Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

whiolet
27.04.2021 4 z 5

Poslouchala jsem knihu v audioverzi a ze začátku mě dost iritoval hlas slečny, která jí namluvila, pak se však stalo, že jak gradoval příběh samotný, tak gradoval i jeji hlas, je to sakra vůbec možný? :D
Skvěle napsaný psychothiller, u kterého mi bylo chvílemi opravdu dost špatně, to jak Verity nenáviděla bylo tak...věrohodné!
Ten konec byl překvapivý, ale moje duše mu nějak nechce uvěřit, prostě to nejde věřím, tomu jak napsala svoji autobiografii než dopisu.
Každopádně něco takového bych od Coleen nečekala, bylo to vážně psycho.

Katerina015
20.04.2021 5 z 5

Knizka, od ktere se clovek nemuze odtrhnout. Fantasticky, mrazivy... Moc doporucuji

pat4157
20.04.2021 5 z 5

Tak jsem si myslela, že to bude nějaká sladká romantika, takové odlehčení, ale šeredně jsem se spletla. Napjatá jsem byla až do konce a konec mě překvapil. Sice mě napadlo několik možností, jak příběh zakončit, ale takhle tedy ne.

alnahu
20.04.2021 4 z 5

Čtivý psychothriller od kterého se nemůžete odtrhnout .Autorka nás drží v napětí až do konce ,abychom se dozvěděli ,jak tento příběh skončí -co je pravda a co lež. Je to moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu i další.

iveta0549
17.04.2021 5 z 5

Když pominu ten sex, tak to byl skvělý a za mě docela silný příběh. Přečetla jsem za jeden den, nedokázala jsem se odtrhnout.
Tuto autorku mám velice ráda a i tato knížka se jí provedla, i když je to trochu jiné než normálně píše.

Tereza.Fait
16.04.2021 3 z 5

No... cetla jsem v originale a vazne nevim co napsat. Urcite doporucuju k precteni; sexu mi neprislo moc; opravdu je to trochu jina kavicka, nez psala Coleen doted, ale jsem docela spoko. :-)

DAGISIKI
16.04.2021 5 z 5

Silná káva,přečteno jedním dechem. Doporučuji!

Annnulika
16.04.2021 5 z 5

Moje první knížka od autorky a jsem naprosto spokojená až unešená.
Bylo to čtivý a napínavý. Celou dobu jsem hledala zvrat na každé stránce a furt přemýšlela co je vlastně jinak než se zdá. A když už se blížil konec a já si lehce oddechla, tak zas něco. Za mě naprosto super.

Kristy.Seb
15.04.2021 5 z 5

Život může být vždycky horší, než je.

Najdi to, co miluješ, a nech, ať tě to zabije.

Na hříchu je prima, že ho člověk nemusí odčinit rovnou.

Není to láska na první pohled, dokud s tím člověkem nejste tak dlouho, aby se to láskou na první pohled stalo.

Když člověk najde někoho, kdo z jeho života vyžene všechny stíny, je těžké tomu odolat a nežít z něj.

Tak tohle jsem od autorky nečekala. Není to můj šálek kávy, ale ten příběh mě chytnul hned od začátku. Ač to od začátku bylo dost děsivé! Zhltnuto za jeden večer.

RonnieSmithx
12.04.2021 3 z 5

Za mě asi nejzajímavější knížka od autorky. Z mého pohledu je to její první dílo, které mi nezaváňelo jako fanfikce na wattpadu pro náctileté. Tuhle knihu jsem přečetla za jeden večer a i když si nemyslím, že je to nejgeniálnější věc na světě, tak se mi docela líbila. Příběh je docela dost předvídatelný, ale tohle je autorčin první pokus o psychothriller, takže za mě odvedla dobrou práci.

LeHor
12.04.2021 4 z 5

Líbilo se mi to, musela jsem číst dlouho do noci, abych věděla, jak to dopadne. Ale jak bylo již napsáno, méně sexu a dala bych plný počet.

