Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543578/bmid_naslouchac.jpg 5 4463 4463

MissiPippi
30.06.2018 4 z 5

Kvalitní česká fantasy. Zajímavé vymyšlené prostředí z budoucna, vcelku uvěřitelné. Hlavně ta část, kdy asijský kontinent je zamořen jedem po chemické bombě. Jediné s čím se nedokážu žít je, jak na několika pár stránkách hlavní postava přežije bez újmy několik smrtelných situací a jako jediný vše přežívá. Při kutálení se z kopce, kdy všechny předběhl nečekanou metodou, jsem se od srdce zasmála. Takže nouze o vtip není. Příběh mě rozhodně zaujal, nicméně na výbornou tomu stále něco chybí.

MadamC
30.06.2018 4 z 5

Skvělý napínavý příběh, který jsem si zamilovala hned od prvních stránek. Už se nemohu dočkat na Faju.

Aneth.com
29.06.2018 5 z 5

Knihu jsem po delší odmlce konečně dočetla a jsem nadšená! Hned dneska jsem zakoupila druhý díl a myslím že ten už rovnou zhltnu :) Stejně jako někteří, i já jsem byla trochu skeptická k české autorce, ale ukázalo se že to byla opravdu hloupost. Kniha je velmi barvitě popsaná, má zajímavý děj a rozhodně stojí za přečtení pro ty, kteří mají rádi fantasy žánry.

Sixtinka144
27.06.2018 5 z 5

Po dlouhé době kniha ,která mě naprosto ohromila! Samozřejmě, ze začátku jsem byla až moc skeptická, česká autorka? Nic pro mě... Ale hned na dvacáté stránce jsem věděla, že se Petra stane mou oblíbenou spisovatelkou. Příběh nebyl vůbec plytký, ba naopak, šikovná autorka vám vše představila a vysvětlila proč to tak je. Hlavní hrdinka se chovala naprosto úměrně ke svému věku, což se mi také líbilo, pět hvězd a šup na druhý díl!

ivca79
24.06.2018 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou, když jsem byla v polovině, tak sem muže upozornila, že ho to bude bavit... a on mi oznámil, že už jí má přečtenou a že sem mu jí doporučila já.
No, já to nebyla, takže je dobře, že jsem četla jen půjčenou a nemáme jí koupenou 2x a taky už jsem měla nachystaný druhý díl, než jsem se dočetla na konec.

kalinkacz
24.06.2018 5 z 5

Přečtení této knihy jsem opravdu dlouho odkládala, protože byla očekávání šíleně vysoká a díky neskutečně vysokým hodnocením v recenzích.. Potom se ale chystalo vydání druhého dílu a konečně jsem se k přečtení dostala.. A musím říct, že jo, jo, jo! Všechny recenze říkaly pravdu a tahle kniha byla jednoduše skvělá... Líbila se mi od první do poslední strany a nemůžu se dočkat dalšího dílu, nějak věřím, že bude stejně super!

tlllk
19.06.2018 5 z 5

V poslednej dobe najlepšie scifi a fantasy píšu České baby. Po úvodnej 15 minútovke , kým som sa zorientoval, ma to strhlo a drží ma to už do polky druhej knihy, až teraz som sa totiž dostal k netu. Len tak ďalej.

kessey
19.06.2018 5 z 5

Nemám ráda knížky s dětskými hrdiny a obvykle ani ty opěvované většinou. Proto se Naslouchač dlouho povaloval v mojí čtečce a vysoké hodnocení mě jen odrazovalo..Nakonec zhltnuto za dva dny. Nový neotřelý svět, který prostě baví. Pomalý rozjezd, vyčítán některými uživateli jsem ani nezaregistrovala :-D

Teriiii
15.06.2018 5 z 5

No, tak tohle bylo naprosto úžasné!
Upřímně jsem Naslouchači moc velké naděje nedávala, ačkoliv jsem byla obeznámena s nadšením, které okolo příběhu zavládlo. Ale jak já ráda říkám, radši nic nečekej nebo budeš zklamaná. A vyplatilo se mi to!
Je pravda, že má Naslouchač pomalejší rozjezd, ale na druhou stranu chápu, že autorka chtěla prvně čtenáře se světem vůbec seznámit. Poté, co se ale objevila pětadvacítka, jsem byla naprosto ztracená a nedokázala tuhle knížku pustit z ruky. Opravdu před autorkou smekám a mohu jen říct, že jsem včera večer litovala a stále lituji, že nemám k dispozici doma druhý díl.
Moc doporučuji! :)

robinoza
08.06.2018 5 z 5

Naprosto uchvancancující. Skvělá kniha, už dlouho jsem nečetl tak dobrou fantasy. Za mě pět hvězdiček.

marapavelka
07.06.2018 5 z 5

Sice pomalejší úvod a spousta vysvětlování, ale to vůbec nevadilo, knížka je i tak čtivá a naštěstí se to včas rozjede.

tanuki
06.06.2018 4 z 5

Čeští autoři poslední dobou vystrkují růžky ve všech možných beletristických oblastech. Nebo spíš autorky. Kadlečková, Tučková, Soukupová, Vybíralová, Bolavá...šlo by pokračovat stále dál. Petra Stehlíková se pustila na pole fantasy a jde jí to velice dobře. Vymyslela originální svět, který se nachází na naší Zemi a kombinuje prvky středověku i moderních technologií (děj se odehrává v budoucnosti). Líbila se mi zápletka, která takovou koexistenci umožňuje a přitom není jako pěst na oko.

