Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2977 2977

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

EvaXxX
21.01.2020 5 z 5

Za mě super knížka..
Četla se sama, až je mi líto, že už jsem jí dočetla..
Je napínavá, děsivá, i mě pobavila..
Doporučuji :)

Gooverka
20.01.2020 3 z 5

Kříďák určitě nebude patřit mezi mé oblíbené detektivky, ale vlastně to vůbec nebylo špatné. Řekla bych, že až od prostředku se začalo něco pořádně dít, proto dávám tři hvězdy. Jsem ráda, že se autorka oprostila od klišoidního detektiva a nechala pátrat "klasického člověka". Mám ráda příběhy, kde se prolíná více časových rovin a proto jsem ocenila, že sledujeme příběh z pohledu postav jako dětí, a pak i jako dospělých. Překvapil mě i trochu filosofický přesah. Poslouchala jsem ji jako audioknihu.

Teri_P
20.01.2020 2 z 5

Bylo to pro mě trochu zklamání. Jen kvůli naději na zlepšení jsem ji dočetla celou. Bohužel, ani celkem zajímavých a napínavých pár stran ke konci příběhu mě nepřesvědčily. Příběh má potenciál, ale provedení bylo za mě celkem nudné a zdlouhavé, závěr nijak zdrcující. Kdyby byl příběh jen ve formě delší povídky, užila bych si to určitě víc.
Nicméně chovám úctu ke všem, kteří dokážou napsat knihu a věřím, že svých skalních fanoušků tahle kniha má mnoho a ještě mnoho mít bude.

DagmarMo
19.01.2020 2 z 5

I když hororové knihy moc nemusím, četlo se to dobře, bylo to napínavé ale celkový dojem nic moc - spíš mi to připomnělo Stopy Hrůzy jak všichni kolem umírali (případně skoro umírali, nehody...).

melonka
18.01.2020 5 z 5

Jsem mile překvapena. Hodnocení a komentáře tu byly dost rozporuplné.
Za mě skvělé, je to oddych od tradičných krimi příběhů. Je to jiný styl, který mě sedl. Trochu jsem se obávala, že to bude podobné Kingovým knížkám, kde se používá "nadpřirozeno". Ale tady mělo nakonec všechno své vysvětlení - a to hodnotím jako to nejlepší.

Enxinka
15.01.2020 2 z 5

Tak tohle byla za mě pěkná srágořina, vážení.
Jsem taková roztrpčená.. Děj svižně ubíhal, četlo se to dobře, ale.. moc mi to nesedlo. Ještě někdy v polovině knížky jsem si říkala, proč vůbec pokračuji ve čtení. Od nálepky světový bestseller a od celkových recenzí jsem prostě čekala víc. Navíc mi byla nesympatická hlavní postava.. Silně zakomplexovaný chlap, který sám se sebou není srovnaný a přesto se pouští do řešení tragédií jiných. S přirovnání ke Kingovi nesouhlasím. Jediné, co se mi opravdu líbilo, byly úseky s lehkým filosofickým zamyšlením nad životními situacemi.

a.k
12.01.2020 5 z 5

Původně jsem čekala detektivku. Kříďák je ale příběhem, ve kterém se prolíná temná záhada z minulosti s nečekaným dopadem do současnosti. Mělo to tu správnou atmosféru, která drží v nejistotě a vytváří řadu otázek, co se za tím vším ukrývá. Kniha se čte moc dobře. Bavilo mě to.

