Kříďák

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2977 2977

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

Libunka74
02.01.2020 2 z 5

Nejdřív mě knížka bavila, pak jsem se začala ztrácet. Možná ne vinou příběhu, možná jsem se jen dost nesoustředila. Zajímavé téma, zajímavý nápad, ale na můj vkus nějak moc komplikované.

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Za mě OPRAVDU povedená kniha. Čtivá. Při každém čtení jsem měla dost divný pocit, že se na mě pan Halloran dívá jak si čtu ...

klaraskolkova
31.12.2019 4 z 5

Velmi zajímavý námět, který mě ihned zaujal, popravdě jsem ale čekala trochu více a myslím, že by téma šlo uchopit zajímavěji, aby byla kniha ještě čtivější a zápletka překvapivější.

Flexa
30.12.2019 3 z 5

Čekal jsem více ale nebylo to špatný. Něco tomu strašně chybělo 60% možná i trošku méně.

pavel9989
26.12.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, jen prvních cca 70 stran bylo nezáživných. Po "přežití“ začátku jsem ji velmi rychle přečetl.

pavla.ba
22.12.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale nic jsem si z ní neodnesla. Je to takový průměr :)

Mike99
13.12.2019 5 z 5

Zajímavý příběh řešící zdánlivě vyřešenou 30 let starou vraždu, děj se odvíjí ve dvou časových rovinách. Autorka nám odkrývá pozadí činu a zároveň popisuje, kam se hlavní protagonisté po 30 let posunuli a jejich stávající problémy. Dobře vykonstruováno i následně vysvětleno. Tip na vraha jsem měl jiný.
Co se týká stylu psaní, ten se mi hodně líbil, nevím, zdali je to autorkou či výborným překladem. Poměrně hodně obecných zajímavých úvah a myšlenek. Další knihu si rozhodně přečtu.
P.S. knihy od Stephena Kinga jsem nečetl, pouze jsem viděl pár filmů.

Lorelei13
11.12.2019 4 z 5

Mně se to tedy velmi líbilo a Jáma tomu nesahá ani po kotníky!!!

Marikapachlova
30.11.2019 3 z 5

knizka jako celek dobra, jen obcas mi prislo zbytecne skakani v deji a trosku(mozna prekladem) casto se opakuji popis tlejiciho vzduchu apod.... ale urco sahnu i po Jame ????

pavlinka91
27.11.2019 2 z 5

První dvě věty způsobily, že jsem se začala těšit na napínavou knížku. Autorka mě nalakala a s chutí jsem se zacetla. Jenomže čtu a čtu a to slibované napětí nikde. Nejnapinavejsi části byly Eddovy sny. I když me závěr s hlavou překvapil a opravdu jsem ho nečekala, tak stejně nemůžu hodnotit zcela kladně. Autorka neumí dávkovat napětí. Naprosto vše nechala nakonec, takže čtete, čtete a v polovině knihy jste už unavení, protože se zatim v podstatě nic nedělo. Když se konečně dostanete k pointe, jste tak otrávení z toho čekání, že si konec jak se patří nevychutnate. Jsem člověk, ktery cte knihy na jeden zátah, ale tuhle jsem pořád odkládala... Závěr: stačí precist začátek a konec...

kochichak
27.11.2019 5 z 5

Super knížka. Dobře se to četlo a v tomto případě mi vůbec nevadilo prolínání minulosti a přítomnosti. Sice už dost naznačovali kdo je vrah, ale ne všech obětí. Super.

Gynger
27.11.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hodně mi připomněla knihu od Jozefa kariky strach. Kdy parta dětí zažije něco strašného, co odsunuli hluboko dopodvědomí ale v dospělosti je to stejně dohnalo. Dávám čtyři hvězdičky. Možná jsem od této knihy čekala trochu více napětí a tajemna.

Janík511
25.11.2019 5 z 5

A líbila se mi. Konec mohl být trošičku lepší, ale netušila jsem, kdo má všechny ty oběti na svědomí. Nakonec nikdo neměl svědomí čisté a spousta věcí zůstala pod pokličkou, jak to asi mělo být. Na prvotinu velmi povedené a jen tak dále.

KaterinaS13
25.11.2019 4 z 5

Napínavá, strašidelná, přesto ve mně nenechala příliš silný dojem.

Luci_T
22.11.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila i přes to, že King je prostě King, ten nejde napodobit. Četka se sama, příběh se mi líbil, za mě dobrý :)

Veron1ca
21.11.2019 5 z 5

Chvíli mi u knihy trvalo než jsem si v hlavě srovnala dějovou linii - přechod ze současnosti do minulosti, ale když jsem se do děje dostala, kniha mě bavila a měla zajímavé zvraty, které jsem ani během čtení nečekala. A to finále stálo za čtení! Určitě se chystám číst druhou knihu od autorky a jsem zvědavá, čím mě kniha překvapí.

Veronika2692
19.11.2019 4 z 5

Strašně se mi líbil styl psaní, jinak příběh taky fajn. Ve střídání časových linií mi to připomínalo Kingovo TO. A jeho opravdu žeru, takže i tahle knížka se mi líbila, zajímavá zápletka a rozuzlení, to jsem nečekala. Takže za mě supr a nejspíš si přečtu i Jámu :)

martoska77
17.11.2019 4 z 5

Kniha mi velmi nápadně připomínala v některých věcech To od S. Kinga. Každopádně ji vřele doporučuji, neboť narozdíl od Kingova To (kniha pro mne byla nehoráznou slátaninou o ničem a po přečtení, což pro mne byla jen ztráta času, jsem se rozhodně nestala jeho fanynkou) měla tato kniha spád, četla se téměř sama a měla hlavu a patu.

naad
17.11.2019 3 z 5

Tato kniha se mi dobře četla, ale z konce jsem byl trochu zklamaný.

ladyfromskye
16.11.2019 4 z 5

Lepší než Jáma, ale protože se autorka tak trochu vykrádá (parta kamarádů, staré křivdy a tajemství), na plný počet to není.