Medveďovce

Medveďovce
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511126/bmid_medvedovce-PsC-511126.jpg 4 2239 2239

Medvědín / Medveďovce série

Štyridsiatnik Peter Andersson sa po skončení profesionálnej hokejovej kariéry v Kanade vracia do rodných Medveďoviec, malého mesta s veľkými snami, kde je len zima, tma a nezamestnanosť. Má v úmysle postaviť na nohy svoj materský klub, zložený z miestnych juniorov. Spolu s ním prichádza jeho manželka Mira, zmietajúca sa medzi túžbou po kariére úspešnej advokátky a pokojným životom manželky a matky v mestečku uprostred lesov, kde líšky dávajú dobrú noc. A napokon ich dve deti, dvanásťročný hokejový center Leo a o tri roky staršia Maya, ktorá miluje gitaru a nenávidí hokej.Mestečko bojuje o prežitie a budúce úspechy hokejového tímu mu majú prinavrátiť hrdosť a zašlú slávu. Na HC Medveďovce tak padá obrovské bremeno zodpovednosti.Aký význam má jeden jediný zápas pre upadajúce mestečko? V Medveďovciach obrovský, ten úplne najväčší. Preverí silu priateľstva a odhalí všeličo dovtedy skrývané a zatajované. Okrem iného aj to, čo sme schopní vykonať v záujme úspechu a ako ďaleko vieme zájsť, keď chránime svoje deti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Björnstad, 2016

wooloong
01.07.2021 5 z 5

Sport je mi celkem ukradený, zvlášť, když se sleduje pasivně u telky, ale na hokej se dívat můžu. Má napětí, rychlost, spád, energii, emoce. Stejně tahle knížka, která je o lásce k hokeji a také o lidských charakterech, které se odkrývají právě za vypjatých situací (nechci spoilovat). Je také o nekonečné rodičovské lásce a potřebě chránit svá mláďata i za cenu vlastního sebezničení a morálního selhání. Kdybych si měla vybrat nejmorálnější postavu z celého příběhu, pak by to byla Ramona. Na nočním stolku už mi leží druhý díl. Potřebuju nutně vědět, jak to bude dál.

ANDY28
29.06.2021 5 z 5

10 hvězd z 5, skvělý příběh

Misalina
12.06.2021 5 z 5

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem si myslela, ze mě téma hokeje nebude bavit. Spletla jsem se a dokonce knihu považuji za jednu z nejlepších od Backmana. U této knížky jsem totiž cítila vše dohromady - smutek, radost, vztek, nadšení, pohoršení. Byla to emocionální jízda, kterou zkrátka miluju. Miluju.

Verča23
06.06.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Brečela jsem, smála se a nebyla jsem občas daleko od toho abych knihou mrštila o zeď. Sice jsem zrovna k hokeji neměla zrovna blízko, ale tahle kniha mi řekla, že by to nemuselo být špatné.

karol.cadex
01.06.2021 4 z 5

Jakoby úplně nejsem sportovní typ a ani fanouškovský typ, asi proto čtu místo toho knihy. Takže teď vím o sportovních sektářích prakticky všechno. A navíc jsem se na knihu nachytala, poněvadž jsem si před čtením pořádně neprohlídla, kdo že ji to vlastně napsal a zrovna s tímto autorem kamarádka nejsem.
Rozjezd byl dost pomalej. V Medvědíne není totiž nikdo, kdo by neměl nějaký svůj psychický problém a autor nám každého sáhodlouze s jejich těžkostmi popisuje mezi broušením bruslí.
Od půlky ale sešup. Autor si dost pohrál i s psychologií postav - do Benjiho jsem se upřímně zabouchla i já a jeho dějová linka mě bavila nejvíc.
Jsem ráda, že jsem tu první polovinu nevzdala a ten druhý díl si překvapivě přečtu taky.

Pilulka89
31.05.2021 5 z 5

Znáte když to zarezonuje? Tady se to dělo 399 stran. Šest hvězd z pěti.

