Královna stínů

Královna stínů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542285/bmid_kralovna-stinu.jpg 5 2909 2909

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows, 2015

OxxyOyxxO
07.07.2017 5 z 5

Bože! Miluju tuhle sérii a jestli mi někdo hned nedáte další díl vyrvu si všechny vlasy! A tenhle díl byl zatím ze všech nejlepší! A... taky nejtlustší. Trošku mě štve že je kniha v měkých deskách, protože u něčeho co má přez 600 stran to prostě nejde. Ale k obsahu knihy... Zdálo se mi, že kdyby tohle psal někdo jiný kniha by byla nudná a aspoň dvakrát tlustší. Ale jako by autorka z příběhu odstranila všechno přebytečné a příběh přitom neztratil na své propracovanosti. Knihu jsem si zamilovala a rozhodně doporučuji.

Black-stars
06.07.2017 5 z 5

Obdivuji autorčinu propracovanost příběhu - to jak pak záhy ve správný moment vysvětlí a odhalí promyšlenost jednotlivých rozhodnutí či činů jednotlivých postav. Absolutně sem si oblíbila napětí a špičkováni a hloubku vztahu mezi hlavní hrdinkou a Jeřábem až by ji člověk trochu záviděl. Opět mě nudili pasáže s Manon - ale méně díky jejímu měkčejšímu srdci. A moc mě mrzí že nedošlo na věc s Jeřabem - ale jinak kniha úžasná a jdu do anglického originálu protože se mi nechce čekat (nemůžu se dočkat) jak bude příběh pokračovat.

AnetAndBooks
03.07.2017 5 z 5

Woow...páni, tak po dočtení jsem byla hodně rozpolcená! Ale stále musím nechat, že je to úžasně propracované dílo.
Během čtení posledních scén jsem měla nervy v pr*eli xD jinak se to prostě říct nedá :D
Prostě úžasný....myslím, že má Murtagh konkurenci v Rowanovi :D ❤️

Jinak jsem teď chytla nerva, že další díl má v čj vyjít až 29.12.
...Co budu dělat? ☠️

ElenRiannon
19.06.2017 3 z 5

Dobrý nápad, ale zpracováním velmi jednoduchý a pro mladší čtenářky. Žádné napětí, ani strach o hrdinku jsem neměla. škoda, že jsem knihu nečetla před pár lety, to bych si asi užila víc :)

Princezna22
15.06.2017 5 z 5

Upřímně nechápu, jak to autorka dělá ale tahle kniha byla šíleně čtiva. Od začátku čtení mě kniha vcucla a mít více času tak ji přečtu snad za dva dny! příběh se mi líbil a to o proti předešlému dílů víc a dalo víc. Jen sakra proč takhle tlustou knihu nevydate normálně. Tohle vydání je děsně blbě,ohýba se to a ničí se desky.. Jinak zpět ke knize, v knize mám jedno negativní a to ty čarodějnice.. Kdyby tam nebyli asi bych byla nadšená více. Ale což patří to do příběhu patří.. Sakra já se nedočkám dalšího dílu!! :-(

OxxyOyxxO
14.06.2017 5 z 5

Skvělé! Miluju sérii Skleněný trůn a každý díl je lepší než ten předchozí! Těším se na pátý díl!

michal8413
09.06.2017 5 z 5

Boží ??? To je slabé slovo první 3 díly jsem přečetl už po 3 ale na tenhle díl se vždy nejvíce těším a rád si ho přečtu někdy jenom tak, u každé nové knihy si všímám značného zlepšení a doufám že vtom bude autor nadále pokračovat těším se na další díly. =D

Klára2216
01.06.2017 5 z 5

Nejlepší díl ze všech. Po zklamání ze druhého a třetího dílu, ktere me vzdy prvních sto stran nudilo, byla tato kniha opravdu skvělá. Pět hvezd je zasloužených.

