Písečný muž

Písečný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4677 4677

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen, 2012

Vandiba
18.12.2017 4 z 5

Wow! Keplerovina jak má být, autor opět nezklamal. Jednu hvězdu dávám dolu za poloboha Jurka, který je nezničitelný a nedotknutelný. Těším se na pokračování. :)

eliskapokorna
15.12.2017 5 z 5

Čtivé,napínavé,supeeer!- DOPORUČUJU:)

novina
14.12.2017 5 z 5

Kniha se četla sama, napínavý příběh mě dokonale pohltil a musela jsem číst dál a dál. Z krutosti Jurka Waltera se mi svíral žaludek a držela jsem pěsti, ať Joona Lina přijde pravdě na kloub. Za mě zatím nejlepší kniha z celé série.

Pav
27.11.2017 5 z 5

Velmi napínavé počtení. Keplera čtu na přeskáčku a zbývá mi ještě Stalker, ale tento příběh je pro mě zatím nejlepší. Dokonce se mi líbil o trochu víc než Lovec Králíků a z toho jsem byla hodně nadšená. :-)

tereza0819
19.11.2017 5 z 5

Pro me momentalne jedna z nejlepsich knih, kterou jsem kdy cetla. Zhltla jsem ji behem chvile, obcas jsem mela husi kuzi a v noci se bala jit i na zachod. :) Pisecny muz je pro me zatim top vsech detektivek.

TheGoldenHill
17.11.2017 5 z 5

Nejlepší a nejnapínavější detektivka od dua Keplerových. Jakmile se začtete, už nemůžete přestat. Kriminální komisař Joona Linna a jeho kolegyně Saga Bauerová pátrají po sériovém vrahovi , který má na svědomí desítky obětí a přitom je hlavní podezřelý - ke kterému vedou všechny důkazy, již několik let ve vězení.

AlenaZelova
17.11.2017 5 z 5

Opět Kepler nezklamal! Skvělá kniha, kterou jsem hltala a přečetla během chvilky, i když na první pohled je to celkem bichle. Těším se na další díl!

Anneska
13.11.2017

Rozhodne napinava od zacatku az do konce, nicmene se nemuzu zbavit pocitu, ze autori se snazi spise ohromit ctenare tezko uveritelnymi scenami, nez zasadit pribeh do trochu realnejsiho prostredi. Lidem, kteri radi ctou severske detektivky pro jejich temne-chladnou atmosferu dilo doporucuji, i kdyz si myslim, ze kniha byla obcas psana az moc rychlou ,,rukou,,.

adela007
11.11.2017 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem od Keplera četla, nemohla jsem se od toho odtrhnout a Jurek Walter mi dělal společnost do brzkých ranních hodin :)

mimi55
11.11.2017 5 z 5

Zatím nejlepší příběh z celé série.

me_Rommi
08.11.2017 4 z 5

Velmi dobrá kniha, čtivá, surová a hlavne desivá. Pre mňa osobne škoda toho záveru - nikto nemože prežiť toľko výstrelov, rieku a vlastne celú knihu je Jurek úplne nedoknuteľný - za to stráhavam jednu hviezdu.

Teresita
31.10.2017 4 z 5

Moje první setkání s tímto autorem (autory). Kniha je velice čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Nicméně v příběhu bylo podle mě několik nesrovnalostí a občas jsem jsi říkala, proč ty postavy nejednají jinak, logičtěji. Závěr byl jak z laciného amerického thrilleru, plno mrtvých, nesmrtelný vrah, honičky… Přesto však knihu hodnotím kladně a určitě si z této série ještě něco přečtu.

genie
30.10.2017 4 z 5

No, tohle byla řežba, těch mrtvol - to jsem nečekala. Každopádně Joona i Saga jsou skvělí, skoro bezchybní a nesmrtelní ... chvílemi velmi přitažené za vlasy, ale uznávám, že mě to chytlo. Těším se na další v sérii ...

petunkav
30.10.2017 5 z 5

Po pro mě trochu slabší Paganiniho smlouvě jsem opět moc spokojená.
Skvělá, napínavá, strašidelná. Konec malinko neuvěřitelný, ale už se moc těším na další kroky Joony Linny. Kam tohle půjde dál?.....

Nikolsimkova
29.10.2017 5 z 5

Hodně pěkná knížka. Dokonce jsem i přemýšlela, že si vezmu v práci dovolenou, abych nemusela knihu odložit.

spdb
29.10.2017 4 z 5

Mlčení jehnatek severu? Někdy mne zabedněnost postav doháněla k šílenství. Zbytečně protahované některé chvíle a tem kdy by stálo za to trochu rozebrat podrobnosti to chybí. Celkově bavilo.

stumpy
26.10.2017 5 z 5

Hodně, hodně, hodně povedený díl. Z přečtených pro mne asi TOP

klokan.1905
18.10.2017 5 z 5

Písečný muž...
Písečný muž? Tak to byla pecka, pecka a ještě jednou pecka!!!
Během jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Následně v nemocnici vyjde najevo šokující fakt, že tento muž má být již sedm let mrtvý. Zabít ho měl sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl? Starý případ se znovu otevře... V příběhu se hodně objevuje i policistka Saga Bauerová, což mně vůbec nevadilo...
Co k tomu dodat? Skvělé čtení... Oči létají po řádcích jako zběsilé, prsty otáčejí stránku za stránkou, hltáte kapitolu za kapitolou... Jednoznačně doporučuji k přečtení...

MosKat
14.10.2017

Kepler je nej.

olle3
12.10.2017 4 z 5

K této knize jsem se dostal zcela náhodou, nic jsem od ní nečekal, ale zaujala mě od první věty. Číst mě ji bavilo a to je to hlavní, co bych chtěl vytáhnout - a to hlavní, o co by čtenáři mělo jít.

Neubráním se ovšem menší výtce. Všechno do sebe na konci zapadlo a bylo vysvětleno, až na to, jak Písečný muž oběti unesl. Jak to provedl, aniž by po sobě zanechal jedinou stopu. "Stopy končily pět metrů od auta a poté jako by se po ženě a dvou dětech zem slehla. Policisté prohledali každou píď."(parafráze). Nevím sice, jak ve skutečnosti pracuje kriminálka (natož ve Švédsku), a možná jsem až příliš zmasírovaný všemi těmi pořady a knihami, ale přijde mi, že unést rodinu bez zanechání jediné stopy po boji či od pneumatik (atd.), je téměř nemožné.

Pokud se nemýlím, tak se jedná o celkem zásadní chybu, protože to byla jedna z velkých záhad (a tato schopnost propůjčila mysteriózní tvář záporným hrdinům - a jen díky ní vodili tak dlouho kriminalisty za nos). To mi tam trochu skřípalo a těšil jsem se, jak se únosy na konci vysvětlí.

Mimo to však nemám co vytknout, naopak musím pochválit tempo a neklesající napětí, které mě sotva nechalo knihu odložit.

Hodnocení: 4/5