111moni
11.01.2020 4 z 5

Byla jsem velmi zvědavá, jaká bude tolik vyzdvihovanà kniha.Ze začátku jsem byla rozpačitá, nicméně jako celek je kniha psaná svižně,zåpletka i další dějové linky dåvají smysl a neplní funkci vaty.Co mi vadilo byly jména s prezdívkami a jejich střīdåní.Není to asi hit,jak bylo deklarovano,ale kniha je čtivå a přīběh je zajímavý, včetně závěru.

lukas1038
10.01.2020 5 z 5

Perfektní kniha, napínavé zakončení každé kapitoly nutí číst dál. 5*

Etule
10.01.2020 3 z 5

Hm... Tohle bylo tedy poměrně zklamání. Komentáře na zadní straně od S. Kinga a L. Childa mě navnadily, ale takový efekt jako na ně to na mě tedy nemělo. Kdo je vrah bylo jasné docela brzy, postavy mi nebyly nijak zvlášť sympatické, což mělo asi taky docela vliv na čtení.
Prostě jsem rozmazlená Carterem. :)

Kýťule
10.01.2020 4 z 5

První polovina knihy se trochu vlekla, ale druhá polovina byla úžasná jízda ????

helenkan
09.01.2020 4 z 5

Zvládla jsem to za den. Tak to vypadá, že mě příběh docela pohltil. :-) A i když jsem ten konec tak trochu tušila (co se týče vraha), stejně překvapil.

WowKokinko
09.01.2020 4 z 5

Fajn knížka, taková oddechová mi přišla :) P. S. bacha na pindulaky!

Nikitka62
08.01.2020 3 z 5

KŘÍĎÁK má skvělý nápad, velký potenciál, ale nebyl podle mě pořádně využitý. Dvě střídající se časové linie byly super a udržovaly napětí. Je to velmi čtivé. Panáčci z křídy hrajou celkem okrajovou roli. Postava pana Hallorana taky mohla dostat více prostoru. Některé situace nejsou pořádně dovysvětleny. Šlo z toho dostat daleko více. Škoda ????

Makyny
05.01.2020 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se docela těšila a zklamala mě. Do půli knihy jsem čekala co se vlastně stalo, co se bude dít a ono se pořád nějak nic moc nedělo. Zápletka nakonec byla celkem zajímavá, rozuzlení nečekanè, hrdinové ale nevýrazní a žádné wow se nekonalo. Dvě hvězdičky za to, že se to alespoň celkem dobře a rychle četlo a za dvě časové linky, které se doplňovaly.

Viviana-Mori
05.01.2020 4 z 5

Zajímavý a dost depresivní příběh. Kniha vtáhne do děje a nasajete z ní ponuré myšlenky. Některé pasáže byly hororové. Perfektně se četla, ale možná jsem od konce čekala malinko víc. Čtyři hvězdy za to, že jsem si příjemně početla a že to bylo zase něco trochu dějově jiného, než jsem zvyklá číst.

Sheldondexter
04.01.2020

Trochu mi to připomínalo román „It“, ale příběh se mi začal líbit už od prvního odstavce. Kdybych nemusel do práce, přečtení by mi netrvalo ani dva dny. Jsem zvědavý na další díl autorky, na který se chystám.

Petra21
03.01.2020 4 z 5

Navzdory neuváženě rychlému výběru tohoto "opečetěného" bestselleru jsem byla mile překvapená. Obzvláště první část knihy mi přišla poměrně sofistikovaná, dějové linky se střídaly přesně tak, aby se udržela čtenářova zvědavost, aniž by se zbytečně vodil za nos. I přes slabší druhou část musím konstatovat, že C. J. Tudor opravdu umí.

c.svetlana
02.01.2020 5 z 5

To bylo tak divný, že se mi to až líbilo:)))

Lol_so_weird
02.01.2020 5 z 5

Tahleta už přebalem velmi zajímavá prvotina mně vtáhla už na začátku a pak už nepustila. Škoda, že práce mi bránila v tom knihu přečíst téměř okamžitě, nicméně i tak...perfektní příběh, který mně zaručeně nenudil, bylo to něco jiného, originálního. Rozhodně sáhnu i po druhé knize od této autorky, protože její styl psaní je naprosto perfektní! Za mně si zaslouží plný počet už jen díky velmi detailnímu popisu některých událostí nebo výjevů, při kterých jsem si připadala, jakobych je doopravdy cítila taky.