Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

Market116
09.07.2021 1 z 5

Tahle kniha mě zklamala, což mě docela mrzelo, vzhledem k tomu, že Coleen patří k mým oblíbeným autorkám...
Spoiler!!!
Příběh mě už od začátku moc neoslnil...kvůli názvu knihy, se dalo čekat, že vše nebude tak, jak se zdá...tím pádem mi to nepřišlo věrohodné a konec nebyl nijak překvapivý...další co bych vytkla, byl vztah Lowen a Jerremyho...znáte to, když už se nemůžete dočkat, až se vaši dva oblíbenci dají konečně dohromady? Tak tady jsem si přála pravý opak...spíš mi to přišlo nevhodný a vůbec to nebylo romantický...
Celkově tak přemýšlím, jestli se mi vůbec něco na téhle knize líbilo...
Ale aspoň se mi hodí do ČV, protože tuto knihu opravdu ráda někomu daruji

Metla
07.07.2021 3 z 5

„Když jsem si stáhla kalhotky, zaplavila mě lavina emocí: strach, vzrušení, rozechvění, touha, nervozita. Něco ve mně se pohnulo, protože bez ohledu na to, kolik intimních scén jsem četla ve Verityině textu, mě nic nepřipravilo na jeho velkolepou mužnost.“

Grrrr...! Zřejmě jsem beznadějně frigidní, protože mě sex v knihách nebaví. Stačí mi naznačit, popis každého pánevního pohybu považuji za zbytečný, vyvolávající neodolatelnou potřebu přeskočit ony uvzdychané, lepkavé pasáže. Zvláště když jsou silně nadužívány ekvivalenty slova „šukat“ a většina intimních scén je degradována na pouhé pocení, slintání, sténání a pleskavé zvuky. Chápu, že nelaskavé výrazy pro pohlavní styk měly své opodstatnění, ale zredukovat množství soulože na polovinu + ubrat pikantní detaily, pořád by jich na můj vkus bylo až moc. Jedna hvězda promr… promrhána.
Ta druhá odmáznutá představovala větší dilema. Zápletka o spisovatelce, která má převzít práci na knižní sérii kvůli nespecifikovaným problémům původní autorky, mě od počátku vlekla na vařené nudli. Postupné odhalování temných tajemství, znepokojivá atmosféra, příběh navzdory zdánlivé průhlednosti solidně mrazil a šlapal - nebýt porna a hlavní hrdinky s náběhem na pár facek. Jak vyřešit ohrožení? Přece zapít antidepresiva vodkou, to dá rozum. Nesnáším iracionální chování. A díry v logice. Snad nebude spoilerem ušklíbnout se nad mizivou pravděpodobností, že by lékaři přehlédli stopy po škrcení a policajti to neřešili.
Čekala jsem zvraty, nicméně promyšlenější a obratněji podané; škoda nevyužitého potenciálu. Pokud jste však ženy s romantičtějším srdcem, než je cynický sval tepající v mé hrudi, „Pravda, nebo lež“ by vás mohla a měla nadchnout. 65-70%

Jája92
04.07.2021 5 z 5

Tato kniha je první, kterou jsem od autorky přečetla a vůbec jsem nečekala, že se od ní nedovedu odtrhnout, dokud ji celou nepřečtu.
Zpočátku kniha začíná nevinně, ale postupně, kdy se čtenář dostává hlouběji do děje, nastává to pravé napětí. Už dlouho se mi nestalo, abych cítila při čtení strach a mrazení po těle. Hlavně v částech autobiografie Verity a ke konci knihy. I po přečtení knihy mi zůstává spoustu nezodpovězených otázek. O Verity, o Jeremym, dvojčatech. Rozhodně jsem nečekala tak napínavé scény plné překvapivých zvratů. I když mi postupně při čtení vadila zbytečná vulgárnost a přemíra sexuálních scén, je to kniha, která mi na dlouho utkví v paměti.

Reader-Hel
04.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Po pár stránkách mě kniha vtáhla do děje. Tajemný Jeremy se mi zamlouval, ale bála jsem se, že to on bude ten špatný. Hlavní hrdinka Lowen se mi také zamlouvala. Ovšem ke konci mě překvapila, její rozhodnutí jsem chápala i nechápala.
Při pasážích z Verityina rukopisu se mi dělalo zle, úplně jsem se vcítila do hlavní hrdinky a nemohla uvěřit, že by se takhle někdo mohl chovat.
Každopádně dopis pro Jeremyho na konci mě úplně překvapil. Pokud tuto knihu budete srovnávat se Zmizelou, nejspíš dopadnete jako já. Závěr mě úplně dostal, nečekala jsem, že bych mohla začít nenávidět postavu, která ve skutečnosti není ta, kterou byla celou dobu. Až mi to přišlo neuvěřitelné. Zanechalo to ve mně zvláštní pocit, jestli to tak mělo dopadnout a kdo je vlastně ten padouch. Zvláštní, že slova mají moc nad léty soužití.
Tvrdit, že Jeremyho reakce není reálná, protože má dítě. No a co? To jako když mám dítě a jsem sama se nemůžu zamilovat či si jen užít?
Na můj vkus se až moc objevuje slovo š.kat/ní, ale stejně jsem se těšila, až na to mezi hlavními hrdiny dojde.
Nebudete litovat, budete hltat kapitoly a hlavně.. Budete mít v břiše motýly, nervozitu a směs dalších pocitů, které ve vás kniha vyvolá.
A nebo také ne, protože.. Co je vlastně pravda a co lež?

