Muž menom Ove

Muž menom Ove
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277237/bmid_muz-menom-ove-OQ6-277237.jpg 5 4589 4589

Ove dovŕšil päťdesiatdeväť rokov. Je to muž pevných zásad, neochvejných princípov a nemenných pravidiel – a večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného. Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí. Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

En man som heter Ove, 2012

putpuda
04.03.2017 5 z 5

Jo, líbilo se mi to a to jsem zapřísáhlý nepřítel humorných románů! Ale tolik kladných recenzí.....tak jsem neodolala.
Ove mi připomněl "pana Willsona" z filmečku pro děti Denis, postrach okolí ;)
Opravdu jsem se zasmála. A ráda zkouknu i film. Jsem docela zvědavá :D

thirsty
28.02.2017 5 z 5

Roztomilá kniha pro potěchu. Vykouzlí úsměv na rtech.

prestiggio
28.02.2017 5 z 5

Som rada že som spoznala Oveho. Celkom mi prirástol k srdcu. Priznam sa že občas aj slza v oku bola.

VerunKubesovic
27.02.2017 5 z 5

super kniha!!!

PandaGirl
24.02.2017 5 z 5

Muž jménem Ove je moje srdcová kniha. Jediná kniha, která mě dokázala nahlas rozesmát i několikrát rozbrečet. Člověk prostě musí Oveho, Parvanah i kocoura a všechny ostatní postavy milovat.
Styl psaní byl čtivý a poutavý, stejně jako příběh. Líbilo se mi i postupné odkrývání minulosti.
Jinak velice doporučuji i českou audio verzi knihy!

hajrys
21.02.2017 5 z 5

Po Babičce další kouzelná knížka. Ironický humor, bručoun Ove, skvělý styl autora. Stejně jako Babička 5 hvězd.

TheSarcasm
20.02.2017 5 z 5

Krásná knížka o znovu nalezení smyslu života a o dobrých lidech. Je moc příjemné a možná i potřebné si občas přečíst něco takového jako je "Muž jménem Ove". Ano, je to silná kniha, i když (nebo právě proto), že je "jen" o obyčejných lidech a normálním životě. Kdo má srdce toho ho příběh zasáhne.

kalinka99
14.02.2017 5 z 5

To je teda sakra silná knížka! Sic mě ze začátku moc nebavila, ale postupem jsem se dostávala do děje a nemohla jsem přestat číst a i krásný ač smutný konec :)

VerRyNDA
13.02.2017 5 z 5

Připravte si kapesníčky a s chutí do čtení!

Iqaaro
12.02.2017 5 z 5

skvělé, vtipné, nakonec i milé. Kniha mě opravdu hodně bavila, škoda, že babička už není tak dobrá.

Boby17
10.02.2017 5 z 5

Škoda, že můžu dát jen pět hvězdiček. Tento nádherný příběh lidskosti by si jich určitě zasloužil víc. Vřele doporučuji, nebudete litovat!.

Simončelí07
10.02.2017 5 z 5

Nádhera. Hltala jsem každé slovo a nemohla se od knihy odtrhnout.
Tenhle žánr jsem nikdy moc nemusela, ale opravdu první kniha která mě během deseti minut rozplakala, rozesmála a nakonec jsem se smála a plakala dohromady.
Teď se chystám na film, tak jsem zvědavá, ale knížce se nikdy nic nevyrovná.

Karrinka
09.02.2017 2 z 5

"Jestli u téhle knížky nebudeš ronit slzy jako želva, tak nemáš srdce," prohlásil kolega s vážným výrazem ve tváři, když mi Oveho doporučoval. Tak... Asi nemám. :-)

Je to v podstatě hezký příběh. Ale ta jeho předvídatelnost, plochost většiny postav a urputná snaha autora vytřískat ze čtenáře co nejvíce emocí mě připravily o veškeré jeho kouzlo.

Ditules
09.02.2017 5 z 5

Nádherný hořkosladký příběh.

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Muž jménem Ove je v mojí knihovně téměř pojem. Je to můj první humorný román z moderní literatury a taky je to román, který mě napřed odrazoval, těžko se mi do něj začítalo, aby se z něj v průběhu vyklubal úžasně satirický příběh. Fór je v tom, že starý protiva umí být krásně ironický a svým vzezřením komický. Už se těším na filmové zpracování.

Aduska81
08.02.2017 2 z 5

Nevím, proč ale nesedlo mi to. Během čtení jsem měla pocit, že se autor při psaní až moc snažil. Ove mi byl od počátku nesympatický a nezměnilo se to ani ke konci.

hellena1523
05.02.2017 5 z 5

Ove je citlivý bručoun, laskavý principář, okouzlující gentleman a především chlapík, jehož bych si přála znát a sousedit s ním.
Příběh se odvíjí ve dvou liniích. Jedna nám popisuje Oveho současný život, který vypadá poněkud depresivně, a druhá nám vypráví jeho životní příběh, představuje manželku a životní peripetie...Backman tak pomalu poodhaluje, proč a jak se z Oveho stal ten nerudný stařík, kterého si musíte zamilovat, jakmile jej trochu poznáte a zvyknete si, že všechno neskutečně okecá, i když to ve skutečnosti dělá moc rád, protože je to dobrák se srdcem na pravém místě.
Mám-li něco říct ke knize jako takové, Backman má dar vtáhnout čtenáře do děje (a nepustit). Píše velmi čtivě, laskavě a dokáže rozesmát stejně upřímně, jako dojmout k slzám. Víc takových autorů a víc takových lidských knih.

Danka1975
04.02.2017 5 z 5

Milý Ove, musím přiznat, že jsi byl pro mě milým překvapením!!! Tohle jsem opravdu nečekala! :-)..Kdyby Tě manžel nedostal jako dárek k Vánocům, tak bych Tě asi nepřečetla. A to by byla velká chyba! Co stránka to jiný pocit.. na jedné brečim, pak se směju. . .co slovo, to perla :-)!!!.. Díky Tobě dál věřím, že lidi jsou pořád v jádru dobří a mají ještě něco jako svědomí. Knížka byla pohlazením, pobavením i plná moudra.. . . .

Na začátku jsem byla na třech hvězdičkách, ale jak čtiva přibývalo, tak to bylo i s počtem stejné!! Konečeně kniha, kde je hlavní hrdina někdo starší něž 30 (protože mám pocit, že věk nad třicet je v této době něco jako sprosté slovo :-))).. a kdyby takových mužů jako Ove bylo více, to by byl ten svět hned jiný :-)!!

Takže pro ty, kdo si myslí, že je to jen o morousovatým dědkovi, tak se neni pravda.!!!!. ..Je v tom podstatně víc!!! Je tam láska, pravda, lidství, pokora, spravedlnost, přátelství, pochopení a plno dalšího. Za mě: jdete do ní, doporučuji!!!.. Jinak jdu akorát kouknout na film, že by něco podobného jako "Lepší už to nebude"?

rikke
04.02.2017 4 z 5

Ove je bručoun, ale má dobré srdce; a k tomu mému díky filmu přirostl ještě o něco víc.

Jíťa512
03.02.2017 5 z 5

Báječná kniha... Oveho hláška - vy nejste úplně neschopná - nemá chybu.