Les v domě

Les v domě
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509372/bmid_les-v-dome-6479c873c40b8.jpg 4 4320 4320

Nečekaně mrazivý román od autorky bestsellerů Hana, Tiché roky, Listopád. Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu a děvčátko zůstalo viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit. Jenže všude kolem je les, ve kterém se skrývá cosi hrozivého, a cácora jednoho dne mluvit začne. Alena Mornštajnová napsala silný a dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.... celý text

Lucissia
30.06.2023 5 z 5

Ať už inspirace na knihu přišla odkudkoli, čtení mi vyrazilo dech. Hodně depresivní, to ale u tohoto tématu asi nejde jinak. Smutné a smutné, přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Za mě pět hvězd právem. :-)

Kajami
29.06.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, ale téma knihy je smutné. Jako matka jsem nedokázala pochopit chování matky. Určitě stojí za přečtení.

Ivka14
29.06.2023 5 z 5

Knihu jsem nemohla odložit. Hltala jsem stránky a slova, jako by mi kniha měla utéct. Bylo mi tak hrozně líto malé cácorky.

A posledních pár vět knihy jsem musela rozdýchávat ještě pár dní po přečtení.

Toledo
29.06.2023 5 z 5

Další skvost z pera paní Mornštajnové a opět těžké téma. Ona prostě umí, kniha měla všechno a tak nějak jsem to vyústění bohužel i předpokládala...

kooloorka
28.06.2023 5 z 5

Strana 208, nemuzu prestat cist, presto, ze je to strasne tezke tema, mam slzy v ocich, v dusi strach a vztek. Alena opet predvadi svuj obrovsky talent! Knizku si, ale na dovolenou neberte, obsahove je to peknej hnus chce to velkou psychohygienu. Nedovedu si predstavit, jak tezke to musi pro Alenu byt, s tak tezkymi tematy roky zit.

Stanka1960
27.06.2023 5 z 5

Kniha krásně napsaná, ale téma velmi smutné.

Mr.Pajek
26.06.2023 4 z 5

Neměla jsem tušení, co je obsahem knížky (kdybych věděla, asi se do ní ani nepustím). Síla! Byla jsem ráda, že téma bylo jen naznačeno (žádné podrobnosti, popisy a detaily).
Ale opět povedené, i když trochu jiné, dílo paní Mornštajnové.

Becca_
25.06.2023 2 z 5

Autorka si tentokrát ukousla velké sousto. Celé mi to připadá řemeslně odfláknuté. Konec knihy byl úplně mimo mísu, ve smyslu co by se tam ještě tak mohlo přidat, aby to víc šokovalo.
Docela by mě zajímalo hodnocení uživatelů, kdyby na knize nebyl štítek s autorčiným jménem.

Elena_Dark
25.06.2023 5 z 5

Diskuze raději nečtu, ale když mi zvědavost po minulém komentáři nedala, nahlédla jsem tam a musím říct, že jsem to opravdu dělat neměla. Chápu, že si každý brání to své, ale nikdy nemůže být JEDINÝ, kdo vydá knihu s takovouto tématikou.
Ale zpátky ke knize...Byla srdcervoucí. A dokonale promyšlená. Většina dětí by se totiž měla ráda vracet domů, ale povětšinou to tak není. Autorka konečně otevřela další z témat, které jsou tak málo řešené.

VendulaB
25.06.2023 4 z 5

Velice dobrá knížka stojící za přečtení, které ale docela ublížila veřejná diskuze, která prozradila hlavní téma knihy. Z knihy na mně dýchala deprese, beznaděj a smutek, ale osud hlavní hrdinky se mě nijak hluboce nedotkl, zkrátka mě to celé nijak hluboce nezasáhlo (na rozdíl od s podobným tématem pracující Zahrady), bylo to popsáno trochu ploše a odtažitě. Nicméně rozhodně jde o moc dobrou knihu.

limruska
25.06.2023 5 z 5

Mrazivé, děsivé téma. Být NECHTĚNÁ a být neustále nechtěná a k tomu smutek, zoufalství, žít v pavučině lží, ze které nikdy nenašla cestu ven ....... Velmi temný příběh, ale opravdu skvěle napsaný.

zonoro
24.06.2023 3 z 5

O kauze jsem věděla jen z titulků, nic bližšího jsem vědět nechtěla. Na knížku jsem v naší malé knihovně čekala asi měsíc a za mnou je dalších 7 lidí, kteří na ni čekají a to ji má knihovna ve dvou exemplářích. V okresní na ni čeká dokonce 46 lidí!
Za mě - dobrá kniha, ale na Hanu nemá ani omylem.
Upřímně - do poloviny knihy jsem přemýšlela, v čem je ta hrůza (jak jsem psala, nečetla jsem o této kauze nic víc než titulky). Dočetla jsem ji za dvě hodiny.
Rychle vrátím do biblioboxu ,aby hned v pondělí mohla udělat radost dalšímu čekateli.

