Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2977 2977

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

mekkejla
16.11.2019 4 z 5

Já jsem byla spokojená. Musím říct, že svou ponurostí mi příběh opravdu připomínal pana Kinga. Napětí u mě vydrželo celou dobu, čtení mě opravdu bavilo. Rozuzlení jsem už je konci tušila, i když poslední zjištění ohledně hlavy mě nejdříve dost šokovalo. Ale i to dávalo nakonec smysl.

Krchnaida
14.11.2019 4 z 5

Moc se mi líbila a perfektně se četla. Konec příběhu jsem hltala :-D

Elimanh
13.11.2019

Celkem dobrá kniha. Nečekejte Kinga, ale ke čtení to je.

DarthElle
12.11.2019 1 z 5

To, že má kniha ohromnou propagandu nikdy neznamená, že je skutečně dobrá a v tomto případě skutečně není. Stephen King má zřejmě zcela jiné chutě, pokud na něčem zrovna neujížděl, když jí napsal kladný komentář. Podle mě jde o vysoce nadhodnocenou knihu, kde jde hodně vidět, odkud se bere inspirace. Postavy nesympatické, děj nezáživný a navíc drahá autorka pokládá Alice Coopera za ženu, vážně skvelé zjišťování informací (stálo mi to za to, abych si našla originál a zjistila, že překladatel je v tom nevinně, zato autorka netuší, která bije).
Konec měl vyvolat Vau efekt, mě to nechalo zcela chladnou jako počas celé knihy. Jedna hvězda za to, že jsem to dočetla, přesto mi nepřijde, že by autorka měla talent.

Nany_cz
12.11.2019 2 z 5

Ze začátku jsem měla velký problém se začíst, stránky sice ubíhaly, ale já jsem měla pořád pocit, že se tam nic neděje. Když už se přece jen začalo něco dít, tak mi to přišlo takové nedotažené.

knihomolka27
10.11.2019 4 z 5

Od knížky jsem se vůbec nemohla odtrhnout bylo v ní všechno a ještě něco navíc. DOPORUČUJI HROZNĚ MOC

Jana5330
06.11.2019 5 z 5

Kříďáka jsem dlouho odkládala. Knihy se zlatou nálepkou "bestseller" záměrně míjím.
Ale překvapil! Velmi čtivé, hlavní hrdina mi byl sympatický, naprosto nesouhlasím s recenzí tady na databázi (katy238). Hlavního hrdinu popisuje jako ukňouraného čtyřicátníka a děti jako partu spratků. Kdyby byly ale všechny postavy krásné, milé, příjemné...byly by v podstatě stejné. A stejně nudné. To bychom ale pak byli v jiném příběhu. Za mě skvělý nápad, dvě dějové linie mě bavily, motiv i zakončení mají dle mého logiku. Těším se na Jámu!

Barussat
05.11.2019 5 z 5

Tohle byla pecka! Musím říct, že jsem knihu občas musela odložit, protože jsem se bála a obávala jsem se v noci nočních můr. Knížka se skvěle četla a do konce jsem netušila, jak to dopadne. Navíc se mi líbilo, jak byla obestřena tajemstvím a že nikdo není černobílý! Skvělý.

pastelka53
05.11.2019 5 z 5

I přes všechny ty ohlasy jsem se do této knihy pouštěla raději bez očekávání, málo kdy se totiž stane, že mě bestseller zaujme. Tentokrát to vyšlo, moc mě nadchla zápletka a i to jak jemně děj plynul.
Střídání dějových linek bylo v knize příjemným osvěžením . Nebylo těžké je rozlišit a vše do sebe perfektně zapadalo.

Čím vším si musí dvanáctileté děti projít, téměř nezkažené a i přesto tak silné, odhodlané. Přátelské pouto dokáží přetrhat i banálnější věci.

"Tajemství jsou jako prdel. Každej ji má. Někdo ji má akorát špinavější než ostatní."

Foxie89
05.11.2019 3 z 5

Po tom obrovském bum mi tohle přijde jako průměrná detektivka. Ale možná je to způsobené tím českým překladem, který se podle mě úplně nepovedl. V originálu by to možná mělo lepší atmosféru.

FoxyRezava
05.11.2019 3 z 5

Knížka se mi dobře četla.Povedený nápad na zápletku,ale dle mého názoru místy se velmi táhnoucí a po 100 stranách kde se stále nic pořádně nedělo jsem už i trochu nudila a říkala si bože tak kdy už?!Konec mi přišel ,že by mohl být lepší,že to autorka už zamotala trošku moc a pak nevěděla jak z toho vybruslit a dát tomu řádný konec,který by si tato knížka beze sporu zasloužila.Taky mi chybělo dost vysvětlení o křidových panačcích-škoda.

lukas1038
03.11.2019 5 z 5

Top! Opravdová kvalita, těším se na další dílo

Polinka92
30.10.2019 3 z 5

Čtivý, napínavý příběh, který má vskutku zajímavý konec.

katerina9582
30.10.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila... je fakt, že jsem od ní moc neočekávala - vzhledem k recenzím. Velice čtivá a dvě dějové linky byly super . Určitě si přečtu i další knihu od této autorky .

-markéta-
29.10.2019 2 z 5

Noooo, jsem lehce v porzpacích co se této knihy týče.
Takhle, nebyla špatná, ale nebyla ani skvělá.
Dvě dějové linie, které mi přijde, moc do sebe nezapadaly. Napsané to bylo lehkým jazykem, díky němuž se kniha lehce a sama četla.
Jakožto detektivka mi to přišla hoooodně slabá a taková bez šťávy.
Nooo, asi si na to každý musí udělat obrázek sám. Každopádně dle mého to moc povedená kniha bohužel nebyla.

evik_svistik
29.10.2019 5 z 5

Velice povedený thriller, sice jsem, ani nevím proč, očekávala něco maličko jiného, ale i tak se mi kniha líbila, četla se moc dobře. Mám v knihách střídání minulosti a přítomnosti ráda. Na to, že je to autorčin debut, tak nemám výhrad a Jámu musím mít.

slyvuska
28.10.2019 3 z 5

Dobrá kniha, líbilo se mi, jak je naznačováno, co se bude dít dál, a tím je čtenář pořád napnutý, to ale zároveň je i minus knihy, protože k odhalení pak nedojde nijak šokujícím způsobem a mně to taky brzo prozradilo vraha. Ovšem závěr už šokující byl, tak jsem celkově spokojená.

whiolet
25.10.2019 4 z 5

Pan King mluvi pravdu, s tim co tvrdi na zadnim obalu knihy. Opravdu mi styl vyprávění připomínal ten jeho. Na druhou stranu měla autorka tendenci spadnout sem tam do nudneho popisovani obyčejných věci.
Každopádně se kniha četla dobře, ana prvotinu je to bezvadny čtení!

Hella
20.10.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, příběh byl poměrně čtivý a zajímavý, ale strašně mě štvalo objasnění - takhle to skončit nemělo.

Arielka1
18.10.2019

Jedním slovem: WAU!
Dlouho jsem tak čtivou a zajímavou knihu nečetla.
Na konci knihy všechny dílky zapadnou a utvoří napýnavý příběh, kde nikdo není zcela bez viny.
Určitě doporučuji přečíst.