha knih a příběhů, ale myslím, že zde ho autorka velice pěkně vylíčila a člověku se vůbec nechtělo věřit, že agresorem je ten milý, krásný, vzdělaný a oduševnělý muž, který by si měl umět již i z titulu svého povolání uvědomit, co dělá. Ale je vidět, že například se vzděláním toto nemá vůbec co dělat. Je to dáno povahou člověka, výchovou, vlivem prostředí, prožitými skutečnostmi - ale nic z toho neopravňuje k tomu, aby se takto choval. Lily jsem držela pěsti, aby se jí podařilo být silná - udělat ten poslední krok a odejít, protože to jistě není lehké. V tomto případě mě "dobrý" konec velice potěšil.

Iv.B.
11.01.2020 5 z 5

Kniha, od které se neumíte odtrhnout. Pro ženy, které zažívají obdobný problém s domácím násilím může být nápomocná minimálně k zamyšlení a otevření očí. Silný příběh. Po přečtení jsem měla rozporuplné pocity, ale každopádně doporučuji.

VasnivaCtenarka
08.01.2020 4 z 5

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Colleen Hoover četla a musím uznat, že to je velmi povedené dílo. Rozhodně doporučuji. Čte se to samo. Příběh je inspirovaný životem její vlastní matky. Pokud jste tuto knihu nečetli, určitě si ji přidejte na seznam. Zítra přidám na svůj blog recenzi. Odkaz na blog najdete na mém profilu zde :)

Kekik
06.01.2020 5 z 5

Sedím, mobil v ruce, otevřené poznámky, a snažím se vyjádřit pocity po dočtení. Je to těžké.
Každá kniha od Colleen je zážitek, který po přečtení posledního písmenka nevyprchá. Naopak. Myšlenky mi proudí hlavou, jen je uchopit.

Atlase jsem si oblíbila hned. Moc jsem mu fandila.
Ryle mi byl sympatický téměř po celou knihu. O to horší měla Lily rozhodování. Emotivní scéna v nemocnici mě rozsekala na padrť. Tehdy Ryle pochopil, a já taky, co je nejdůležitější a nejlepší pro všechny. Lily to svými otázkami Rylemu vyjádřila naprosto přesně. "Co bys dělal, kdyby..."
Za konec jsem ráda.
Kniha je mi tématicky bližší, než bych si přála. Ale to už je minulost. Je třeba žít v přítomnosti, těšit se na budoucnost. A tak se již těším, až si přečtu další knihu od nejlepší autorky.
DOPORUČUJI !!!

Pitbullka
04.01.2020 5 z 5

Moje třetí kniha od autorky a zase skvělé čtení, přečteno za jedno dopoledne. Colleen je jedna z mála autorek, jejíž knihy mě dokážou opravdu dostat a pobrečím si u nich.

Květ
02.01.2020 3 z 5

Řeknu to asi tak, z půlky knížky odkapával cukr, jak byla sladká, druhá půlka už v sobě skrývala těžší téma. Nejvíc na mě asi zapůsobil dovětek autorky. Myslím si, že knížka je určená pro mladší čtenářky, kdybych ji četla ve dvaceti, pravděpodobně by na mě zapůsobila, dnes ji vnímám průměrně.

DouTe
02.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha, kterou doporučuji.
Nenechte se zmást, že to vypadá dle obalu jak dívčí román.
Kniha má v sobě obrovskou sílu.

eliskaho21
27.12.2019 5 z 5

Všechny knížky od Colleen jsou čtivé, zajímavé a krásné, tato neni výjimkou. Líbí se mi, že to nejsou obyčejné knížky, které vám nic nepředají, ale že to jsou knížky zabývajicí se važnými tématy nebo problémy naší společnosti. Doporučuji přečíst si tuto knížku.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Naprosto krásný román. Přečetla jsem ho na dovolené a usmívala se pak jako sluníčko i ve chvíle, kdy to řecké nesvítilo :)

Aristea
15.12.2019 3 z 5

Colleen nám ukázala příběh o domácím násilím, který obohatila o dvě dějové linky. Jedna z minulosti, kde pomáhá bezdomovci a druhá je z pžítomnosti. Nutno říct, že je mi let, takže asi nejsme cílová skupina. I tak se mi líbilo vykreslení postav - měli hloubku a to se mi líbilo! Mnohem více se mi líbila Lily z minulosti. Byla odvážná a na svůj věk duševně vyspělá. Nejde si nezamilovat Atlase, protože on je tak DOKONALEJ!

Knihu si určitě ráda přečtu znovu, ale až za dva/tři roky.

švédka538
12.12.2019 5 z 5

Velmi emotivní kniha. Jinak asi není co dodat...

LucinkaLLL
09.12.2019 5 z 5

Skvělá knížka, nebudete chtít přestat číst :-) Naštěstí konec dopadl tak, jak jsem doufala :-) Doporučuji!!

Kamča.Ká
08.12.2019 5 z 5