Medveďovce

Medveďovce
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380069/bmid_medvedovce-wkm-380069.jpg 4 2172 2172

Medvědín / Medveďovce série

Štyridsiatnik Peter Andersson sa po skončení profesionálnej hokejovej kariéry v Kanade vracia do rodných Medveďoviec, malého mesta s veľkými snami, kde je len zima, tma a nezamestnanosť. Má v úmysle postaviť na nohy svoj materský klub, zložený z miestnych juniorov. Spolu s ním prichádza jeho manželka Mira, zmietajúca sa medzi túžbou po kariére úspešnej advokátky a pokojným životom manželky a matky v mestečku uprostred lesov, kde líšky dávajú dobrú noc. A napokon ich dve deti, dvanásťročný hokejový center Leo a o tri roky staršia Maya, ktorá miluje gitaru a nenávidí hokej. Mestečko bojuje o prežitie a budúce úspechy hokejového tímu mu majú prinavrátiť hrdosť a zašlú slávu. Na HC Medveďovce tak padá obrovské bremeno zodpovednosti. Aký význam má jeden jediný zápas pre upadajúce mestečko? V Medveďovciach obrovský, ten úplne najväčší. Preverí silu priateľstva a odhalí všeličo dovtedy skrývané a zatajované. Okrem iného aj to, čo sme schopní vykonať v záujme úspechu a ako ďaleko vieme zájsť, keď chránime svoje deti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Björnstad , 2016

takana
27.05.2021 5 z 5

Ze začátku mě moc nebavila, ale pak už byla dobrá.

Johncze
23.05.2021 5 z 5

Pokud můžete velmi pomalu, ale pečlivě budované příběhy, směle do toho.

KatyM.
06.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha, perfektně propracované postavy. Silný příběh o emocích, vztazích a přátelství. A jak jedna chyba dokáže změnit člověku život. Hned se pouštím do dalšího dílu.

Karoska
30.04.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Ale pozor, poznámka hlavně pro "rychločtenáře", nedá se "přehrkat". A nebo dá, ale to hlavní z ní pak nedostanete. To je za odměnu a stojí to za to. Kniha je dle mého názoru velmi výživná a silná pro rodiče dospívajících. Mám sedmnáctiletou dceru... Ještě teď jsem perplex... Už ses těším na pokračování My proti vám. Tak hupky do knihovny, ať Vás někdo nepředběhne!

Natynebul
30.04.2021 5 z 5

Medvědín obsahuje to, co miluju na Backmanovi, v perfektní podobě: propracované postavy, rychlé střihy, jen tak mimochodem přicházející dořečení tajemství, která jsou napínavě budována několik stránek dopředu, vesměs ŠŤASTNÉ KONCE.

PanKrabák
28.04.2021 5 z 5

Hodně zdlouhavý začátek ale po asi 100 stranách se začne příběh konečně rozjíždět a stojí to za to. Jakmile vtáhne do děje tak už nepustí.

prochajda
26.04.2021 4 z 5

Přiznávám, že mě hokejové téma juniorského klubu v malém městečku v lese moc nebavilo, ale nakonec mě kniha dostala. Skvěle vypracované charaktery postav.

tygřík2
23.04.2021 5 z 5

Musela jsem knihu poslouchat na etapy a prokládat to jinými. Ne, není špatná. Je TAK dobře napsaná. Naprosto vynikající psychologická sonda. Na první poslech lehoučká, ale když vás vtáhne... A, bohužel, neplatí jen v městě, kde hokej znamená všechno...
Četl pan Pavel Soukup a jak jinak než skvěle...

Astraia
20.04.2021 5 z 5

WOW, opět bomba!!!
Jsem ráda, že jsem kdysi náhodou na Fredrika Backmana narazila. Všechny jeho knihy umí krásně vtáhnout do děje. Medvědín není výjimkou.
Už mám rozečtenou My proti vám (volné pokračování Medvědína). Jsem na teprve začátku, a už je to dost zajímavé.