Potolu
30.05.2021 5 z 5

F.Backaman si mě získal knihou Úzkosti a jejich lidé a i přestože Medvědín je poměrně příběhově jiný, tak je naprosto perfektní. Prostě jsem si ten jeho styl zamilovala - je tak jednoduchý, až si člověk říká, že takhle taky dokáže napsat knihu... A pak je ale tak hluboký, že si člověk říká, že takhle by to nedokázal nikdy napsat. Musím říct, že příběh mě pohltil už hned od začátku, postavy velmi propracované. Za mě skvělý! ️

Karcoolka2210
27.05.2021 5 z 5

Ok, po štvrtej Backmanovej knihe, ho zaradzujem do kategórie najobľúbenejších autorov. Kým Ove a Babička boli krásne knihy, boli zároveň aj vtipné, Medvedín sa zaoberá vážnou témou a Backman ju podľa mňa spracoval veľmi dobre. Neuveriteľne mi sedí štýl písania tohto autora a číta sa mi to super aj v češtine a spôsob, akým Backman postupne odhaľuje charaktery jednotlivých postáv a ako ich prepája, nuž baví ma čítať jeho knihy a mám rada jeho postavy, aj tie, čo nemám rada, lebo nie sú čierno-biele. Skvelá kniha!

takana
27.05.2021 5 z 5

Ze začátku mě moc nebavila, ale pak už byla dobrá.

Johncze
23.05.2021 5 z 5

Pokud můžete velmi pomalu, ale pečlivě budované příběhy, směle do toho.

KatyM.
06.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha, perfektně propracované postavy. Silný příběh o emocích, vztazích a přátelství. A jak jedna chyba dokáže změnit člověku život. Hned se pouštím do dalšího dílu.

Karoska
30.04.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Ale pozor, poznámka hlavně pro "rychločtenáře", nedá se "přehrkat". A nebo dá, ale to hlavní z ní pak nedostanete. To je za odměnu a stojí to za to. Kniha je dle mého názoru velmi výživná a silná pro rodiče dospívajících. Mám sedmnáctiletou dceru... Ještě teď jsem perplex... Už ses těším na pokračování My proti vám. Tak hupky do knihovny, ať Vás někdo nepředběhne!

Natynebul
30.04.2021 5 z 5

Medvědín obsahuje to, co miluju na Backmanovi, v perfektní podobě: propracované postavy, rychlé střihy, jen tak mimochodem přicházející dořečení tajemství, která jsou napínavě budována několik stránek dopředu, vesměs ŠŤASTNÉ KONCE.

PanKrabák
28.04.2021 5 z 5

Hodně zdlouhavý začátek ale po asi 100 stranách se začne příběh konečně rozjíždět a stojí to za to. Jakmile vtáhne do děje tak už nepustí.

prochajda
26.04.2021 4 z 5

Přiznávám, že mě hokejové téma juniorského klubu v malém městečku v lese moc nebavilo, ale nakonec mě kniha dostala. Skvěle vypracované charaktery postav.

tygřík2
23.04.2021 5 z 5

Musela jsem knihu poslouchat na etapy a prokládat to jinými. Ne, není špatná. Je TAK dobře napsaná. Naprosto vynikající psychologická sonda. Na první poslech lehoučká, ale když vás vtáhne... A, bohužel, neplatí jen v městě, kde hokej znamená všechno...
Četl pan Pavel Soukup a jak jinak než skvěle...

Astraia
20.04.2021 5 z 5

WOW, opět bomba!!!
Jsem ráda, že jsem kdysi náhodou na Fredrika Backmana narazila. Všechny jeho knihy umí krásně vtáhnout do děje. Medvědín není výjimkou.
Už mám rozečtenou My proti vám (volné pokračování Medvědína). Jsem na teprve začátku, a už je to dost zajímavé.

Jedna (pro mě) z výhod je, že jména jsou používaná, tak aby si je člověk snadno zapomatoval. Z toho důvodu se čtenář v osobách neztratí a vždy je jasné o koho jde .

hzd
19.04.2021 5 z 5

Tak to bylo něco. Nejdřív jsem se nemohla začíst, hokeji nerozumím a nejsem jeho fanoušek. Přesto asi po sto stránkách jsem se tak začetla a vžila do postav, že jsem knížku nemohla odložit. Hodně zajímavý příběh. Konec trošku uspěchaný ještě bych četla dál. Budu si muset sehnat i druhý díl.

IvikaS
14.04.2021 4 z 5

Byla to jedna velká deprese.

JarunkaP
08.04.2021 5 z 5

Kniha mi ležela nějakou dobu v knihovně, koupila jsem jí na základě recenzí, není to můj prvoplánový knižní titul, ale ouha po tak jedné čtvrtině jsem si říkala, sakra kde je to wau a najednou to tam bylo a já četla a četla a těšila se až příjdu z práce a budu to moci dočíst tj. do 2 ráno.
Ještě teď o příběhu přemýšlím a asi ještě dlouho budu.
Pana Backmana jsem neznala, tak to napravím, podívám se po dalších knihách.
Za mne knížka která vtáhne do děje a je opravdu skvělá.