Královna stínů

Královna stínů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542285/bmid_kralovna-stinu.jpg 5 2909 2909

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows, 2015

Abynka
01.01.2018 5 z 5

Nevím jak ostatním, ale mě v tomto dílu nejvíc přirostla k srdci Manon. Líbí se mi, že se z ní stala opravdová vůdkyně . Jinak posledních pár kapitol jsem naprosto přehltala během pár hodin. Ještě že mi Ježíšek donesl i poslední díl, abych věděla jak to dopadne :) Musím říct, že tato série je naprosto úžasná, svět i postavy mi přijdou perfektní.

Bookgirl
29.12.2017 5 z 5

U této knihy jsem brečela, smála se, křičela a byla štěstím bez sebe. Nemohla jsem ji odložit a přečetla jsem ji skutečně rychle. Zamilovala jsem si Lysandru a Jeřába zbožňuju čím dál tím víc. Mám pořád depresi, že jsem to už dočetla a nemůžu se dočkat na další díl!

Ewellyn
29.12.2017 5 z 5

Nevdela som sa od knihy odtrhnuť, pustila som ju z ruky až kým som ju celú neprečítala :D ...Je to lepšie a lepšie, je tam zo všetkého trochu, som zvedavá na ďalší diel, do ktorého sa idem hneď pustiť! Odporúčam celú sériu :)

katkavasik2908
23.12.2017 5 z 5

Prostě perfektní jízda. Nemám co dodat. Sarah je prostě výborná autorka. Každou stránku, každou její větu, každé slovo si užívám naplno. Miluji všechny postavy a rozhodně už se těším, až se mi do rukou dostane další díl.

Ninde
16.12.2017 5 z 5

Výborná, doporučuji.

xSimaix
11.12.2017 5 z 5

Je až neuvěřitelné, jakým způsobem se série Skleněný trůn rozvinula.
Ruku na srdce, kdo z nás by si při čtení prvního dílu dokázal představit tento příběh/tyto postavy/tento svět? Odpověď všichni známe...
Sarah je neuvěřitelná spisovatelka a vždy dokáže rozvinout příběh, který již vypadá jako hotová záležitost. Chovám vůči ní neuvěřitelný respekt a úctu vůči světu, jež pro nás všechny fanoušky fantasy vytvořila. Celá série dělá žánru čest a zaslouží si všechnu pozornost, která je jí věnována.
Ten, kdo začne číst tuto sérii rozhodně nebude litovat, není čeho. Nelituji jediné minuty ani jediné přečtené stránky, jež jsem u této série strávila (a vsadím se, že to samé budu moci napsat na úplném konci tohoto neuvěřitelného příběhu - ten je ale pořád pro nás všechny daleko, což je jedině dobře. Nedokážu si představit den, kdy budu muset dát sbohem světu, ve kterém jsem strávila tolik času a postavám, jež mi až nezdravě přirostly k srdci.
Zde není co dodat, doporučuji! ♥

ReziEngli
09.12.2017 5 z 5

Já prostě tuhle sérii miluju!! Konečně se nám vrátil Jeřáb!

Kate_Hall
03.12.2017 4 z 5

Za mě asi jeden z nejslabších dílů této série. Děj byl pro mě o pár stránek prodlouženější než by měl být a docela dost mě ohromila česká verze knihy v překladu svou chybností nahrazení stránek (ten kdo četl asi ví co tím myslím)...
Co by to, ale bylo za recenzi k dobré knize bez kladných názorů, že?
Jsem z knihy nadšená! Děj pro mě připravil další překvapení, a nikdy jsem nevěděla a ani nemohla tušit jak to dopadne. Velmi se těším na 5. díl a na konec, ale přitom se nechci loučit s Aelin. Je úžasné jak autorka zná své postavy velmi dobře a jakmile se z Aelin stane zase Celaena je to úplně jiný a přitom stejný člověk.

IrennCasman
28.11.2017 5 z 5

Díky za takové spisovatelky jako je právě Sarah J. Maas. Co bychom bez jejích knih dělali? Její psaní mě posledních pár týdnů drží ještě při smyslech. Miluji chvíle, kdy se mohu začíst a strávit u jejích příběhů celý den v posteli. Miluji všechny ty emoce, které se ke mně při čtení hrnou. Miluji to hluboké a niterné prožívání. Musím říci, že Sarah se stala jednou z mých nejoblíbenějších spisovatelek ever.

KnihoMorka
28.11.2017 5 z 5

zajímavá kniha

Tamten
20.11.2017 4 z 5

Pokračování udržuje nastavenou úroveň v nezměněné podobě. Části knihy jsou super, části by člověk nejraději vynechal, občas to nedává logiku, ale určitě se to dobře čte.

Nelíísek
03.11.2017 5 z 5

Aelin Ashryver Galathynius se nezastaví před ničím!