Anie94
11.04.2021 5 z 5

Musím se přiznat, že CoHo nemám moc načtenou, ale mám jí zafixovanou jako autorku romantických knih a proto mě velice překvapilo, že se pustila do takovéhohle počinu. Začala bych tím negativním. Co mi na knížce trošku vadilo bylo to, že se tam nacházela fakt přemíra sexuálních scén. Nejsem nějak prudérní nebo tak, ale tohle bylo už moc. Knížku jsem nemohla odložit ani na chvíli a když už jsem jí musela odložit neustále jsem myšlenkama odbíhala ke knížce a přemýšlela o tom, jak to dopadne a kde je vlastně pravda. CoHo nám zprostředkovala náhled do psychologie ženy a její manipulace s mužem, přinesla naprosto originální námět, a skvěle propracovaný příběh i postavy. A ten konec? Ten mě dostal, protože jsem vůbec netušila jak to dopadne. Jedině co bych knížce ponechala by byl originální název "Verity", sedí mi to k tomu o trošku víc, ale je to jen můj osobní názor.

monte
10.04.2021 4 z 5

Psychologické thrillery moc nemusím, ale tahle kniha byla dost dobrá

Šárka88
08.04.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda !! Napínavé až do konce a název knížky je opravdu trefné, komu věřit a jak to doopravdy bylo ?? To se dozvíte na konci pořadu, opravdu jak ,, Věřte, nevěřte “ . Super

Holly.W
08.04.2021 5 z 5

Musím se připojit k nadšeným ovacím. Výborná kniha. Napínavá od první do poslední stránky. Strhující a překvapivý závěr. Těším se, až si pod autorky přečtu nějakou další knihu.

veronika8042
07.04.2021 5 z 5

Naprosto perfektní knížka! Četla se sama. Autorka nikdy nezklame.

111moni
06.04.2021

Z recenzí jsem měla pocit,že jde o napětí, psychologii,ale byla jsem na 150 stránce a další popis sexu už nedám, není to to,co jsem čekala,a určitě bych si tuhle knihu cíleně nevybrala, mīt to anoraci sex,nebo erotické, nečtu.Nejsem puritán,ale nemám potřebu o tom čīst,navīc tak často.Ač jsem nedočetla,příjde mi přīběh jako porno,a aby to nebyla úplně zařazeno do tohoto šuplíku, je přidáno psycho.

etell
05.04.2021 4 z 5

Moja prvá kniha od autorky a keď bude pokračovať v tomto žánre, tak isto nie posledná. Čítala sa sama, nevedela som ju odložiť, napínavý príbeh s postavami, ktoré vás dostanú. Mala som tri možné scenáre, ako sa to skončí, koniec ma však prekvapil - kombináciou z dvoch mojich predpokladov a niečím navyše. Naozaj sa autorka pekne pohrala s fantáziou, hrala sa s čitateľom do konca. Čo si z knihy odnesiem asi najviac je, že naozaj veci nie sú také, ako sa nám javia na prvý pohľad. Mohla to zahrať ešte na strašidelnejšiu nôtu, ale v konečnom dôsledku je kniha skvelá presne tak, ako je. Vrelo odporúčam každému, kto má chuť na napätie s trochou romantiky.

ZÓNA
03.04.2021 5 z 5

Manipulativní román!
Skvěle koncipovaný, balancující na hranici mezi hororem a dramatem.
Jednoduchý text a zároveň složité téma, které na první pohled působí až nepatřičně zvrhle.
Silné a charismatické postavy, kterými se necháváte pohltit. Všechny do jedné!
Hooverová má talent a vypravěčsky se jistě může rovnat největším celebritám ze světa novodobé literatury. Píše tak, že knihu musíte přečíst co nejrychleji. Odkládat ji je zbytečné, protože podstatou jejích knih není hloubka příběhu, ale posedlost dozvědět se co nejrychleji, jak vše dopadne.
Na závěr bych měl výtku k nakladatelství. Pozměnit v tomto případě název originálu je víc než zavádějící, dá se uvažovat i o manipulaci s čtenářem. Původní název VERITY by byl mnohem důstojnější a více respektující autora.
Kaňku na celkovém vyznění románu tedy nehledejme v paní Hooverové.
Ona odvedla skvělou práci. Chytrou, žensky variabilní a nepřekonatelně tvůrčí...

Blueberry.hd
03.04.2021 4 z 5

Má již třetí knížka od této autorky a musím říct, že z tohoto příběhu mě skutečně mrazilo, jako snad ještě nikdy z ničeho.. Ačkoliv příběh Sky z knížky Bez naděje mi byl svým způsobem bližší, protože jsem zažila nemco velmi podobného, tak ani tohle mi nezabránilo se ztotožnit s Low a jejími občasnými reakcemi, i když někdy až moc přehnanými.. A ten konec........