Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2977 2977

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

Jana92
21.03.2020 3 z 5

Kniha dobra,poutava,precetla jsem jednim dechem,ale nesplnila moje ocekavani..Slysela a cetla jsem na ni spoustu vynikajicich recenzi,ale me az tak moc neoslovila.Asi jsem zvykla z klasickych detektivek a thrilleru ze ta "hlavni" smrt je hned na zacatku a ne az skoro na konci knihy..

Knihomol2108
18.03.2020 4 z 5

Četla jsem o vánočních prázdninách. Čárové, ale v půlce už jsem koukala , kdy bude konec. Za přečtení ovšem stojí.

TomHr
18.03.2020 4 z 5

Kříďák je typická kniha na přečtení jedním dechem. Dobře napsaná, čtivým jazykem, příběh se postupně a vcelku logicky odvíjí, dějové linie drží tempo tak akorát. Celé zabalené do lezavé atmosféry. Nicméně nelze si nevšimnout, že motiv knihy není úplně originální a pointa příběhu rovněž nezanechá silný dojem, takže za mě hvězdička dolů. Škoda.

Enehy
11.03.2020 4 z 5

Asi jsem si neměla přečíst větu od Stephena Kinga, cituji: "Jestli máte rádi moje věci, tak tohle si zamilujete." Očekávání splněna nebyla, knihu jsem si nezamilovala a jednou ji i s klidem prodám, ale budiž. Ze začátku mi to přišlo jako "vykrádačka" Kinga, ovšem co je teď originálního, že? Lépe bych to rozhodně nezvládla. A ano, příběh dobrý a konec trochu překvapivý, obzvláště když se necháte manipulovat autorkou a nevěnujete pozornost indiciím. Pak si knihu i užijete.

Jamira
10.03.2020 4 z 5

Poslouchano jako audiokniha, doporucuju. Ale hvezdu strhavam, protoze jsem dokazala poslech prerusit, aniz bych mela problem.. Cili asi to nebyl maximalni napinak, nevim, kdybych cetla, mozna by me to chytlo na 100%.

Dalamanek831
08.03.2020 5 z 5

Tak tahle kniha se mi opravdu líbila ačkoli když všechno vyjde najevo tak mi to přišlo i morbidní ale i to občas k dobrýmu thrilleru asi patří takže za mě ano.Lepsi než Jama.

Vevericka.eva
07.03.2020 3 z 5

Zajímavá, čtivá, tajuplná detektivka s překvapivým závěrem.

Ver1982
06.03.2020 3 z 5

Takový příběh ala bylo nás pět. Nevím proč, ale čekala jsem něco tak napínavého, že z toho v noci nebudu moci spát. Bylo to čtivé, ale do dalších knížek této autorky nejspíš nepůjdu.

Pavel_luke55
06.03.2020 4 z 5

Dobrá kniha i příběh. Zajímala mě, protože jsem četl samé rozporuplné reakce, ale musím říct, že mě zaujala a těším se na Jámu.

Endy17
06.03.2020 4 z 5

Jeden z nejuniverzálnějších titulů pro Čtenářskou výzvu 2020 - vyhovuje mnoha kategoriím, ale o knihu dánského autora se vážně NEJEDNÁ!
Netradiční příběh o tom, že nic nemusí být jak se zdá...

NymphMaeve
01.03.2020 3 z 5

Nejsem vůbec nadšená, čekala jsem trochu více napětí. Detektivka to definicí je, ale suchá, s jednoduchou "americkou" zápletkou a trochou tajemna. Ne že by nebyla čtivá, to docela je, ale obsah není úplně skvělý. Postavy byly povětšinou ploché, vývoj předvídatelný a celý příběh chvílemi předimenzovaný. Nikdo nevěřil nikomu, vše souviselo se vším a tak to v celku působilo na jednu stranu složitě a zamotaně, na druhou ale přehnaně až nereálně. Tolik "špatných" rozhodnutí na velmi úzký okruh lidí. Stylem však velmi příjemné, bez velkého množství chyb, celkem čtivé a příjemné. Jen úplný závěr ohledně nálezu hlavy mne překvapil a to jsem něco podobného očekávala. Přečetla jsem si to, nelituji, ale ani se mi to nijak extra nelíbilo, klasický průměr. Uvidíme, možná v budoucnu dám možnost i dalším knihám této autorky, 3 hvězdičky jako průměr a originalitu některých prvků.

Janniska
29.02.2020 4 z 5

Tak trochu jsem myslela že to bude víc detektivka.Ano,detektivní zápletku to mělo ,ale spíš mi to připomnělo retrospektivní příběh jednoho ujetýho týpka s kleptománií na fakt divný věci.Ale mělo to styl a četlo se to dobře.

Zozolle1
29.02.2020 3 z 5

Dle mého názoru je to průměrná knížka a ne žádný Bestseller. Ano, přečíst si ji není špatné, ale úplná hitparáda to také není. Četla se mi celkem dobře, má vcelku překvapivý konec, ale znova už bych do ní nešla. ????

honza0876
28.02.2020 5 z 5

Schválně dávám plný počet hvězd a to kvůli tomu že mi nesedí to nízký celkový hodnocení. Myslím že knížce trochu škodí to nešťastný
srovnávání s Kingem. To hle není
King tohle je Tudorka.

Zzofinka
28.02.2020 5 z 5

Po přečtení některých recenzi tady jsem se trochu obávala, ale musím říct, že mně se teda knížka hrozně dobře četla. Styl autorky mě baví moc, přepínání do minulosti bylo fajn, styl mluvy malého kluka podle mě taky vystihla. Napínavá knížka až do konce!

lampernaqui
27.02.2020 3 z 5

Ke knihám, kterým už na obálce svítí nápis Bestseller se snažím vyhýbat. Většinou se jednalo o průměrné či podprůměrné romány s dobrou reklamou. Kříďák patří mezi průměrné, takže za přečtení stojí, ale na větvi z něj nejsem. Naštěstí se nejedná o pravou detektivku, jen se příběh točí kolem vraždy, která se stala před x lety. Postavy jsou zajímavé, takže příběh plyne rychle - jen jsem měl pocit, že závěr byl uspíšený a spousta odpovědí se objeví v rychlém sledu.

Siwan
21.02.2020 2 z 5

Nebavilo. Nemůžu si pomoct, ale s atmosférou Kinga to nelze srovnávat ani po dvou deci a pro mě z toho čiší plochost. Nálepku bestseller doporučuji slepit.

Nicol13
18.02.2020 2 z 5

Hodnotím knihu až po určité chvíli a ač to nebývá zvykem, vůbec si nepamatuji jak dopadla a vlastně ani moc o čem byla.
Z toho pro mne vyplývá, že obsahovala pár napínavých částí, ale to bylo vše.
Myslím, že existují mnohem lepší thrillery/detektivky.

MiloslavRys
17.02.2020 4 z 5

První půlku jsem byl nadšený, opravdu to vypadalo jako Kingovo To, ale konec nic moc.

vivula
15.02.2020 5 z 5

Celou dobu jsem si říkala, že to fakt není kdoví jaká pecka. Už jsem se viděla jak píšu tenhle neutrální komentář jakože ,,nebylo to zlý, ale..." ALE!! pak přišla poslední kapitola a já zůstala s otevřenou pusou. Všechno si sedlo tam kam mělo a já mám po dočtení ten pocit, který při čtení pokaždé očekávám, ale přijde málo kdy. Já jsem spokojená.