Na dvore z tŕňov a ruží

Na dvore z tŕňov a ruží
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541456/bmid_na-dvore-z-trnov-a-ruzi.jpg 4 4564 4564

Fantasy od autorky megaúspešnej série Trón zo skla!Fantasy od autorky megaúspešnej série Trón zo skla! Keď devätnásťročná lovkyňa Feyre zabije v lese vlka, na prah jej domu dorazí nebezpečný netvor, ktorý sa dožaduje odplaty. Feyre sa razom ocitá uprostred zákernej čarovnej krajiny, ktorú pozná len z rozprávok a legiend. Až tam zistí, že jej uchvatiteľ nie je žiadny netvor, ale príslušník rasy smrteľne nebezpečných a nesmrteľných férov, kedysi vládnucich celému svetu. A volá sa Tamlin. Na jeho panstve si postupne uvedomuje, že ľadová nevraživosť, čo k nemu pociťovala, sa premieňa na spaľujúcu vášeň pohlcujúcu všetky klamstvá a výstrahy o prekrásnom, no nebezpečnom svete férov. Férsku krajinu však zahaľuje prastarý zlovestný tieň. Feyre musí objaviť spôsob, ako ho zastaviť... inak má na svedomí Tamlina aj celú férsku rasu.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 30.09.2024
Literatura světová Romány Fantasy
Bude vydáno: , Slovart (SK)

A Court of Thorns and Roses, 2015

diana1217
14.03.2021 5 z 5

Tato autorka mě zatím nezklamala. Zamilovala jsem se do této série, a určitě ji ještě párkrát znovu přečtu. Druhá kniha mi přišla nejlepší z celé série, ale všechny jsou skvělé.

michaella03
09.03.2021 5 z 5

Autorku mám čím dal radši :D
Tohle bylo super. Moc se mi líbilo, jak se motiv Krásky a zvířete prolínal skutečně celou knihou. Nepřišlo mi, že bych v průběhu čtení narazila na hluchá místa, naopak, všechno hezky plynulo a celkově se to velmi dobře četlo. Jen trocha předvídatelnosti - ohledně odpovědi na otázku a Tamlinova konce.
Ale jinak opravdu moc pěkná knížka, těším se na další díl!

A sakra hodně se těším, co nám vypadne z Rhysanda :D.

Luigi1
09.03.2021 5 z 5

Paní Maasové se podařilo krásně spojit svět člověka a nadpřirozených bytostí,ve kterém se octla devatáctiletá Feyre.Ta se dostala do světa andělů když zabila v lese vlka.Opravdu zajímavé a poutavé čtení.Doporučuji.

karuška06
08.03.2021 5 z 5

Knížka si mě získala hned od začátku. Vůbec jsem nedokázala odhrnout oči od stránek. Hltala jsem ji o sto šest. Ten svět, děj, postavy, to všechno je tak úžasně propracované. Okamžitě jsem si všechny postavy zamilovala a prožívala s Feyre její příběh. Sarah je naprosto úžasná, miluji knihy od ní. Už se neskutečně těším až si přečtu další díly Dvorů.

elyonka9643
08.03.2021 5 z 5

Dvory jsem dlouho odkládala, protože jsem tušila, že se mi to bude moc líbit a tak jsem si je chtěla tak trochu šetřit. Už na ně, ale taky přišla řada a já jsem je zhltla v podstatě za jediný den. Sarah je prostě kouzelnice nemohla jsem se od příběhu Feyre odtrhnout ani na minutu a všechno jsem s ní prožívala. Takže Dvory jsou rovnou na přední příčky mých top knih.:)

tomas9591
04.03.2021 3 z 5

Čekal jsem, že to nebude nic moc a opravdu se tam do strany 288 skoro nic nedělo. Musím ale říct, že mě něco drželo u čtení a já do teď nevím přesně co to bylo. Když akce měla potenciál, tak to rychle zase skončilo. Jinak postavy byly úžasné, svět úžasný a atmosféra taky! Čekal jsem, že se tam ale objeví víc příšer z onoho nebezpečného světa. Konec možná mohl být taky trochu epičtější. Moc mě to totiž na další díl nenalákalo.☹️

Parwana
28.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Skvělá variace na Krásku a zvíře, s příměsí Zaklínače. Jak jsem se začetla, už jsem se neodtrhla. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

Verunka33
27.02.2021 4 z 5

Miluju! a doporučuju.

Lea_41
27.02.2021 5 z 5

Od prvních stránek si mě získala. Feyre je úžasná hlavní hrdinka. Příběh krásně na sebe navazuje a konec... Naprosto boží

anelise
23.02.2021 5 z 5

Tak tahle knížka byla top! Mám ráda fantasy a tahle kniha splnila všechna očekávání, už se těším na další díly. Napínavé až do konce. Prostě nejlepší.

