My deti zo stanice ZOO

My deti zo stanice ZOO
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290319/bmid_my-deti-zo-stanice-zoo-CGO-290319.jpg 5 8251 8251

My děti ze stanice ZOO série

Kniha zachytáva príbeh mladej tínedžerky v Západnom Berlíne v druhej polovici sedemdesiatych rokov, keď na scénu vtrhli tvrdé drogy, s ktorými mala skúsenosti už ako trinásťročná. Vznikla v spolupráci s dvoma nemeckými novinármi a toto už klasické dielo svojho žánru dodnes nestratilo nič na aktuálnosti. Christiane sa v centre mládeže už v dvanástich dostala k hašišu, na diskotéke sa v trinástich prepracovala k tvrdým drogám a skončila na heroíne. Jej matka dva roky netušila, že užíva drogy a zarába si na ne prostitúciou, ktorej sa nevyhlo takmer žiadne dievča s podobným osudom. Je to zároveň príbeh bezradnej spoločnosti, ktorá si s drogovo závislými deťmi nedokázala vo svojej dobe poradiť a mnohé z prípadov skončili tragicky.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Premedia

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

MonaTheim
22.03.2018 5 z 5

Poprvé jsem po knize sáhla na základní škole a od té doby jsem ji četla znovu přibližně každé dva roky. Baví mě pozorovat, jak se s přibývajícím věkem moje názory a vnímání knihy mění.
Pro mě silný příběh, který by si měl přečíst člověk bez ohledu na svůj věk. Kniha nabízí pohled zevnitř, odkrývá svět, který známe pouze zprostředkovaně a můžeme se jen domnívat, co vše z toho je vlastně pravda.

Synysterka
18.03.2018

Silný příběh, podle skutečné události, zařadila bych jako povinnou četbu do škol.

freejazz
17.03.2018 5 z 5

kvalitná kniha.
najlepšie bolo, keď som ju hľadal v kníhkupectve v malom meste. predavačka nevedela, zavolala vedúcu, tá sa "zamyslela" a povedala, že oni nemajú priestor na to, aby držali všetky knihy z poľnohospodárstva...

ne.ver
13.03.2018 5 z 5

Tato klasika poutave popisuje zivot mlade narkomanky. Myslim, ze by ji meli cist povinne vsichni. Kniha je perfektne napsana, vse je vyliceno jasne, ale prec jen mi prijde, ze citlive... clovek drzi hlavni hrdince palce, ale evidentne fetuje dodnes...

Dagros
08.03.2018 5 z 5

Četla jsem knížku na střední škole a dodnes ji mám v živé paměti... Knížka je skvěle napsaná, ikdyž to, co v ní je, je prostě hrůza. Já osobně jsem ji četla v rámci povinné četby k maturitě a jsem moc ráda, že v té povinné četbě je zařazena. Snad bude ostrašujícím příkladem pro spoustu lidí.

katerina.l.
07.03.2018 1 z 5

Chtěla jsem se rozepsat a knihu rozebrat. Ale nemám na to. Chápu, že pro určitou věkovou kategorii to může být kniha zajímavá a poutavá. Mně přišla dost hrozná a to ve všech rovinách.
Nezachránil to ani srdceryvný příběh narkomanky, která se od puberty prodávala a kradla. Nějak mi nejde s ní soucítit.

ArthasKarfa
04.03.2018 5 z 5

Knihu jsem měl poprvé v ruce na střední škole, už na prvních řádcích mě četba a celý příběh zcela pohltil a já četl každou stránku jako součást života. Nikdy nezapomenu na ten čas, kdy jsem knihu četl v metru, nebo cestou někde po Praze a hledal hrdiny příběhu schoulené někde mezi lidským spěchem a nespravedlností.

Nikol1994
02.03.2018 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih co jsem četla. Několikrát jsem se k ní vrátila a vrátím určitě znovu.

Peggy1990
28.02.2018 5 z 5

Prvne jsem videla film, ale kamaradka mi rekla, at si prectu knihu protoze film je o nicem. Kniha je opravdu skvela a kamaradka mela pravdu :) Vic k tomu napsat nedokazu...