Filomena1961
24.06.2023 5 z 5

Smutný až deprimující příběh, přečtený jedním dechem. Cácora měla otřesné dětství, osamělé, nikdo si ji nevšímal, navíc zneužívána dědou. Těžké a závažné téma, které se člověku vryje pod kůži a nedá mu spát. V příběhu mi chyběla jiskřička naděje, prostě nic, jen temno a zlo. Jsem nesvá z toho, když trpí dítě, člověk by si přál vstoupit do děje a všechno změnit. Kniha čtivá, perfektně napsána.

barbora5058
24.06.2023 5 z 5

Citlivě a krásně napsané. Škoda, že kauza okolo knihy mi prozradila o čem to bude. Je to téma, které mi nebylo příjemné, ale autorka tyto tabu odkrývá ráda a je to dobře, děje se to všude okolo nás a vždy trpí oběť. Jsem ráda, za další knihu od autorky. Doufám, že kauza okolo knihy ji nezastaví v pěkném a originálním psaní.

EliBla
24.06.2023 4 z 5

Kniha ve mně zanechala mnoho otázek, na které bych potřebovala odpovědi. Závěr byl až moc rychlý. Každý bude vnímat knihu jinak. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale stále u mě vedou jiné knihy od paní spisovatelky.

katulkav
23.06.2023 5 z 5

Perfektně napsaný příběh,ze kterého mrazí a z kterého mi bude ještě hodně dlouho úzko. I přes to jsem se od čtení nemohla odtrhnout a musím dát 5 hvězd jako u Hany.

Kory98
23.06.2023 5 z 5

Na čtení jednohubka, která se ale dostane pod kůži. I kdybyste chtěli číst pomaleji, nemůžete, protože se nutně musíte dovědět proč. Paní Mornštajnová má dar nevyhýbat se "zakázaným" či "citlivým" tématům a vytvořit velké příběhy. V závěru jsem si myslela, že cácora půjde spíš na policii, přišlo mi, že takto si ublížila ještě víc sama sobě, ale kdo si může dovolit soudit, jaké pocity v takové dušičce od dětství doutnají a není divu, že se v závěru opravdu rozhořely plemenem.

Beatrice153
23.06.2023 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla jedním dechem za pár hodin. Nedokázala jsem se odtrhnout. Konec byl možná moc rychlý, ale hvězdičku bych za to neubírala. Ve finále jsem se stejně neubránila husí kůži a spadlé bradě.

Jančislava
22.06.2023 5 z 5

Knihu jsem před chvílí dočetla a musím říct, že příběh je krásně napsaný, jestli se to dá o takovém tématu říct. Ač jsem se snažila necist problémy okolo knihy, tak přeci jen se ke mě několik informací dostalo, což mě připravilo o to "překvapení" kdy čtenáři dojde, cože se tam vlastně děje, co je v pozadí a přitom to tam celou dobu je. Ano kniha není veselá, ale bohužel takový život někdy je. Trochu se mi do knihy nechtělo, protože se mi nechtělo číst o určitých věcech, ale moje obavy byly téměř zbytečné. Paní Mornštajnova odvedla pěknou práci. Kniha se zabývá hlavně tím, jaký dopad má to, co zazijeme v dětství. Mě konec vlastně nepřišel tak špatný, udělala, co udělat musela a konečně ukončila minulost a možnost, aby se vše opakovalo. A vlastně tím odkryla ještě jedno tajemství. Mě se kniha moc líbila a pocity z ní se ve mě budou ještě nějaký čas rovnat.

JancaMia
22.06.2023 5 z 5

Fůůů, tak tohle bylo silné kafe, knihu jsem otevřela dnes v 16 hodin odpoledne a před dvaceti minutama dočetla. Kniha vtáhne a nepustí, stejně jako Hana a Hotýlek. Trošku paní Mornštajnovou podezírám že někde dlouho seděla na kafi s paní Hanišovou, jinak si to nedovedu vysvětlit ... silné téma, napsáno naprosto skvěle ... byla to jízda od začátku až do konce ... snad za měsíc bude další knížka (s nadsázkou), nutně potřebuju !!!!