Elisabeth935
22.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Tuhle knížku jsem si užila, Maasová je opravdu královnou YA fantasy.
Četla se rychle a hladce. A možná mě první díl této série bavil víc než první díl Skleněného trůnu. Ze Skleněného trůnu jsem ZATÍM četla jen první díl a pár věcí mě odrazuje k jeho dočtení, a proto jsem byla i trochu na vážkách, když jsem začínala číst Dvůr. Ale byla jsem mile překvapena. Trůn byl hodně drsný, nějaké scény, a to mi trochu vadilo. Dvůr byl také občas, ale nezdálo se mi, že až tolik. Buďto jsem si za tu dobu, co čtu fantasy zvykla, nebo je maličko mírnější. I hlavní postavy mi asi sedly víc. Takže se pustím, co nejdříve do dalšího čtení.

Mám ale dvě připomínky, někdy v půlce se tok příběhu trochu zpomalil, ale vlastně mi to ani tolik nevadilo. A druhá je, že hádanku jsem uhodla prakticky hned po jejím přečtení, takže bylo zvláštní, že Feyre ne, ale bylo by mi líto, kdyby to věděla, protože ta část po hádance byla ta nejlepší na celé knize.
Opravdu skvělá a doporučuji těm, kdo mají rádi víly a magií jiskřící svět...

Scheila
15.02.2021 4 z 5

Když jsem se někoho zeptala na doporučení dobré série byla mi doporučena právě tato série.
Měla jsem tedy velké očekávání, které kniha celkem naplnila. Jediné co mě tam ze začátku dost vadilo bylo, že to velmi připomínalo krásku a zvíře. V jedné části však byl zlom a od krásný a zvířete se to krásně odlišilo a mě to tak upravili chuť.
Svět víl a dvory jsem si velmi oblíbila. Zamilovala lidskou dívku kterou miluje mocný vladař Jarního dvora.
Propracovaně napsaný příběh, svět ve kterém se děj odehrává i postavy.
I přes tloušťku knihy a občasnými úseky kdy se kniha vlekla, jsem se nenudila a hltala každou další stránku.

Kaia
14.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha se mi prilis nelibila, dokud jsem nedocetla druhy dil. Svet Prythianu se zdal plny der a myslenkove pochody hlavni hrdinky me prvni polovinu knihy vytacely, nebyla mi sympaticka. Prislo mi, ze zadny z navazanych vztahu nebyl opravdovy. Jako priklad bych uvedla sluzebnou, o ktere jsme se sice neco malo dozvedeli, ale na to, ze travila s Freye spoustu casu, mi neprislo, ze by ji na ni nejak zalezelo (ikdyz se to autorka tak snazila podat). Tento problem bohuzel nebyl jen u vedlejsich postav, ale prislo mi, ze na Freye nezalezelo vubec nikomu, ani jejimu ‘milovnikovi’. Chybely tomu poradne rozhovory mezi postavami, pri kterych by bylo opravdu poznat, ze se postavy sblizuji. Jednoduse me to nepresvedcilo, hlavne me vytacel Freyin vztah s jeji rodinou-vubec jsem nepochopila, proc porad citila potrebu se o ne starat, kdyz ji neprojevili zadny vdek.
Kazdopadne od druhe poloviny by se dalo rict, ze me autorka aspon trochu presvedcila o opravdovosti vztahu, uz nevypadalo vse tak nucene. Priblizne v tu dobu se nam zacala odhalovat podoba vili rise, jenze informaci bylo malo a zkratka jsem mela pocit, ze se vily vrazdi jak se jim zachce a jsou jen takova magicka zvirata, ktera postradaji vsechny moralni zasady. Samotna zapletka nakazy mi prisla v prvnim dile taky tezko uveritelna, ale v druhem dile sla nastesti autorka vice do hloubky a zacala jsem tomuto svetu konecne verit.
I kdyz se to asi nezda, celkovy pocit z knihy mam pozitivni. Dej ubihal svizne, postavy myslely vcelku logicky a vetsinou mely ke svym skutkum/chovani logicky duvod (povaha postav odpovidala jejich chovani,...). Neprislo mi, ze by byly postavy zasekle na jednom bode, ale naopak se vyvijely dle zazitych udalosti apod.
Prvni dil je mily uvod do serie, ale cela kniha mi ted prijde jako prolog k mnohem lepsimu druhemu dilu.
SPOILERY
Tamlin se mi zezacatku libil, opravdu moc. Jenze ke konci mi prislo, ze spolu s Freye jen spi a vubec se neznaji. Nechteli se sobe otevrit, chybela tomu jakasi dusevni intimita. Naopak Rhys se mi od prvniho okamziku libil. Zachranil Freye na te oslave a ocividne za to nic nic nechtel, cimz mi zvedl mineni o vilach. Nejvice jsem Tamlina zacala nesnaset, kdyz Freye vstoupila pod horu a on nebyl schopny si s ni normalne promluvit a kdyz se jim naskytla spolecna volna chvilka, ktera se zdala byt jejich posledni, tak by se s ni nejradsi zase vyspal. Snad i Lucien by byl pro ni lepsi volba, nez nedokonale dokonaly Tamlin.