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

Oproti předešlému dílu, nás děj hodí hned do akce. Takže si to shrneme Chaol se stal jeden z vůdců odboje, Dorian je chodící loutka, Aedionovi hrozí poprava, město se plní stráží s černými prsteny, Žlutohnátky rodí v Morathu Nestvůry, Kailtain která dokáže zabít stínovým ohněm celé armády, Arobynn Hamel který Aelien vydírá a chce získat její trůn. Mohli bychom pokračovat dál… Asi jediné pozitivum je že Jeřáb se vydává za Aelin do Zlomovalu, to se posléze hned vykompenzuje, když je začne pronásledovat Lorcan který chce získat klíč sudby. Situace je opravdu hodně bídná, Aelin se ale nebojí riskovat a vše má přece nějaké řešení ne??

Každý kousek tohoto dílu je nabitý bitkami, zabíjením, tajemstvím, roztržek mezi hrdiny, vtipné momenty, prostě vše, co má každá fantasy mít.

Aelien má vše dopředu brilantně vymyšlené, ale zabít krále? Na co by tedy potom navazovala Říše bouří. Vždyť on za vše může nebo snad ne? Co když je jen král pěšákem v této nekonečné hře? Kde nebo kdo skrývá opravdové zlo?

Přidáním do děje Lisandry a Elide je opět zpestřením příběhu a jsem ráda že se co díl přidává nová postava

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Podle mě je 4.díl, Královna stínů, nejlepší díl z celé série (Prozatím), děj je opravdu plynulý a v celku krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál ... až si uvědomíte že jste na konci a vlastně si toho skoro ani nevšimnete. Nemůžu se dočkat až do pařátů dostanu 5.díl. Hodnotím na 5* kdyby to bylo možné dala bych klidně i 10*!

ÚRYVEK Z KNIHY
"A tamten" ukázala Aelin na Jeřába. "Umí opékat jen maso na klacku nad ohněm".

Katnissia
30.10.2017 5 z 5

Skvělý díl a jsem z něj naprosto nadšená a skvěle se mi četla. Hodně věcí se vysvětlilo a zakončení tohoto dílu jsem vůbec nečekala takové jaké bylo. Rozhodě se těším na další díl.

Kacenka551
29.10.2017 4 z 5

Jelikož první díl této série mě moc zaujal, ale druhý a třetí mě velmi zklamal, proto jsem se moc těšila na čtvrtý, který mě velmi překvapil, ikdyž jsem přeskakovala části s Manon. Tak i tak jsem si knihu hodně oblíbila.

ifulda
20.10.2017 4 z 5

Další pokračování Skleněného trůnu bylo opět skvělé. Kniha se krásně čte, příběh je poutavý a zajímavý. Jediné, co mi vadí, je až abnormální dokonalost hlavní hrdinky, jejíž každé rozhodnutí je naprosto správné, i když je v něm vždy mnoho "ale", stejně ji vše, co udělá, vyjde na 100 %. Těším se na pokračování.

Liška37
14.10.2017 5 z 5

Sarah J. Maas opět nezklamala. Opravdu jsem z knihy nadšená a nemůžu se dočkat pokračování.

preclounek
13.10.2017 5 z 5

Kniha i ceká serie mi neskutečným způsobem přirostla k srdci. Děj a postavy jsou dokonale propracované a o napětí není nouze. :)

drabkovice
12.10.2017 5 z 5

Panebožeeee!!! Naprostá dokonalost! Jinak se to doopravdy rict neda...Jsou to dva dny, co jsem knížku dočetla, ale stále nemůžu vstřebat požitky z ní!...nečekala jsem, že autorka muže stále posunout uz tak dost vysokou laťku. Ale povedlo a vznikl naprosto úžasný příběh! Nemůžu se dočkat na pátý díl. Jen to asi obrečím, že je to už poslední díl :o nějak se mi nechce od našich hrdinů odlučovat. A nejvíc od Aelin a Manon, které jsme si totálně zamilovala! Bude to težké rozloučení :D

moncakovinka
24.09.2017 5 z 5

Po jistém zklamání z předchozího dílu jsem z tohoto dílu nadšená! Jsem moc ráda, že autorka opět dokázala probudit můj zápal pro celý příběh, který mi byl od začátku sympatický. Druhou polovinu knihy jsem doslova hltala jedním dechem a moc se těším na pokračování!

simona5843
10.09.2017 5 z 5

Prvá dva diely tejto série ma nebavili ale tretí diel a tento bol jednoducho úžasný.Dej bol napínavý a akčný.Autorka si pripravila pre čitateľa mnoho zvratov a prekvapení.Akciu,mágiu,súboje a lásku to všetko sa v tejto knihe skvelo premiešavalo.Teším sa na ďalší diel :)