Šárík001
31.05.2017 5 z 5

Tuto sérii považuji za jednu z mých oblíbených a musím říct, že mne tento díl nezklamal. Aelin, Rowan, Dorian, Chaol, Nesryn, Elide, Lysandra, Manon a Asterin,... I když je hlavní hrdinkou Aelin, uchvátily mne příběhy všech postav, líbí se mi, jak se osudy všech navzájem prolínají a zamotávají se dohromady. Akce, romance, vraždy, záhady, odporné magické potvory, víly a démoni,... Co víc by si měl člověk přát? Jen mne mrzí, že zatím není pokračování. Zvědavost mi často nedá spát a moje hlava vymýšlí různé šílené scénáře. Navíc jsem nedávno narazila na TAKOVÝ SPOILER, že jsem málem umřela na místě. Snad tu bude nová kniha brzy!!!

SmoulikCZ
30.05.2017 5 z 5

Jen mě mrzí, že jsem zjistil na 600 stránce, že je ještě pokračování. Jinak opět nezklamalo ....

Calla2002
29.05.2017 5 z 5

Nejlepší série vůbec!! Celá ta série byla tak dobrá že to ani neumím popsat :-D Jeřáb,Aein,Dorian,Manon,Král,Chaol a ostatní, prostě.......lepší to bejt fakt nemohlo a já se tak strašně těším na další díl že asi umřu napětím!!!! Pane bože Pomoc!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI SI PŘEČÍST CELOU SÉRII !!! (ale až vyjde další díl protože je to k nevydržení :-DD)

Roselunda 1928
26.05.2017 5 z 5

*možné spoilery*
Z téhle série se vyklubala bomba. Už dlouho jsem nečetla nic tak propracovaného. Autorka dokázala vytvořit bezpočet různých charakterů, z nichž vás ani jeden neštve tak, že byste ho na místě ubezdušili, rozvinula několik dějových linek tak, že vám nic nesplývá dohromady a dobře se v příběhu orientujete, a nechybí množství scén, ze kterých se posadíte na zadek.

Co se mi líbilo?
- Abych neopakovala první odstavec, začnu Jeřábovými city k Aelin, které byly nádherně popsané.
- Celkově vztah mezi Aelin a Jeřábem. Jejich přátelství se vyvinulo moc hezky.
- I když mě Manon v Dědičce ohně nudila, tady se z ní konečně stalo něco zajímavého.
- Dorianovy kapitoly. Souboj mezi Valgem a ním... to bylo drsný, jen jich mohlo být víc.
- Celkově, Sarah má až děsivou fantazii (čarodějnice a Valgové...), a v příběhu ji dokázala výborně použít.

Co se mi nelíbilo:
- Pořád jsem si nezvykla na bezohlednost postav, např. vražda Arobynna, chování mezi čarodějnicemi apod.
- Upřímně, byla jsem lehce zklamaná z Chaola. Už to nebyl ten Chaol, kterému jsem v Půlnoční koruně tak fandila, ale i tak mi ta jeho změna přišla správná.
- Zápletka čarodějnic si mě stále plně nezískala, asi to je na mě až moc temné.
- U závěrečné bitvy mi přišlo, že z toho všichni vyvázli až podezřele dobře. Jsem ráda, že to tak dopadlo, ale malinko mi to dojem z knihy zkazilo.
- Chaos :D
- A ačkoli jsem s příběhem více než spokojená, musím souhlasit s komentářem od Jacindy.

Možná kdybych ještě trochu počkala, užila bych si příběh víc, i tak si ale čekáním na Empire of Storms vyrvu vlasy...

Avielin
21.05.2017 5 z 5

Přečteno bez dechu, dva dny jsem nedělala nic jiného, všechno šlo stranou.. hltala jsem a hltala. Něco tak dobrého jsem nečetla už dlouhou dobu a vřele doporučuji všem, co váhají! :)

Katuska88
16.05.2017 5 z 5

Myslela jsem si, že lehce pomalý začátek mi rozhodí veškeré mínění o závěru této úžasné série, ale vydržte, stojí to za to!

