Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

magic11
01.10.2021 1 z 5

Těšila jsem se a nic... platné, nedotažené a tak tak trošku o ničem. Chjo

Pajic21
01.10.2021 5 z 5

Tahle knížka nešla odložit. Napínavé, místy až dechberoucí a děsivé. Tohle se povedlo!

Arsi
29.09.2021 5 z 5

Skvělá knížka, byla jsem našponovaná od začátku až do konce.

onemikye
28.09.2021 5 z 5

Skvělá knížka! Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Pocmaranyfix
27.09.2021 5 z 5

Lechtivý a odpočinkový thriller. Jestli se to teda dá takhle napsat, že thriller může být odpočinkový. Autorka píše fakt skvěle.
Na víkend, kdy chcete zažít trochu napětí, ale nechcete zase číst nějakou hnusárnu plnou mrtvol, krve a zvrácených vrahů, tak je tahle knížka skvělá volba.
Doporučuji!

Sixao
23.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Ale jo. Dobře se mi u knihy háčkovalo, "četla jsem ji ve skuchátkách", za to pár hvězdiček navíc. Lenka.vílka to krásně shrnula, nemám chuť se opakovat. Autobiografie Verity byla pro mne jako matku odporná, ať už byla pravdivá či smyšlená. Nahlédnout do chorého mozku takového ražení se může poštěstit odborným pracovníkům ve Světlé. Věřte, že není o co stát.

verka5083
10.09.2021 4 z 5

Tohle byla skvělá kniha, kdy mě konec hodně překvapil. Opravdu jsem věřila všemu, co se psalo, než jsem došla na konec, který mě hodně překvapil.
I když je kniha spíš oddechová, tak byly menší chvíle, kdy jsem se trochu bála, a i menší zvuk mě vylekal. Na druhou stranu je fakt, že jsem čekala trochu víc, ale i tak je kniha skvělá a stojí za přečtení.

KatyM.
09.09.2021 5 z 5

Perfektní čtení, Colleen opět nezklamala.

Téra471
06.09.2021 5 z 5

Thrillery běžně nečtu, ale tenhle mě bavil. Autorka zaujmula a já až do konce nevěděla jak to dopadne. Přečteno jedním dechem. Konec mě úplně neuspokojil, mám raději jasné a ukončené konce. Název knihu přesně vystihuje. Dávám 5*.

Mirin1349
03.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, ale mám obecně ráda díla, kde se autoři nebojí na férovku otevřít nějaké tabu a pořádně ho proprat. Tady to byl v druhé příběhové linii pohled ženy k nechtěnému mateřství, negativnímu vztahu k vlastním dětem a v neposlední řadě k manželovi, který zvráceně na první místo staví děti místo vlastní manželky. Takže já jsem se v příběhu vyloženě rochnila a těšila se na pasáže psané Verity. Ale nezapírám, že mě zaujal příběh jako takový. Jediná moje výtka bude směřovat k přílišnému času věnovanému erotice. Nejsem puritánka, jen si na to v knihách prostě nepotrpím, většinou mi to přijde prvoplánové a tady toho bylo na můj vkus až až. Jinak to ale byl rozhodně čtenářský zážitek.

Romča11
02.09.2021 5 z 5

Tahle kniha je stejně skvělá jako předchozí autorčiny knihy, ale má v sobě něco navíc. Tajemno. Pátrání. Vyšetřovaní. Tenhle příběh jsem si zamilovala a nemohla se odtrhnout. Autorka jako vždy píše velmi poutavě a stránky vám mizí pod rukama. Čtete dál a dál a nemůžete přestat.
Námět je také velmi originální a skvělý. Hlavní hrdinka je najata, aby dokončila knižní sérii po jiné autorce, která nemůže, bydlí v jejím domě a během dokončování knihy odhaluje tajemství rodiny, u které bydlí a pro kterou pracuje? Naprosto originální a geniální nápad, který mě přiměl si knihu přečíst.
Co se mi na knize velmi líbilo a bylo velmi originální je to, jak si autorka celou dobu díky příběhu se čtenářem hraje a na konci si ten čtenář stejně vlastně není jistý, jak to nakonec bylo a kdo je ten záporák a kdo oběť. A to je naprosto geniální.
Hlavní postava byla dobře popsaná, byla výrazná a krásně do příběhu seděla.
Téhle knize nemám naprosto, co vytknout a vřele doporučuju všem, co mají rádi záhady a tajemství!

mazlak
29.08.2021 5 z 5

Teda to byla paráda. Už hodně dlouho se mi do ruky nedostala tak poutavá kniha. Kniha se velice dobře čte, je poutavá s napětím kriminální zápletkou, ale i erotikou. Závěr byl opravdu převratný. Tím vyvolal otázku kde je vlastně pravda a co je lež.

Alexxxka
26.08.2021 5 z 5

Na to, že spisovatelka se tomuto žánru nevěnuje Klobouk dolů!!! Neskutečná jízda. A teď babo rad... Co je pravda a co lež?

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

knížka mě úplně pohltila...hlavně části, které psala Verity ve své autobiografii..to mě extra dostalo..místy to bylo hodně drsné i na mě strašně jsem nadávala jak se chovala a chtělo se mi brečet...a konec,to bylo jako doprčic co??!! ...no doteď nevím čemu věřit...tahle knížka ve mně nechala spoustu otázek a pocitů
Klobouk dolů

Pasajda
22.08.2021 odpad!

(SPOILER) Díky závěru, který byl hooodně přitažený za vlasy (a už tak průměrnou knížku stáhnul ještě níž) musím říct: "doufám, že si něco podobného zase dlouho nepřečtu."

Anavi8912
21.08.2021 5 z 5

To bylo psycho. Super příběh s nečekaným koncem.

snimcibdim
21.08.2021

Jelikož takovouto "literaturu" konzumuji v podobě audioknih coby kulisu k monotónním pracím, nebudu hvězdičkovat, nebylo by to fér.
Jde o typický produkt svého žánru - takže vztahovka kde vše je jinak než to vypadá plus nějaká ta rádobyerotika. Víc od toho člověk (žena) nečeká a ani nedostane. Bohužel. "Bohužel" proto, protože tady je ten základní nápad docela zajímavý a šlo by z něj vytřískat mnohem mnohem víc než obyčejný mainstream. Škoda...

Cartyra
19.08.2021 5 z 5

Čtu hodně dobrých a kvalitních knih, každopádně tahle mě naprosto dostala. Anotace a popisky Vás nedokážou připravit na to, co od této knihy čekat. Také jsem ji podcenila. Nicméně číst komentář o emocích, které ve mně tahle kniha vyvolávala, by nikoho nebavilo. Předpokládala jsem určitý konec, kterého jsem se v průběhu knihy zbavila, i když jsem nebyla daleko od pravdy. Každopádně příběh byl velice překvapivý, fascinující a dechberoucí. Celkově autobiografie popisující v této knize byla šokující, ale slovo šokující vystihuje také závěr této knihy. Po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout natolik, že ji opravdu doporučuji.

deniska2
16.08.2021 5 z 5

Wau tak to byla jízda napínavé až do konce.Sice chvilkama přehnaně ale i tak mi šel mráz po zádech.A na konci jsem opravdu nevěděla co je pravda a co lež.A já si jdu najít další knihy od téhle autorky a věřím že se opět nebudu nudit.

birgitte
14.08.2021 5 z 5

Skvělý román s nečekaným koncem, těším se na další úžasné romány této autorky ...