Pár od susedov

Pár od susedov
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314391/bmid_par-od-susedov-Wdh-314391.jpg 4 5100 5100

Zdá sa, že Anne a Marco Contiovci majú všetko – navonok harmonický vzťah, pekný dom a úžasnú dcérku Coru. Jednej noci, keď sú na večierku u susedov, však Cora záhadne zmizne. Podozrenie okamžite padne na rodičov. Detektív Rasbach vie, že vystresovaní manželia niečo skrývajú. A nielen oni. Každý v ich okolí má svoje tajomstvá a pátranie je tak čoraz zložitejšie. Za zastretými oknami sa postupne vyplavuje jedno desivé tajomstvo za druhým... Strhujúca dráma, plná neočakávaných zvratov, nezadržateľne speje k šokujúcemu odhaleniu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Couple Next Door, 2016

Gallaxy
08.07.2017 3 z 5

Ač mám doma čerstvé mimčo, tak přečeteno za dva dny :)

klady:
* děj promyšlený
* příběh odsejpá a kniha se skvěle čte

zápory:
* první polovina knihy poněkud prvoplánovaná
* občas jsem měla pocit, že autorka myslí rychleji než píše
* závěr

Nápad na knihu opravdu skvělý, ale občas mi to přišlo poněkud nedotažené. Některé věci i nedomyšlené. Kqždopádně styl psaní je u mě za jedna.

Danka1975
08.07.2017 5 z 5

Přečteno na dva zátahy, což si myslím, že o knize nejvíce vypovídá. Ale abych nebyla zas tak až stručná, tak přihodím i mé další dojmy :-). . Dle mě knize sedí označení: JAK JEDNODUCHÉ, JAK ÚČINNÉ :-). . myslím tím počet postav (což by mohl ocenit můj manžel :-))), příběh, styl psaní bez zbytečných "kudrlinek". Přitom to má spád, zejména ke konci!!!..Jen ty 4 poslední stránky by tam nemusely být :-(((. .. Takže doporučuji, já jsem si knížku šetřila na dovolenou, ale nějak jsem neodolala, takže jdu schánět něco dalšího :-).

Katka14
07.07.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila sice pro mě nebylo moc velké překvapení kdo za vším stojí, ale i tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a s napětím jsem očekávala jestli je mé tušení správné a nebo to nakonec bude úplně jinak. Konec mě opravdu dostal to jsem opravdu nečekala :-)

genie
07.07.2017 3 z 5

Jednoduché, nenáročné, průměrné ... Místo očekávaného bestselleru tak trochu zklamání.

happy-smile
07.07.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale asi bych ji zařadila spíše mezi průměrné detektivky. Bestseller z ní udělala jen mediální masáž. Postupné odhalování, kdo za únosem stojí a jaké jsou jeho motivy, je zajímavé. Délka knihy byla zvolena docela střízlivě, i když někomu už těch nářků rodičů může připadat až moc (na druhou stranu ta atmosféra je pak docela reálná, nemyslíte?). Kniha je čtivá, ale vadila mi na ní jedna věc, kterou si ten, kdo to slupne najednou, možná ani neuvědomí. Vyšetřovatel zde má vždy nějakou teorii, kdo to udělal, o které je skálopevně přesvědčen. Pak se v jiné linii odehraje něco, co vrhá podezření nebo přímo odhaluje jako pachatele někoho jiného. Policie u toho není, ani o tom neví. A hle, vyšetřovatel je najednou skálopevně přesvědčen, že je za tím tato osoba. Taky bych chtěla být takto jasnozřivá...

klarinka9974
06.07.2017 5 z 5

Kniha mi doslova mizela pod rukama. Sice jsem nebyla, po odhalení kdo za to všechno může a je vrah, v šoku. Ale konec mě dostal do kolen. Kniha je příjemné počtení na letní večery. Rozhodně se od ní neodtrhnete a budete podezřívat úplně každého :)

Světnadhlavou
06.07.2017

Na tuhle knížku jsem narazila v jednom časopise a po přečtení anotace jsem si ji okamžitě koupila a jsem ráda. Rozhodně nelituju. Knížka je naprosto skvělá, začátek je trochu slabší, ale jakmile se začtete, tak knihu neodložíte. Určitě doporučuju!

M1ra
05.07.2017 4 z 5

Opravdu těžké ohodnotit tuto knihu.
Začátek je celkem zvláštní a ja se nemohl začíst, ale pak se to rozjelo. Velmi originalni a zajimava zapletka a celkove dost zvratu.
Nekolikrat mi,ale prislo,ze autorka nevedela co ma psat a tak tam proste placla nejakou blbost.

