Písečný muž

Písečný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4677 4677

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen, 2012

Luciskaurb
24.08.2017 5 z 5

Pro mě je to nejlepší kniha L. Keplera.

Bamby
21.08.2017 5 z 5

Po šílenem začátku, kdy jsem asi tak 50 stran uvažoval zda číst dal mohu jen chválit. Opravdu, ale opravdu dobra kniha, jen těch mrtvol...

Malýmedvěd
17.08.2017 4 z 5

Výborně napsané, čtenáře to ke knize doslova přilepí. Strach a hrůza se stupňují až k prasknutí. Děj má rychlé tempo a rychlé střihy. Pro zfilmování jak dělané. Na můj vkus, těch mrtvol tam bylo až moc, příběh to nevylepšuje, ba naopak, spíše mu to škodí. Stejně tak nevím, zda "nezničitelný" padouch je přínosem pro knihu. Naopak postava doktora sadisty s absolutní mocí je tak děsivá, že se mi při čtení dělalo fyzicky špatně.

veruzz_
16.08.2017 5 z 5

Keplerovská dvojice - velmi čtivé psaní na vysoké úrovni. Silně propracované detaily knihy, pomalé ale zajímavé rozplétání poutavého a snad až neuvěřitelně příšerného příběhu, který vás možná nenechá spát... Hodnotím jako jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Kéž bych si ji mohla přečíst znovu ;-)

desejka
14.08.2017 3 z 5

Super super napínavé až do konce

Kačen
08.08.2017 5 z 5

Dlouho jsem se nemohla v knihovně knížky dočkat a čekání se vyplatilo, poutavě napsaný příběh s logickými návaznosti.Autor nepřeskakuje, nemusela jsem se několikrát vracet k předchozím částem, jak se mi to občas stává u jiných severských autorů, abych si připomněla jméno nebo situaci.Napínavý příběh, čte se jedním dechem..

itulenka
06.08.2017 5 z 5

Knížka která chytí a nepustí. Několikrát jsem ji musela na chvíli odložit a sklidnit se,protože jsem samou nedočkavostí přeskakovala řádky. Kepler opět nezklamal. A to rozuzlení perfektní.

Klára2216
30.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z nejlepších od Keplera. Zhltla jsem jedním dechem. Byla to první kniha od nich, u které jsem neodhadla vraha, takze napětí až do konce.

hankahin
29.07.2017 5 z 5

Kniha nemá chybu. Neuvěřitelně čtivá, napínavá od začátku do konce.

Ben Nevis
28.07.2017 3 z 5

Mírné spoilery: První půlka je krásně napínavá, ale pak začne zápletka pomalu směřovat do "wtf". Autor(ři) se nechali inspirovat asi Hanibalem Lecterem, jenže jejich psychopat na to nemá vzdělání a prostředky. Proto jsem měla neodbytný pocit, že tu je opravdu nějaký pohádkový Sandman, který vrahovi dodává informace.

Tady je seznam nejhorších WTF:
- čteme několik kapitol o rodině doktora a pak nic z toho. K čemu jsme potřebovali vědět, že se jeho dcera musí učit hrát s panenkami?
- ženskou dají mezi dva vrahy, aby jí mohli při první příležitosti ublížit.
- Vrah dostane a odešle za 13 let maximálně pár dopisů, ale autor se tváří, že skrze poštu řídí celou mafii a poslaneckou sněmovnu k tomu.
- Na konci se dozvíme pozadí toho všeho, ale kde se ty informace vzaly?

jana277
27.07.2017 5 z 5

Jedna z najlepších detektívok, ktoré som čítala.

IvusP
21.07.2017 4 z 5

Napínavé od prvního do posledního písmenka. Nedá vám spát, dokud ji nedočtete :-)

Colletka
20.07.2017 5 z 5

Moje první kniha od Keplera. Napínavé, promyšlené, mrazivé ... prostě dokonalé dílo! Zatím nejlepší detektivka co jsem kdy četla.

MartinaP1984
19.07.2017 5 z 5

Děsivé, napínavé, zatím nejlepší Keplerovo dílo. Jurek Walter mi naháněl hrůzu, a to se normálně u knih nebojím. Přečteno jedním dechem, nešlo to odložit.

Jane417
15.07.2017 5 z 5

Písečný muž byla jízda! U této knihy začnete číst a skočíte až s poslední stránkou epilogu! Napínavé, nervy drásající čtení, od kterého se těžko odtrhává. Promyšlený děj, ve kterém se osobní život Joony Linny prolíná s životem profesním. Sériový vrah, který skončil zavřený na psychiatrii díky Linnovi a jeho kolegovi Mendelovi, chystá pomstu i když je zavřený. Přesto se dějí věci, jako by byl venku! Objeví se mladý muž, který měl být jeho další obětí... Najednou je po 13 letech tady, ale kde se tu vzal a kdo ho věznil, když je vrah Walter pod zámkem!? Dokonalé! Jen nechápu, proč se pořád mluví o sérii s Jonnou Linnou! Měla by to být série s Jonnou Linnou a Sagou Bauerovou! V tomto díle měla hlavní roli ona, vystupovala i v předchozích příbězích a zdá se, že i v dalších se objeví! Zatim se mi zdá, že Písečný muž je vrcholem celé série!

Sarkyss
11.07.2017 5 z 5

Zase jedna výborná detektivka. Slupla jsem ji jak malinu a nestačilo mi. O napětí nebylo nouze. Konečně jsem se trochu víc dozvěděla o mé oblíbenkyni Saze. Byla jsem nadšená z toho, jak autoři zasadily děj do psychiatrického prostředí....těším se na pokračování.

Coolniczka12
10.07.2017 4 z 5

Tak musim rict, pro me asi nejslabsi knizka od Keplera. Nijak zvlast napnuta jsem nebyla a pribeh se mi misty zdal az lehce prekombinovany. Nicmene na dalsi knizky se stejne tesim :)

josska
09.07.2017 5 z 5

Tak to teda bylo něco,nemohla jsem se odtrhnout.Myslím si že ty knížky jsou lepší a lepší

Lucie006
08.07.2017

Skvělá kniha! Poutavé čtení, hltala jsem každé slovo - nešlo přestat číst... Těším se, až si přečtu další knihu od pana Keplera :)

Monika1180
07.07.2017 5 z 5

Moje první knížka, kterou jsem od Keplera četla - a super, napínavá, nešlo přestat číst (málokdy se zaseknu u knížky do 3 do rána, ale u Keplera to jinak nejde)! A vůbec nevadilo, že to je 4.díl série. Každopádně už mám dokoupené i ostatní díly.