Hrdinkou je malá holka a příběh je vyprávěn takovým způsobem, že jsem celou dobu tápal, pro jaké čtenářské publikum je kniha určená. A nedospěl jsem k jednoznačnému závěru. :o) Ta malá slečna je děsně přemoudřelá, zvídavá a chápavá. Neustále klade otázky, které mají za úkol čtenáře obeznámit se světem a stále je po ruce někdo, kdo jí s chutí a zápalem odpovídá. První třetina se tak nese téměř čistě v duchu otázek a odpovědí.

Pak se konečně začne něco dít a je to velmi napínavé a čtivé, bohužel ale dost průhledné, což mě vede k tomu, že je kniha určena spíš pro mladší čtenáře. Nemám třeba rád spory vyhrocené jen kvůli tomu, aby později mohlo dojít k nevyhnutelnému usmiřování a prozření, že i ta druhá strana, která by měla být veskrze prohnilá a zlá, přece jen skrývá i spoustu dobrých vlastností. Taky autorka používá zbytečně mnoho uměle vytvořených slov, jen aby svět měl nějaký svůj vlastní jazyk, jak tak fantasy světy mívají. V tomto případě bych na jejich počtu klidně ubral.

Nicméně to všechno jsou jen malé mouchy. Jedná se o velmi povedenou a především originální knihu zabývající se otázkami útlaku a nesvobody, kdy hlavní hrdina disponuje nezvyklými schopnostmi, které se musí naučit ovládat často svépomocí a s jejich správným využitím pak má potenciál změnit svůj život a možná i život spousty ostatních lidí k lepšímu.

Není důvod otálet a rychle si sehnat další díl. :o)

Lethania
06.06.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se trochu přemáhala k přečtení, protože nemám dobré zkušenosti s českými spisovateli. Ale když už jsem jednou začala číst, nemohla jsem přestat, protože příběh je neuvěřitelně poutavý, nápad originální a hlavní hrdinka se mi hodně líbí (i kapitán). Jedná se o jednu z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy přečetla. Mohu jen doporučit.

MíšaS.
06.06.2018 3 z 5

Nó, námět je zajímavý, ale celkově mě příběh nezaujal.

Peťule159
01.06.2018 5 z 5

Boží, úžasné, skvostné....prostě nepopsatelné. Úplně jsem se do příběhu ponořila...a odmítala nevyhnutelně se blížící konec knihy. Ale dočetla jsem to, a nemůžu se dočkat dalšího dílu :) Hned jsem si zamilovala jak Ilan tak pětadvacet bojovníků...líbilo se mi, jaké rozhovory mezi sebou veldy...zžila jsem se u Ilianovou zvědavostí....ale i s vtipnými hláškami Vargase, Revena a kapitana:)
Musím, ale přiznat že jsme byla hodně skeptická (hlavně kvůli české autorce)....ne od jednoho člověka jsem slyšela, že české fantasy/ sci-fi za moc nestojí....ALE tohle byla jedna z NEJLEPŠÍCH knih, co jsem kdy četla.:)

Veronika.Lap
30.05.2018 5 z 5

Kniha je skvělá. Totálně jsem se ponořila do příběhu, který mě nepustil po celou dobu čtení. Hlavní hrdinka se sice chová místy jako "rozmazlené" děcko, kterým teda určitě není, ale její příběh mě baví a nutí mě ho prožívat s ní. Nakonec i celá pětadvacítka si myslím čtenáře získá :) Rozhodně doporučuji!

Devorah
30.05.2018 5 z 5

Tato fantasy (sci-fi) četba pocházející z pera české autorky nás zavádí do fantastického světa, ve kterém sledujeme osudy mladé Ilan, která má sice vzácný dar, ale zákony ji nutí skrývat, kým opravdu je a jakou mocí disponuje.
Na straně jedné se před námi otevírá úchvatně super moderní svět, na straně druhé pak civilizace z temných dob středověku, kdy i vlastnění obyčejné svíčky byl neskutečný majetek. Kontrast těchto dvou civilizací je fascinující.
Autorka píše lehce, výpravně, díky tomu dějová linka neuvěřitelně rychle ubíhá, a to hladce, bez zbytečných oklik. Bravo!

pip11
29.05.2018 5 z 5

Úchvatně napsaný příběh :D Četla jsem ji jedním dechem.
Kniha naprosto předčila mé očekávání. Co jsem ji dočetla, ještě tentýž den jsem běžela koupit Faju.

hankapimi
19.05.2018 3 z 5

Byla jsem velmi zvědavá na sci-fi svět, který stvořila naše česká spisovatelka Petra Stehlíková. Nechci srovnávat nesrovnatelné, ale Skleněný trůn mě bavil víc, zdál se mi propracovanější i napínavější. V Naslouchači i Faje jsem se přenesla přes zdlouhavé popisy různých druhů sklenitu, štítu i přes netušené dovednosti malé holky Ilan, který vždycky vytře zrak celé věhlasné pětadvacítce... Pokorně se vracím k historickým dílkům...

danielrusnok
18.05.2018 5 z 5

Skvělé čtení. Ale neinspirovala ke koupi druhého dílu prozatím.