sebemi
16.05.2017 5 z 5

Děj má od začátku spád až se mi místy zrychloval tep. Zbožňuju všechny hlavní hrdiny a uchvátil mě vztah Jeřába a Aelin, jejich rozhovory jsem četla se zatajeným dechem. Čekání na další díl bude nekonečné, dočetla jsem i Dvory a nemám teď co číst :D

zuzlina
08.05.2017 5 z 5

Nejlepší série!!!!! za mě!!! Láme mi to srdce že se snima všema musím loučit. Než bude pokračování....Bylo to tak emoční ten konec! miluju tuhle serii!!!!! Miluju Aelin a jeřába....takhle u mě už definitivně vypadá pravá láska! a když si člověk myslí, že ho nic nemůže překvapit bum i na konci Vás to překvapí. za mě rozhodně 5 hvězdiček škoda že jich nejde dát víc!

asanita
06.05.2017 5 z 5

Královna stínů, coby čtvrtý díl stále se rozšiřující série, rozhodně nepatří mezi oddechovější knihy v sérii. Je tomu totiž právě naopak. V knize se nachází zhruba čtyři velké akce, ze kterých Vám zůstane rozum stát. Je tedy pravda, že mi ze začátku dělalo o něco větší problém se začíst, jelikož jsem si po Dědičce ohně musela dát od této série tolik potřebnou pauzu. Tento problém ale zmizel hned v průběhu první již zmiňované akce, takže jsem ho už dál řešit nemusela.

V knize se také objevilo pár nových postav jako například tajemná Elide, která tak trochu není tou, za níž se horlivě vydává, Nesryn Faliq v čele rebelů a pohledná Lysandra se svou svěřenkyní, malou Evangaline. Charaktery postav se také mění až do sytosti počínajíc už tolik nefňukající Aelin, přes Chaola a Doriana až po Jeřába, u něhož jsem ani nedoufala, že v tomto díle bude. Manon také nepřestává překvapovat a prostor je, alespoň ke konci knihy, věnován i její (bývalé) první pobočnici Asterin. Myslím, že zrovna Manon začínám mít z celé série asi nejraději.

Velmi jsem se těšila na případné setkání Aelin s Manon a nakonec jsem se dočkala a opravdu - zklamaná jsem rozhodně nebyla. Jen doufám, že se setkají v příštích dílech alespoň ještě jednou, třeba i na stejné straně barikády. Na sérii mě také zaujalo to, že tam od v podstatě minima magie v prvním dílu množství nadpřirozena stále přibývá a díky tomu se dá série označovat za fantasy jako takové. To postupné stupňování mi trochu, ačkoli nevědomky, připomnělo Hru o trůny ale co už. :-)

Nemůžu se dočkat pokračování a vážně nevím, jak to do té doby vydržím. Každopádně bych ale uvítala o něco méně chyb vzniklých z překladu. Vážně, některé z nich byly přímo do očí bijící a tak chtě nechtě velmi kazily celkový dojem z knihy. Proto by možná bylo pro příště lepší vydat knihu o něco později a s minimem chyb než brzy a takhle... Ale to je asi má jediná výtka k jinak skvělé knize.

Dacky94
05.05.2017 5 z 5

Každý díl je lepší a s větším počtem stránek, jen tak dál.

Nifredil
01.05.2017 3 z 5

Pro mě z celé série zatím nejslabší. Předělový díl, spousta se toho děje, postavy zase mění své motivy, chovají se nově i jinak. Všechny už vrostly do svých rolí, ale přiznám se, že já bych už uvítala uzavření celé série. Opět totiž přibyly nějaké motivy. Opět se to trochu rozkošatilo, i když některé dějové linky už mají jasný konec. Možná právě ta předvidatelnost a trochu už i rozvleklost oproti předchozím dílům mě na té knize tak zklamala a proto jen 3 hvězdy.

PetraBery
01.05.2017 5 z 5

Čtvrtý díl za plný počet a zaslouženě! Aelin se chová jak opravdová královna a pro záchranu svého království zkusí udělat vše. Nepřestává mě překvapovat, jaký svět autorka vytvořila, jak je vše promyšlené a zapadá to do sebe. Rozhodně doporučuji a už se opravdu těším na další díl.