Písečný muž

Písečný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4677 4677

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen, 2012

amanda99
01.02.2018 4 z 5

úžasný čtení,nejde se odtrhnout,můžu doporučit,ještě mě čeká Stalker,tak uvidíme

Alexxxka
29.01.2018 5 z 5

Přečetla jsem všech 6 dílu, tenhle je dle mého NEJlepší. Od knížky jsem se neodtrhla :-) Doporučuji

sachista
28.01.2018 4 z 5

Děsivé a strhující zvláště prvních a posledních sto stran, velmi slušný až nadstandardní krimi thriller, v němž jsem si oblíbil Sagu a doufám, že se bude objevovat v dalších dílech. Plný počet nemohu dát proto, že mě zklamalo odhalení hlavní pointy, a to nemám rád, preferuji, když mě autor nachytá na švestkách nebo vodí za nos a ne, aby mě nasměroval k cíli. Ale celkový dojem výborný a hned sahám po Stalkerovi.

Didi15
28.01.2018 5 z 5

Další super díl, četla jsem jedním dechem. Larse Keplera lze doporučit s čistým svědomím. Už se nemůžu dočkat ,až přečtu Stalkera.

helca.sz
26.01.2018 5 z 5

Další pecka ! Jedním dechem přečtena a opět můžu jen a jen doporučit.

bedkniha
20.01.2018 5 z 5

Tak konec mě hóóódně překvapil, když čtu série, prokládám je nějakou oddychovkou, ale po Písečném muži musím hned na Stalkera... proč ?...( nechci víc prozrazovat ) to pochopí jen ti, kteří si tuto knihu přečtou...

LP113
19.01.2018

Četla jsem všechny a všechny jejich knihy jsou nepřekonatelné. Nedá se od toho odtrhnout, pro mě naprostý favorit, vždycky je mi líto, že už jsem knihu dočetla. Netrpělivě čekám kdy dorazí další novinka.
Jedinou vyjímku tvoří Dětské hřiště, to mi do jejich stylu moc nezapadá. Ne že by kniha byla špatná, lae bez Joona Linna to prostě není ono. Od nich člověk čeká trochu něco jiného.

Marfiel
18.01.2018 5 z 5

Moje první setkání s touto autorskou dvojicí. Temný, strhující thriller, kdy do poslední chvíle nevíte, jestli se už smíte nadechnout... S odstupem doby si myslím, že se jedná o nejlepší knížku Larse Keplera.

Eifka
16.01.2018 5 z 5

Kniha splnila vše, co žánrem splnit měla: napětí, zajímavá zápletka, nepříjemné pocity (a kontrola, jestli mám zamčeno:)), překvapivé rozuzlení a žádné zbytečné nadržování sympatickým postavám...

Nevim, jestli je to ročním obdobím, ale při čtení mi bylo opravdu ouzko, a to tak, že na chvíli musím změnit žánr, takže plný počet!:) Už si brousím zuby na stalkera...

Tereza.K91
07.01.2018 5 z 5

Miluju Keplera a komisaře Johnu. Každá kniha je lepší a lepší. Písečného muže jsem přečetla za 5 dnů a už se chystám na Stalkera. Prostě moje srdcovka

smajiska
31.12.2017 5 z 5

Perfektní kniha, pro mě jen o maličko horší než Svědkyně ohně. Očekávaný příběh na který navnadí již třetí díl. Trochu mě rozčilovaly některé detaily, které policie přehlížela a souvislost jim došla až na konci. Ačkoliv se mi to nestává, tentokrát jsem to prokoukla rychleji. V tomto byl 3. díl lepší, tam pro mě bylo vše neočekávané.

mateo22
29.12.2017 5 z 5

Další zajímavý díl, kde jsem do poslední chvíle nevěděl, jak to dopadne.

LadyAnn
28.12.2017 3 z 5

Kvalitní detektivka s velmi slušnou zápletkou, opravdu hodně čtivá a až do samého závěru napínavá. Jedinou kritiku mám k velmi krátkým kapitolám (jedna má v průměru 2-3 stránky a brání plynulosti čtení) - text na sebe obsahem hladce navazuje, proto nerozumím tomu, proč je takto “rozkouskován”, ale to je čistě subjektivní.

Denisa232623
27.12.2017 5 z 5

Výborná kniha!! Kepler nikdy nezklame!

adrika20
27.12.2017 4 z 5

Strhující,zajímaví a velmi čtivý příběh.Chvílemi tak napínavý, že knihu nešlo jen tak odložit a jít v klidu spát . Některé pasáže byly docela dost drastické,místama mě až mrazilo.

jankaander

Prostě perfektní........

NADEI
27.12.2017 5 z 5

Opět skvělá detektivka. Napínavá,surová a čtivá. Detektiv Joona Linna se stal mým oblíbencem, těším se na něj v dalším pokračování.

boxas
24.12.2017 4 z 5

Napínavé? To ano!
Logické? To ani náhodou!
SPOILER:
Vadí mi "nesmrtelní padouši", do kterých můžeš vystřílet třeba dva zásobníky a strčit je pod led, ale stejně ožijí! A vadí mi natvrdlí klaďasi, kteří strkají nos, kam nemají, nebo lezou V NOCI zjistit, jestli fakt našli v přístavu starou deskovou hru... A to už nemluvím o překladatelských perlách typu: ..."když XY konečně osamí..."
A takových drobných "potíží" je s touto knihou víc.

frantisek8863
21.12.2017 5 z 5

Mé první setkání se severskou detektivkou a s L. Keplerem, bylo šokující, napínavé, velmi prudce čtivé a občas i smutné. Jsem maximálně spokojen, od detektivky jsem tolik napětí a poutavého čtení nečekal. Bylo lákavé v každém díle odkrývat střípky ze života Joona Linny.

harvan69
18.12.2017 5 z 5

Keplerovi mě ještě v žádné knize nezklamali a zvláště tato kniha si určitě zaslouží všechny hvězdy.