Jedna (pro mě) z výhod je, že jména jsou používaná, tak aby si je člověk snadno zapomatoval. Z toho důvodu se čtenář v osobách neztratí a vždy je jasné o koho jde .

hzd
19.04.2021 5 z 5

Tak to bylo něco. Nejdřív jsem se nemohla začíst, hokeji nerozumím a nejsem jeho fanoušek. Přesto asi po sto stránkách jsem se tak začetla a vžila do postav, že jsem knížku nemohla odložit. Hodně zajímavý příběh. Konec trošku uspěchaný ještě bych četla dál. Budu si muset sehnat i druhý díl.

IvikaS
14.04.2021 4 z 5

Byla to jedna velká deprese.

JarunkaP
08.04.2021 5 z 5

Kniha mi ležela nějakou dobu v knihovně, koupila jsem jí na základě recenzí, není to můj prvoplánový knižní titul, ale ouha po tak jedné čtvrtině jsem si říkala, sakra kde je to wau a najednou to tam bylo a já četla a četla a těšila se až příjdu z práce a budu to moci dočíst tj. do 2 ráno.
Ještě teď o příběhu přemýšlím a asi ještě dlouho budu.
Pana Backmana jsem neznala, tak to napravím, podívám se po dalších knihách.
Za mne knížka která vtáhne do děje a je opravdu skvělá.

teeyinka
06.04.2021 4 z 5

Silný a dobře sepsaný příběh. Spousta věcí je nevyřčených nebo jen tak trochu naťuknutých, což zanechá ještě větší stopu... Kéž by takové příběhy byly jen fikce.

Sofonisba
31.03.2021 5 z 5

Příběh, ve kterém jsou lidské povahy odhaleny skutečně velmi hluboko. Příběh o lásce, přátelství, solidaritě, odhodlání, odvaze říct pravdu, ale také o lži, zlobě, lhostejnosti, zášti, elitářství a vyčlenění ze společnosti.

Matuko05
28.03.2021 5 z 5

Veľmi silný príbeh. Za mňa snáď ešte lepší ako Ove. Obával som sa tej hokejovej tematiky, no tu v podstate vobec nešlo o hokej, ale o ľudí. Ako nejaký sen dokáže zahmlievať reálny úsudok. Ako si ľudia najskôr vytvoria názor a odsudzujú. Nikoho nezaujíma, že aj najväčší hrdina môže mať chyby, padnúť na zem.

Sandalkar
24.03.2021 4 z 5

Velice dobra kniha, velice dulezity pribeh, ale je to tezky to cist, kdyz tusite tu tragedii a tizivou situaci malomesta, kde si lidi vidi do talire. Opravdu to neni dalsi Ove...

Durancie
23.03.2021 4 z 5

Roztrhalo mě to na kusy.

Lucie__
16.03.2021 2 z 5

Nudné, odloženo...

Keyance
09.03.2021 5 z 5

Ještě nikdy jsem nečetla knihu, která mi přivodila tolik smutku, až deprese, nechuti, připomněla mi, jak moc nesnáším lidi, školu, společnost, a která byla zároveň tak neskutečně dobrá, s postavami tak nesmírně skvostnými, realistickými a plnými chyb. Kniha, ve které ty dobré momenty jsou opravdu zasloužené. Takovou knihou je Medvědín, rozbrečel mě v první třetině, druhé třetině, i na konci. Původní absurdní množství postav, na které jsem potřebovala poznámkový bloček, abych se v nich vyznala, se nakonec ukázalo jako potřebné a každá postava byla nějak důležitá a po chvíli jsem se mezi nimi orientovala jako nic. Styl autora byl velmi dobrý, všechno bylo psáno s rozvahou a záměrem. Kniha plynula příjemně rychle, hned jak se člověk dostane do děje.
Knihu jsem poslouchala jako audioknihu.
Hodnotím 9,5/10 Hned se pouštím do dalšího dílu.

peter5739
08.03.2021 5 z 5

veľmi silný príbeh o tom že svet určite nie je čiernobiely