Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2977 2977

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

andrea7191
13.02.2020 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře, ale musím říct, že příběh nebyl tak strhující, jak jsem předpokládala. Na to, jak byla kniha vychvalovaná, jsem od ní čekala přeci jen o něco víc.

matfan
12.02.2020 3 z 5

Závěr mě trochu zklamal.

Fannibal180
12.02.2020 5 z 5

Upřímně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Kniha vás úplně vcucne do děje. Konec mně dost překvapil, i když se asi dal předvídat.

Weelass
07.02.2020 3 z 5

Knihu jsem dostal pod stromeček jako dárek pro milovníka hororů. Anotace mi sice přišla spíše detektivní, což nakonec byla částečně i pravda, ale kniha byla velmi zajímavě a čtivě napsána, takže za mě průměrný zážitek. V knize byly dvě pasáže, které mnou celkem zahýbaly, ne proto, že bych byl z cukru, ale nečekal jsem je (ten, kdo četl, pochopí). Na knize se mi ale nezamlouvaly dvě věci.
Postavy a kapitoly. Každá postava má přezdívku a autorka v knize často střídá jejich pravá jména a přezdívku, takže to může být zpočátku trochu matoucí. Matoucí, ač zajímavé, je i střídání minulosti a přítomnosti, takže každá kapitola skončí napínavě a pokračování je až ob kapitolu dál.
Závěr mě zklamal, příběh by se mi zamlouval otevřenější pro čtenářovu fantazii.

kalimaskry
06.02.2020 5 z 5

Kniha mě chytila hned, napínavá, čtivá. Jsem překvapená a to jsem se jí bránila. Rozhodně doporučuji!

mirka71
03.02.2020 5 z 5

Mě se knížka docela líbila. Jak zaznělo v komentářích, je to trochu variace na Kingovo ,,TO", ale příběh nebyl špatný. Sice se nejednalo o mrazivý thriller, jak proběhlo v upoutávkách, ale myslím, že si zaslouží víc, než jen modré hodnocení. Rozhodně je to knížka, ke které se dá po čase vrátit.

poki1982
03.02.2020 4 z 5

Ačkoliv jsem milovnice Kinga i Kříďák se mi velmi líbil. Rychle to odsýpalo, kniha byla napínavá a místy jsem se opravdu i bála. Za mě velmi dobré čtení a nebýt oblíbenkyní Kinga byla bych možná ještě nadšenější. Rozhodně stojí za přečtení.

Hope80
01.02.2020 4 z 5

Knížka nebyla špatná,ale až tak od půlky. Jama mě pohltila od začátku,Kridak bych slabší oproti super knížce Jama.

Michelleta
01.02.2020 4 z 5

Navzdory některým ne moc nadšeným komentářům přiznávám, že mě se kniha líbila, nicméně chápu, že ne každému bude po chuti styl vyprávění autorky. Nenudila jsem se ani chvilku, děj byl živý a dobře se v něm orientovalo, téma pro mě bylo poutavé a neotřelé, téměř plný počet bodů. Za mě spokojenost.

alena4154
31.01.2020 2 z 5

Od bestselleru prostě čekáte o něco víc..

vERko
30.01.2020 4 z 5

Rychle a dobře se četlo, myšlenka vzkazů křídou výborná, určitě jsem čekala o něco víc čtení právě na téma kreseb a nalezená těla. Toto téma jsem si představovala dominantnější. Jak je již níže zmínka o Kingovi, souhlasím, podle mě autorka chtěla napsat knihu ve stylu Kinga (ale k tomu se sama přiznala, že ho ráda čte :-). Používá mnohem snazší větnou skladbu a o to se její kniha četla mnohem rychleji. Jako celem mě kniha bavila a závěr pecka - tam je King nejznatelnější.

8.mia
26.01.2020 3 z 5

Na Kříďáka jsem se hodně těšila, ale jsem lehce zklamaná. Příběh byl fajn, ale něco mi tam chybělo. Řekla bych takový průměr. Ale obálka je skvostná. Jsem hodně zvědavá na Jámu, nemám přehnané očekávání, tak snad mile překvapí.

PetikH2O
26.01.2020 3 z 5

Četlo se to dobře, ale za mě je to vykradenej King a jeho dílo TO, ksindlové. :)

Makoves
26.01.2020 5 z 5

Velice ctiva kniha ktera, si ponechava tajemstvi az do konce

Ajinka88724
25.01.2020 5 z 5

Jsem nadšená stejně jako z Jámy. Už se těším na další knihy.

anet8843
25.01.2020 5 z 5

Já jsem teda hodně nadšená! Po dlouhé době jsem dala šanci krimi / thiller knize, protože už mě hodně nudily, ale tady jsem ji přečetla téměř celou za pár hodin! Nejedná se o detektivku, vražda není klíčový motiv, spíše hromada záhad, které jsou do sebe propletené. Konec "vyšetřování" není úplně wow, ale závěr i tak je hodně dobrý a vlastně vyvolává další otázky. Některé motivy se mi hodně líbily, jiné byly už krapet ohrané. Ale v rámci žánru je to pro mě pecka.

FofrNožka

Asi jsem čekala více....

barbora7876
24.01.2020 3 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Přečetla jsem dvě stránky a knihu opět odložila. Včera jsem ji ale dala poslední naději. A dočetla jsem ji.
Nakonec se četla dobře, stránky rychle ubývaly, děj byl zajímavý, ale na můj vkus to bylo moc překombinované a místy na hlavu postavené. Za mě 3/5.

Iva B.
24.01.2020 3 z 5

Jsem z toho takové rozpolcená, čekala jsem asi něco jiného. Děj ubíhal, četlo se mi to dobře, ale... Nějak mi to nesedlo. Zase, nemohla jsem se pořádně začíst. První stránky mě chytly, pak to začalo nějak váznout. Nepřišlo mi to zase tak děsivé jak bylo prezentováno. Hlavní postavy mi taky vůbec nesedly... Opět nálepka světový bestseller, ale ne pro mě.

vanilka231
22.01.2020 4 z 5

Četlo se to skoro samo, fakt výborně napsáno, prolínání roku 86 a 2016 super, ale ten konec s hlavou v batohu??? Dočetla jsem před pár hodinami, ale tu hlavu vstřebávám ještě teď....