Knihy42
12.02.2021 1 z 5

Asi budem jedna z mála, ale za mňa toto nie....
Neviem, jednoducho mi to nesadlo... Som rada, že som si kúpila iba eknihu a do ďalších dielov a určite púšťať nebudem...

tessiesulcova
08.02.2021 5 z 5

Kniha přečkala mé očekávání! Jakmile se Feyre dostala na Jarní dvůr, četla jsem knihu jedním dechem jako všechny pokračování.
Uchvátil mne děj a všechno okolo něj a tak knihu mohu doporučit všem, kteří milují fantasy či young adult. Určitě se ke všem Dvorům znovu vrátím!
Byla to moje první zkušenost s retelingem a jsem spokojená, ale i přes to bych to ke Krásce a zvířeti vůbec nepřirovnávala. Nevím proč, ale cítím to tak a jsem za to ráda.
Takže určitě si to přečtete! Mne příběh uchvátil a doufám, že vás také!

andrejci
05.02.2021 5 z 5

Podruhé přečteno. Musím říct, že když jsem to četla poprvé bylo to lepší. Mělo to své kouzlo. I teď to mělo své kouzlo. Všímala jsem si víc věcí. Znovu si na všechno vzpomínala. Bylo fajn si to zopakovat. Znovu si připomenou jaká byla Amanthra mrcha. Opět mě nadchly úkol i závěr. K postavám jsem cítila stejný vztah tak jak to bylo u poslední knížky. Já tuhle sérii prostě miluji.

Čtecímaniak
04.02.2021 4 z 5

Wow, wow, wow! První věc, kterou povím. První díl není slabý. To, co jsem očekávala, jsem dostala. Neskutečně jsem se na Dvůr trnů a růží těšila a nezklamal. Naprostá pecka! Budu se opakovat, ale Sarah prostě umí psát. Nechápu, jak jsem si to nemohla přečíst již dříve.
Hlavní postavy. Absolutně si je zamilujete. Všechny jsou sympatické.
Konečně jsem našla skvělou napodobeninu na Krásku a zvíře! Vždycky je to takové nemastné, neslané, ale Sarah tomu dala tu správnou atmosféru! Mrazivé, občas jste se smáli nahlas, jindy to bylo tak sladké, že jste se culili a někdy jste měli chuť tu knihu vzít a vyhodit ji z okna.
Příběh byl skvělý. Stále se něco dělo a nebyly tu žádné ,,prázdné'' místa.
Hodnocení si šetřím na ostatní díly, ale tohle byla paráda! Určitě se mně líbila víc, než Skleněný trůn. Vřele doporučuji!
4,5*/5*

Roselunda 1928
31.01.2021 3 z 5

Oproti Skleněnému trůnu, který si mě získal, mi první díl této série přišel docela nepřesvědčivý. Povrch příběhu nablýskaný (obdivuji svět, který Maas vytvořila, který v současném fantasy Young Adult a New Adult nemá obdoby), ale pod pokličkou se vlastně neskrývá nic, co by vás posadilo na zadek. Magie v tomto světě je chaotická a působí nedomyšleně, objevuje se zrovna to, co se autorce hodí, bez nějakého ladu či skladu. Baví mě taky štědré množství svalnatých víláků, jeden nádhernější, než druhý... Trochu mě zamrzela nepřesvědčivá romance, i když chápu, kam takto podaným vztahem autorka mířila.
Konec byl podaný docela působivě (moje osobní postesknutí... ta hádanka... bylo by lepší, kdyby to nebylo něco, co má čtenář vyřešené za 5 sekund...) a nemůžu Maas upřít nesmírně čtivý styl psaní a docela bohatý jazyk (který ovšem opět bledne v porovnáním se Skleněným trůnem). Navnadilo mě to přečíst si další díl, pokud jsem přivřela obě oči a ignorovala pocit, že bych tento čas mohla strávit kvalitněji.

LištičkaMay
31.01.2021 5 z 5

Tohle je má první přečtená kniha od autorky a naprosto mě pohltila. Takže se s chutí pustím i do jejích dalších počinů. Základní nástin toho, co se v knížce bude dít asi sami budete předvídat, stejně tak odpověď na hádanku, která byla od samého počátku jasná...I tak je kniha napínavá až do konce a nedovolí se od čtení odtrhnout. Hlavní postavy si buď zamilujete nebo vás budou štvát, ale nenechávají vás lhostejnými a o tom to podle mě je.

loty13
28.01.2021 5 z 5

Knížka mě nadchla. Přečetla jsem ji za pár dní.
Nikdy jsem se nesetkala aby víla měla špičaté uši. Moc se mi nezamlouvá Tamlin.