Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5040 5040

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door , 2016

sramkovamichala
14.07.2017 4 z 5

Kniha je velmi čtivá se skvělým dějem, který je ale nicméně trochu předvídatelný.

marketa8548
14.07.2017 4 z 5

Kniha neurazi ani nenadchne. Kniha je velmi ctiva, ale celkove prubeh deje mi prisel zvlastni a ten konec uz hodne pritazeny za vlasy. Divka ve vlaku mi prisla zazivnejsi.

Lenka27
14.07.2017 3 z 5

Stručně řečeno - "ale, jo" - čekala jsem, že to bude totální brak jako tolik opěvovaná Dívka ve vlaku, tudíž jsem příjemně překvapena. Zpočátku mi hodně připomínala Pusinku (podobné téma), pachatele jsem odhadla velmi brzy, ale přesto jsem věřila, že je tam ještě nějaký potenciál. Konec mě zaskočil, v mé hlavě šrotoval úplně jiný, ale nemůžu spojlerovat. Vytkla bych zbytečnou rozvláčnost, opakování podobných dialogů - hluchá místa. Chyběl mi podrobnější psychologický profil jednotlivých postav - k typu těchto "rodinných thrilerů" se to to sluší. Každopádně dobrá četba na jednu noc.

Anne123
13.07.2017 3 z 5

Když někde stojí, že je to světový bestseller, tak čekám strhující bombu. A tohle tomu opravdu neodpovídalo. Předvídatelný děj a nesympatické postavy. Přesto se mi líbila stručnost a přímost autorky.

Pjater
12.07.2017 3 z 5

Mohu jen říct, že jsem od této knihy čekala víc. Sice se celkem dobře četla, ale ten konec to celé zazdil. Knihu nedoporučuji pokud čtete jen sporadicky. Byla by to ztráta času, když existují mnohem lepší autoři.

Malamorskavila
12.07.2017 5 z 5

Úžasně promyšlená kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout až do poslední stránky a ještě jsem otočila dozadu na obálku jestli náhodou neobjevím přídavek.

jarin58
12.07.2017 4 z 5

Pachatel byl jasný,pohnutky také a tak si říkám že zbytek bude nuda.A hle jak se nám to krásně vybarvilo.Konec vše napravil.

nikola2817
11.07.2017 4 z 5

Za mě průměrná až lepší detektivka. Četla se rychle, nešlo od ní odtrhnout, byla napínavá. Od začátku jsem sice měla tušení, kdo je pachatelem, ale i přesto byl konec zajímavý a nečekala jsem, jak to bude propletené. Konec tedy velmi překvapil.

PetraBery
10.07.2017 4 z 5

Za bestseller knihu nepovažuji, přesto si určitě 4 hvězdy zaslouží. Kniha není tak obsáhlá, takže se dá přečíst celkem rychle. A na prvotinu je to slušné. Pachatel až tolik nepřekvapil, úplný konec ano... Uvidíme, co nám případně autorka přinese příště.

BiancaB
10.07.2017 3 z 5

Poměrně rychlý vpád do děje hned na začátku, pak bohužel celkem dlouhá pasáž kdy tempo zpomaluje a nic moc se neděje. Až k závěru se začnou dít nečekané zvraty a člověku vzniká prostor pro rozvoj vlastní teorie konce. Přečteno poměrně rychle, nenáročné ale nijak výrazně ohromující. Hodnotím spíše jako průměr.

skubby
10.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha....

Ajuszka
09.07.2017 5 z 5

Bozi cteni!Rozuzleni me dostalo.Nechapu,kde se to tem autorum v te hlave bere.Doporucuju!

lenka2557
09.07.2017 3 z 5

Přečteno za dopoledne. Tuším, že tím je řečeno vše.

petra5585
09.07.2017 4 z 5

Velmi nečekaný příběh a možna právě proto se mi kniha líbila.

ajasin
08.07.2017 4 z 5

Ve svém žánru hodně dobré. Příběh promyšlený, s několika nečekanými dějovými zvraty. Odpočinková četba pro každého, kdo má rád trochu napětí a nemusí si nutně pokaždé četbou zvyšovat intelektuální úroveň.

Gallaxy
08.07.2017 3 z 5

Ač mám doma čerstvé mimčo, tak přečeteno za dva dny :)

klady:
* děj promyšlený
* příběh odsejpá a kniha se skvěle čte

zápory:
* první polovina knihy poněkud prvoplánovaná
* občas jsem měla pocit, že autorka myslí rychleji než píše
* závěr

Nápad na knihu opravdu skvělý, ale občas mi to přišlo poněkud nedotažené. Některé věci i nedomyšlené. Kqždopádně styl psaní je u mě za jedna.

Danka1975
08.07.2017 5 z 5

Přečteno na dva zátahy, což si myslím, že o knize nejvíce vypovídá. Ale abych nebyla zas tak až stručná, tak přihodím i mé další dojmy :-). . Dle mě knize sedí označení: JAK JEDNODUCHÉ, JAK ÚČINNÉ :-). . myslím tím počet postav (což by mohl ocenit můj manžel :-))), příběh, styl psaní bez zbytečných "kudrlinek". Přitom to má spád, zejména ke konci!!!..Jen ty 4 poslední stránky by tam nemusely být :-(((. .. Takže doporučuji, já jsem si knížku šetřila na dovolenou, ale nějak jsem neodolala, takže jdu schánět něco dalšího :-).

Katka14
07.07.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila sice pro mě nebylo moc velké překvapení kdo za vším stojí, ale i tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a s napětím jsem očekávala jestli je mé tušení správné a nebo to nakonec bude úplně jinak. Konec mě opravdu dostal to jsem opravdu nečekala :-)

genie
07.07.2017 3 z 5

Jednoduché, nenáročné, průměrné ... Místo očekávaného bestselleru tak trochu zklamání.

happy-smile
07.07.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale asi bych ji zařadila spíše mezi průměrné detektivky. Bestseller z ní udělala jen mediální masáž. Postupné odhalování, kdo za únosem stojí a jaké jsou jeho motivy, je zajímavé. Délka knihy byla zvolena docela střízlivě, i když někomu už těch nářků rodičů může připadat až moc (na druhou stranu ta atmosféra je pak docela reálná, nemyslíte?). Kniha je čtivá, ale vadila mi na ní jedna věc, kterou si ten, kdo to slupne najednou, možná ani neuvědomí. Vyšetřovatel zde má vždy nějakou teorii, kdo to udělal, o které je skálopevně přesvědčen. Pak se v jiné linii odehraje něco, co vrhá podezření nebo přímo odhaluje jako pachatele někoho jiného. Policie u toho není, ani o tom neví. A hle, vyšetřovatel je najednou skálopevně přesvědčen, že je za tím tato osoba. Taky bych chtěla být takto jasnozřivá...