Povedena kniha... mnohem vic bestseller nez Dívka ve vlaku...

VeronikaNK
05.07.2017 5 z 5

Skvela knizka! :-) Napinavy dej od zacatku az do uplneho konce! Stoji za precteni.

Půca4
05.07.2017 5 z 5

Další kniha, ke které můžu napsat WOW. Opět jsem ke knize přistupovala trochu kriticky, kvůli všem těm reklamám o ní a štítku "bestseller". Přesto mě ale anotace zaujala tak, že jsem si knihu na veletrhu koupila. Zvolila jsem si jí jako první prázdninovou četbu a páni, pěkný rozjezd. Četla se příjemně rychle, děj byl skutečně jednoduchý, málo postav, stále dokola se opakující vnitřní monology, pořád dokola jedny a ty samé starosti a strachy. Hodnotím hlavně pocity, které ve mně kniha vyvolala - napínavá od začátku do konce, přesně, jak to mám ráda. Překvapilo mě, že vlastně už v půlce knihy víte, kdo za tím stojí, takže jsem byla zvědavá, jak se a co se dál zvrtne. Nečekala jsem během čtení, že by mě mohlo ještě něco překvapit, ale stalo se. Knize možná chybí trochu na reálnosti. Klasický psychologický thriller, který dostane 5*.

Dragoneria
05.07.2017 2 z 5

Opět se ukázalo, že pokud se nechám zlákat reklamou, zklamu se. Hodnocení dávám pouze za námět, který by mohl být skvělý, pokud by byl uchopen jinak. Styl psaní a vyprávění byl velmi strohý, málo přímé řeči tomu taky nepřidalo. Až mě to trošku zamrzelo.

tulip131
05.07.2017 3 z 5

Kniha začala poutavě, zhruba v půlce jsem si začala říkat, že to upada, že to bude jak z běžného amerického filmu, kterých bylo s touto tématikou natočeno spoustu, ale konec knihy milé překvapil, celé knize to dalo šmrnc. Přečteno za tři dny.

Salinka
03.07.2017 4 z 5

Jsem ráda, že se mi knihu podařilo sehnat v knihovně tak brzy a nemusím čekat několik měsíců než na mě přijde řada :-) kniha se mi moc líbila, také jsem si zezačátku říkala, o čem, že bude skoro těch 300 stránek, ale ono nejen, že bylo o čem psát, ale také to mělo spád a zajímavě se to zamotávalo. Během čtení mě napadlo mnoho možností jak to bylo, ale to jak to nakonec bylo jsem nečekala.
Velmi dobře napsaná kniha, nutí to pořád číst dál a dál.

zpevSusannah
03.07.2017 2 z 5

Tak jako já nevím...
Zhruba dvě třetiny kniky jsem si říkala, co to zase je! Modlila jsem se, ať to není zase nějaká hloupá jednoduchost, jako je například Zmizelá (všem fanouškům se předem omlouvám). Pořád dokola tu totiž jen sledujeme ženskou hysterii a co všechno psychika dokáže v mozku vykouzlit. Jasně, je to na místě, když matka přijde o své dítě, ale na 200 stránkách? Jako vážně?
Naštěstí a díky Bohu za to, se ke konci začne něco dít. Story o unoseném dítěti nabere takové obrátky, až se z toho stane jedno velké psycho...
Btw. Přišla vám nějaká postava z této knihy normální??? :-D
Suma sumárum - děkuji pěkně, ale vážně toho bylo dost! Už žádná Zmizelá, Dívka ve vlaku či Manželé odvedle.

Martina23
02.07.2017 3 z 5

Líbilo, přečteno za 2 dny, jen ten konec byl pro mě nadbytečný, ale jinak spokojenost, takové prázdninové čtení.

koki.veru
02.07.2017 5 z 5

Wau, opravdu super knížka :) velice se mi líbil jak příběh, tak i jednotlivé postavy a zápletky. Děj je velice napínavý a hlavně konec mě velice překvapil.

kittlerka
02.07.2017 3 z 5

Kniha není náročná na čtení a děj je trochu průhledný. Nijak zvlášť mě příběh nenadchnul.

Warty
02.07.2017 3 z 5

Zápletka dobrá, ale nelíbilo se mi, jakým způsobem to bylo napsané.

mateska
01.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den. Je velice čtivě napsaná a má spád. Vřele doporučuji.

adevis
01.07.2017 5 z 5

Kniha, která se zprvu zdála předvídatelnou, ale pak se začaly dít věci! Když jsem si myslela, že vím, jak vše bude, najednou přišlo takový to BUM a vše bylo jinak!! Neuvěřitelně rychle jsem ji s nadšením zhltla. Byla skvělá!