vydzu
01.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Psychothriller s dobrou zápletkou a nádechem děsivé atmosféry. Plus je, že není moc dlouhý, tudíž není zbytečně natahovaný. Ale nenadchlo mě to tak, jak jsem očekávala. Kniha ve mě nevyvolala skoro žádné emoce, nezaujal mě styl, jakým to bylo napsané. Konec mě bohužel taky moc nepřekvapil, čekala jsem podobné rozuzlení, ale líbil se mi, protože ani na konci nevíme, co je vlastně lež a co pravda. Hlavní postava mi zpočátku byla hodně sympatická, ke konci už tak ne. Chování Jeremyho mi nepřišlo moc reálné, vzhledem k tomu, jak byl vykreslen jako otec. I přes ta negativa musím dát vysoké hodnocení, líbila se mi zápletka a věřím, že kdyby byla kniha napsaná jiným stylem, nebo kdyby byla uvěřitelnější, dala bych plný počet hvězd.

Liduka
01.07.2021 4 z 5

Teda to byla jízda. Začátek trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo. Jen mi vadilo (jak už tady taky někdo psal), že se tam až moc opakovalo slovo *ukat. To bylo opravdu rušivé. SPOILER: Verity byla opravdu pěkně cáklá. Těžko se mi četlo to, co prováděla vlastním dětem. Měla jsem co dělat, abych se nepozvracela. Ten konec ale dost překvapil. Jen doufám, že to co psala v tom dopise byla pravda.

Nelly
26.06.2021 3 z 5

Zklamání, čekala jsem napínavý thriller, ale bylo to takové povrchní, jako by autorka chtěla tento žánr zkusit, ale moc jí to nevyšlo. Žádné překvapení na konci se nekonalo, a to jsem pořád čekala, že tam bude opravdu velký zvrat. V mnohém souhlasím s komentářem níže. No nic, i nejlepší tesař se někdy utne.

Puntíkatýhrnek
24.06.2021 1 z 5

Tak v tomhle případě se nepřikloním k většině. Za mne je to zbytečně dlouhý a zbytečně úchylný příběh, u kterého je nejzajímavější a nejlepší fakt, že ho člověk dočetl. Nechci prozrazovat děj a tudíž asi nejsem schopná obhájit svůj názor, každopádně většina věcí byla tak překombinovaná a vykonstruovaná a hlavně naprosto nereálná a celkově nelogická. Já sice nejsem spisovatelka a nerozumím autorskému psaní, ale jako matka od dětí tomu prostě nevěřím. Jen jedna věc mě dokázala šokovat a to rozhodně nepatřím mezi puritány, ale ve stovkách knížek, které jsem kdy přečetla, jsem neviděla tolikrát slovo ehm .ukat... Navíc to působilo naprosto asexuálně, jen rušivě a protivně. Jsem tentokrát skutečně šťastná, že mám tohle "veledílo" za sebou a za sebe nedoporučuji, je to ztráta času.

a.k
24.06.2021 5 z 5

Tak trochu nevyrovnaná spisovatelka Lowen přijme nabídku dopsat úspěšnou knižní sérii autorky, která po nehodě není schopná pokračovat v práci. V rodinném sídle autorky čeká Lowen řada nepříjemných překvapení.
Bravurně napsaný příběh, při jehož čtení tušíte, že není něco v pořádku, a hltáte stránky, abyste odhalili, kde je pravda. Některá místa v ději jsou sice předvídatelná, ale jako celek je kniha působivá a čte se sama.

Sammy.Boy
21.06.2021 5 z 5

No, pěkně. . .přečteno na doporučení mojí ženy. Ostatní tvorbu autorky neznám a asi ani nepoznám, ale tenhle žánr se jí podle mého názoru povedl na jedničku. Drama, psycho a k tomu odpovídající atmosféra příběhu, kdy si s Vámi Colleen pohrává a vy netušíte, jestli je to celé PRAVDA, NEBO LEŽ. Námět na dost slušný film, řekl bych.

Leniii
20.06.2021 5 z 5

Colleen umí - ať už je to slaďárna nebo thriller.
Po dočtení vás jen napadne: A jak to teda do**dele bylo?

Moniska2410
15.06.2021 5 z 5

Moc povedený thriller. Po dočtení sem si řekla, tak je to pravda nebo lež?