Mechtylda
26.02.2018 5 z 5

Přečetla jsem si ji v 17 letech a pak už nikdy, ale některé pasáže si pamatuji dodnes. Především to, jak mi byla hlavní hrdinka sympatická a nepociťovala jsem vůči ní žádný odpor ani nepochopení, naopak mi po četbě téhle knihy navždy zůstal v hlavě pocit, že drogám může propadnout kdokoliv a velmi jednoduše.

Nomia
23.02.2018 4 z 5

Čtivé, děsivé a odporné. Pro mě v podstatě nepochopitelné, že si někdo takhle s prominutím zkurví život, ale kniha je to výborná. Má strašně ponurou a neutěšenou atmosférou a přesně ukazuje do jakých sraček se člověk dostane, jakmile začne koketovat s drogami.

Některým mladým experimentátorům bych nejraději knihu omlátila o hlavu, aby si uvědomili, jaké je to svinstvo. O to děsivější je fakt, že se jedná o skutečný příběh. Rozhodně to není čtení na dobrou noc.

RyonMathrin
19.02.2018 5 z 5

Autentická výpověď holčičky, která se stane závislou na drogách a musí už ve 12 letech nabízet svoje tělo, aby si mohla koupit další dávku... otřesné.
Jako knihu bych ohodnotil jednou *, jako výchovný odstrašující příklad si zaslouží plný počet. Četl jsem a už to číst nikdy nechci. Vím však, že to jednou dám číst svým dětem, aby si rozšířily obzory a věděly, jak si člověk může pokazit život, když si najde špatnou partu.

martin09
18.02.2018 5 z 5

Asi není nikdo, kdo by tuto knihu alespoň jednou nečetl, nebo o ní někdy neslyšel. Tudíž jsem čekal od knihy opravdu mnoho a podvědomě jsem se bál zklamání. Opak je pravdou. Kniha snad ještě předčila má očekávání a musím ji směle zařadit mezi své nejoblíbenější knížky. Příběh mladé Christiany chytne každého za srdce. Nelze hodnotit jinak než pěti hvězdami.:)

e.s.e.t.
16.02.2018 5 z 5

S každou knihou, či filmem s drogovou tématikou, si kladu tu stejnou otázku. Jak je to sakra možný? Děti ze stanice ZOO jsou surovým svědectvím dítěte, které se dostalo do temného světa dospělých, a to tou nejhorší představitelnou formou. Neméně sugestivní je i film, natočený podle této knihy. EDIT: Přečteno znovu, zážitek zůstal i s přibývajícími léty (myslím tím svými) stále stejný. Povinná četba pro všechny od 12 let.

anna246
16.02.2018 5 z 5

Myslím si, že k téhle knize se časem každý jednou dostane.
Je skvěle napsaná, a celý příběh jsem si prostě musela vyhledávat obrázky Christiany.. Nějak mi to třískalo do hlavy tu skutečnost, a čím víc jsem se blížila ke konci, tím hůř mi bylo..

onyx84
13.02.2018 5 z 5

Oba palce nahoru

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Knihu jsem si vybrala k maturitě, kniha byla čtivá, ale několikrát jsem jí musela odložit, protože jsem měla někdy chut hlavní hrdinku profackovat...přešto to byla dobrá a poučná kniha o tom co je to drogová závislost a co drogy dovedou.

yossa1
05.02.2018 5 z 5

Velmi silný příběh. Mladá dívka se pere se závislostí na drogách. Vlastní pohled je doplněn o pohled matky a několika odborníků.

kaja3190
02.02.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO ukazuje, jak lehce se dá spadnout do drogové závislosti a jak je nebezpečná. Myslím, že by si ji měl přečíst každý teenager, aby ho to varovalo před nebezpečím drog.

el.peee
30.01.2018 5 z 5

Společně s Mementem od R. Johna patří k základům každé literatury. Ráda se k ní vracím, i když to není příjemné čtení.
Čtenářům bezostyšně předkládá tehdejší drogovou scénu v Německu. Pokud máte problémy běžného života, tak po přečtení této knihy je mít nebudete.