Písečný muž

Písečný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4677 4677

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen, 2012

Val
11.10.2017 5 z 5

Syrové, temné a víc než dostatečně děsivé.... přesto úžasné. Mě prostě Kepleři baví. Krátké kapitoly jsou ideální na to, že nejde přestat číst... Pořád totiž přidáváte...a najednou je konec. Akorát mi tady trošku vadí, že jsem knihy nečetla chronologicky. Každopádně to je moje chyba. SPOILER : Disa nee.... :-(

sporran
30.09.2017 3 z 5

Za jeden den přečtená kniha. Do jedné třetiny jsem byla nadšená. Poté už opět nastoupila klasika - sériový vrah, který jde nakonec po samotném policistovi. Padouch s neuvěřitelnou mocí, prostředky, vždy o krok napřed. Pak se to zvrhlo v krvavý masakr.

marrrsch
30.09.2017 2 z 5

Pro mě to byl fantasmagorickej a mizerně sepsanej příběh.

Eunike93
28.09.2017 5 z 5

Tak tahle byla zatím nej... Po třetím díle už jsem ani nedoufala, ale Písečný muž mě dostal :-)

Jirika
26.09.2017 5 z 5

Suprová detektivka, doporučuji..

Zahirica
19.09.2017 5 z 5

Konečne kniha (štvrtá v poradí) na ktorú môžem povedať, že bola fakt dobrá

kuky921
17.09.2017 5 z 5

Parádní detektivka, sice na počátku trochu pomalejší rozjezd, ale četla se prima.

vamp
17.09.2017 5 z 5

Po dlouhý době jsem narazila na dobrou knihu, sice ten závěr byl až moc perfekcionalistický a nerealistický, ale budiž

elisa194
15.09.2017 5 z 5

Tak tato kniha se mi líbila zatim nejvíce, ale ještě jsem nečetla Lovce kraliku. Parádní detektivka s napínavým příběhem od začátku do konce.

kulatina
14.09.2017 5 z 5

Napínavá psychologicka detektivka. Ihned se začtete, autor vas nenechá odpočinout. Dostanete i cenné informace z historie tehdejšího Sovětského svazu. Ke konci místy přitažené za vlasy, až nereálné. Dávám plný počet, přestože (nebo právě proto?) mě kniha 2x vzbudila ve 3 v noci, abych četla a četla. :-)

Lindah
12.09.2017 5 z 5

Vývém žánru je Lars Kepler nejlepší. Kniha je velmi napínavá a čte se skoro jedním dechem

kniznistranky
09.09.2017 5 z 5

Užasné! Za mě o dost lepší než Svědkyně ohně. Moc se mi líbil popis prostředí nemocnice a děj, který se tam odehraval. Ty kapotoly se Sagou mě moc bavily. Napínavé, čtivé, parádní.

Driftersoul
06.09.2017 5 z 5

The Sandman (čteno v anglické verzi). Extrémně napínavé, strhující, někdy ale hodně naturalistické. Výborná detektivka, která navíc umožní nakouknout do Švédska - nejlépe za asistence Google Earth.

SadUnicorn
03.09.2017 4 z 5

U čtení této knihy mi kolikrát běhal mráz po zádech. Mrazivé, napínavé, ale musí se to brát trošku s nadhledem. Hlavní hrdinové (včetně záporáka) jsou totiž prakticky nezničitelní. Přesto jsem to přečetla za den a byla jsem nadšená.

Markushka
02.09.2017 4 z 5

Dávám za pravdu všem, kteří píší, že kniha je neuvěřitelně čtivá - výrazně zkrátila můj spánek po několik dní. Hrůzyplné, šokující. Nicméně těžko uvěřitelné třeba to, že by po tolika letech ve tmě neměl člověk problémy se zrakem, alespoň na nějaký čas. Nebo, že by se hnal někdo najít úkryt komplice masového vraha bez přivolání posil. Nebo celá ta policejní akce na uzavřeném oddělení včetně medikace tajné agentky.. Nebo zmizení Joony.. Chce to brát s nadhledem, prostě si užít a neřešit:-) Čtyři hvězdy za čtivost.

JustWomen
01.09.2017 5 z 5

Velmi čtivé s propracovanými detaily, sedl mi styk vyprávění a oceňuji postavu Sagy Bauerové. Na můj vkus sice docela dost náhod, které posunují děj příběhu, nevěřím přežívání obětí dlouhá léta v tak strašných podmínkách, nechápu to zmizení na konci, ale přesto – líbilo.

M100
01.09.2017 5 z 5

Super počteníčko! Od začátku do konce napínavé, děsivé, stále se něco děje.Určitě doporučuji!!

Ninie
30.08.2017 5 z 5

Pozor na spoilery!

Abych byla upřímná, celou dobu jsem si myslela, že Jurek musí mít sourozence, protože komu jinému by mohl někdo tak odměřený a nepřístupný důvěřovat?
Jeho chladné a vypočítané chování až zaráží dech.
Další věc, která mě zariží a nutí čist další díl ihned je zmizení Joony. To jako fakt? Jakože by to ten Jurek přežil a unesl ho? Vždyť to je nesmysl :D Nikdo nemůže přežít milion střel a do toho mrznoucí potok :D
No já jdu dále přátelé, jsem napjatá jako struna. Za mě po dlouhé době nejlepší série!!

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší kniha série, akorát mam někdy pocit že čtu nějaké porno.

ren6939
28.08.2017 5 z 5

Ještě čekám na Lovce králíků. Ale Písečný muž byl zatím TOP. Sice mi některé erotické scény obecně nezapadají do žánru a obešla bych se bez nich, ale písečný muž byl vážně promyšlený a senzační (2 dny čtení, pravda druhý den se protáhl do 03:30 :))