Dani25
12.06.2021 5 z 5

Vynikajúci thriller. Napínavý dej a šokujúci záver. Čo bola pravda a čo klamstvo?

petrzel
09.06.2021 5 z 5

Skvělé čtení opravdu doporučuji.

Ivka14
08.06.2021 5 z 5

Lowen má zakončit úspěšnou sérii po spisovatelce Verity, která je v kómatu. Ale Lowen najde i něco, co neměla a od téhle chvíle, to začne být zajímavé a nevyzpytatelné.
Knihu jsem dočetla a jediné, co jsem dokázala bylo sedět a vstřebat knihu, protože nemůžu uvěřit, jestli je to všechno pravda nebo lež.
Velice povedený thriller.

jasmína
08.06.2021 5 z 5

Tak to se brilantně povedlo, četla jsem včera večer a dnes odpoledne dočetla.

Až mě z toho mrazí......

ZekeBezKočky
07.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Abych pravdu řekla, asi tam na mě bylo až moc postelových scén. I tak se ale kniha četla téměř sama a já otáčela stránku za stránkou a hltala obsah až do konce... který pro mě ale byl velkým mínusem. Nebo takhle. Jo, nápad se mi líbil, ale připadal mi silně nedotažený. Poté, co jsem přečetla Veritin dopis, nedokázala jsem uvěřit, že by cokoliv v něm byla pravda, protože to na můj vkus mělo neuvěřitelné množství děr. Například jsem nepochopila, jak by mohla fungovat autonehoda podle toho, jak to popsala. Kdyby měl být dopis pravdivý, tak bych nechápala, proč se potom o ni Jeremy tak usilovně staral. Proč zareagoval tak, jak zareagoval, když mu Low vrazila do rukou tu biografii (už se ji přece pokoušel jednou zabít, ale pak se rozhodl, že se o ni bude starat i přes to všechno, no ne?). Ale i na stranu druhou, ke konci se objevilo pár mezírek i v možnosti, že by byla Verity skutečná psychopatka, jak popisuje. Měla jsem trochu pocit, že se v tom autorka buď sama trochu zamotala, nebo ji tlačil čas či počet stránek. Což je škoda. Kdyby tohle bylo doladěné, dám tomu určitě ještě hvězdičku navíc.

NymphMaeve
02.06.2021 4 z 5

Mám moc se ráda knížky Colleen Hoover, tato se ale skutečně vymykala oproti jiným jejím knihám. Byla však stejně poutavá a napínavá jako ty ostatní. Líbila se mi hlavní myšlenka a upřímně jsem nečekala tolik různých zvratů a úhlů pohledu. Bylo neskutečně zajímavé sledovat nejen minulost Jeremyho, ale i zpětné vyprávění. Připomíná mi to, jak moc pravda relativní a že je nejdůležitější právě úhel pohledu, který událostem sami dáváme. Rozuzlení bylo dechberoucí. Autorka umí pracovat s fakty i slovy, je úžasná a doufám, že tohle nebyla její poslední kniha podobného charakteru.

MarkétaKočí
26.05.2021 5 z 5

Mě se ta kniha ohromně líbí. Měla spád a chvilkami jsem měla opravdu hrůzu co to právě čtu - je to pravda nebo lež? Opravdu jsem si její čtení užila!

badliar_id
23.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Můj druhý thriller a tohle byla tedy jízda. Od autorky jsem zvyklá na romantické knihy (četla jsem jen jednu, ale přesto..) a tohle bylo skvělý.
Kapitoly o Verity mi naháněly hrůzu a bylo mi fakt hrozně. To co "dělala" bylo hrozný a vůbec mi z toho nebylo dobře. Děti zbožňuju, takže když jsem četla její kapitoly měla jsem chuť knihu zahodit a nikdy víc jí nečíst. Colleen to tak skvěle popsala, že jste jí věřili všechno.
Jeremy mi padl do oka hned na začátku a já se zatraceně moc modlila, aby nebyl ten špatný. Líbilo se mi na něm všechno. Jeho láska k dětem, jak se choval k Lowen, dokonce i k Verity. Takže když přišla na řadu poslední kapitola a Veritin dopis, málem jsem omdlela nevolností. Všechno mi tak zatraceně moc zamotalo hlavu, že jsem nevěděla co si vlastně myslet.
S Lowen jsem soucítila celou knihu. Pane bože, já měla stejný nervy a obavy jako ona.
Nejvíce mě dostal konec, protože jsem si udělala o Verity svůj názor a fakt jsem VĚŘILA, že všechno byla pravda. Colleen to tedy pěkně rozsekla. A tedy ten konec na mě působí otevřeně a zároveň i zavřeně, takže..
Mínus pro mě bylo nadměrné množství sexuálních scén. V knihách mi vůbec nevadí, ale zrovna tady jsem se chtěla vážně věnovat ději a zápletce..
Kniha byla extrémně čtivá a já nedokázala odtrhnout oči. Rozhodně ve vás zanechá neklid, zmatek a možná i strach.
Já knihu určitě doporučuju. Bylo to skvělý a moc jsem si to užila.