Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

Bara52
23.05.2021 5 z 5

Uz dlouho jsem necetla nic tak dobreho, brilantne vystaveny pribeh s perfektnim nejasnym koncem. Obecne ma spisovatelka talent vykreslit veci tak, ze se do nich uplne vzijete. Perfektni knizka

lucie3944
22.05.2021 5 z 5

Nemám ráda otevřené konce, kdy člověk neví, jak to bylo doopravdy. Tudíž bych měla být zklamaná, ale nejsem. Vykreslení postav bylo skvělé, zvraty uvěřitelné, zakončení OK.

Eleanor-ka
21.05.2021 5 z 5

Bezpochyby nejlepší autorčina kniha! Žasnu nad tím, jak z jejich ne vždy úplně povedených YA, přešla na tak dobře promyšlený thriller, který se vám bezpodmínečně dostane pod kůži. Konec mi vyrazil dech. Kniha přečtená na jeden zátah. Doporučuju!!

RoseDadas
20.05.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež nepostrádá gradaci, dějové zvraty a psychologii postav. K úplné dokonalosti však knize něco přesto chybělo. Myslím si, že titul naláká krom skalních fanoušku Colleen Hoover i ty, kteří autorku obvykle nečtou. Ačkoli jsem četla už i lepší thrillery, nebála bych se knihu doporučit.

Hanaluna
16.05.2021 4 z 5

Kniha byla čtivá, nutila přemýšlet jak to teda skutečně je a číst dál. Závěr byl neočekávaný a nutí vás přemýšlet dal. Šokující téma s dětmi mi úplně nedělalo dobře, ale ke knize to sedělo.

EvikU.
12.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Z konce nevím co si mám myslet. To už autorka asi moc zamotala, ale spíš se přikláním k verzi, že Verity byla velká manipulátorka a děti se jí do života moc nehodily a překážely.

Každopádně i ten dopis byl asi další manipulace.

Kniha byla velmi emotivní, místy když Lowen četla autobiografii mi bylo také fyzicky slabo a přemýšlela zda to chci dočíst. Ale bylo to tak napínavé!! Jednoduše jsem musela a to je známka dobré knihy. Ne ten obsah, ale to jak Vás kniha přikurtuje do křesla a musíte číst. Takže nervák jak se patří jestli je to pravda nebo lež, to už je na každém z nás, jak si to rozebereme a vlastně to ani nezjistíme, nevíme... Kdo si chce nechat polechtat nervy a být v napětí, tak si přečtěte.

alilunka
11.05.2021 odpad!

Podle recenzí (88%) jsem měla velký očekávání.. ale tohle byl totální nesmysl. Hlavní hrdninka Lowen tupá blbka mi pila krev. Knížka se celkově táhne, neni propracovaná, pasáže o sexu jsou otravné a navíc. Nutila jsem se to dočíst, ale za mě totální zklamání a už si nic od autorky nekoupím.

Iv8
11.05.2021 5 z 5

Vše bylo popsáno níže. Netradiční námět a otázka k vlastnímu vyřešení na konci knihy...

Grohlinka
11.05.2021 2 z 5

Já to s touhle knihou mám stejně jako s Verity, vůbec nevím, co si o ní mám myslet a čemu mám věřit. Varování: násilí na dětech.

Calwen89
10.05.2021 5 z 5

Ať už to byla pravda nebo lež, jako rodiči dvou dětí mi to čtení opravdu nedělalo dobře... Nicméně od autorky romancí je to opravdu vynikající výkon. Bez sexuálních scén bych se ovšem v tomto případě obešla, do tohoto žánru mi to přišlo vyloženě vycpávkové.

Bože furt přemýšlím nad tím ramínkem...

Katania
09.05.2021 2 z 5

Tak tohle ne. Celou dobu jsem čekala na nějaký ten zvrat. A on nepřišel. Moje první a poslední knížka od autorky. Hvězdy dávám pouze za čtivost, aspoň to bylo rychle přečtené.

lištička123
07.05.2021 5 z 5

Skvělá knížka, napínavá, čtivá, super čtení.

simona5r
06.05.2021 5 z 5

Perfektní oddechovka, byla jsem příjemně udržovaná v napětí až do konce.

WaN635
06.05.2021 4 z 5

Jako za mě ano :) líbilo se mi to, bylo to čtivé. Čtení chvílemi děsivé, závěr překvapivý.

Katerina589
05.05.2021 5 z 5

Musím říct, že thrillery obvykle nečtu. Ale tohle bylo naprosto geniální. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a na konci jsem opravdu nevěděla, čemu mám věřit. Moc doporučuju!

zinon
05.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak a teď je na nás čemu věřit. Já se přikláním k názoru, že celý ten dopis byla jen další manipulace a způsob, jak z toho vybruslit. Vzít syna a zdrhnout s penězi a potom ho opět využít ve svůj prospěch. Ale na závěr si kladu otázku...proč mám pocit, že Jeremy vyměnil jednu manipulátorku za druhou? Už vím... Kdo by chtěl po pár týdnech známosti s někým, kdo je v takové situaci, počít dítě?

Monuli36
30.04.2021 5 z 5

Po dlouhé době knížka,co mě nadchla od první až do poslední stránky.DOPORUČUJI

adelazelenkova
28.04.2021 5 z 5

Colleen opět nezklamala. Úplně jiná kniha, než jsem od ní doposud četla. Musím říct, že mě opravdu dostala. Celé čtení jsem byla napjatá, někdy jsem se i bála, pořád jsem čekala, kdy se objeví Verity s nožem v ruce... kniha mě vtáhla od samotného začátku, atmosféra na mě dýchala z každé stránky. I když mám ráda, když je v příběhu více postav a děj se neodehrává na jednom místě, tady mi to nevadilo. Naopak to knize přidalo na dramatičnosti. No konec ani komentovat nebudu, opravdu mě poslední stránky dostaly. Možná Verityn osud byl malinko přehnaný.. Avšak nemohu se pořád rozhodnout, jaká verze celého příběhu je pravdivá.

anája
28.04.2021 4 z 5

No mám načteno hodně thrilerů, takže jsem z tohoto nespadla na zadek. Ten námět a nápad perfektní. Napětí se stupňovalo. Opravdu stačilo neplýtvat tolik erotikou a dotáhnout to na více stran a mohl to být top thriller. Četl se dobre napětí nechybělo.I tak se lidem líbí ale je tam to ,,ale”.

Nočnípták
27.04.2021 3 z 5

Pro mne zklamání. V sexuálních scénách byla spousta vulgarismů, takže jsem začala přeskakovat. Autorku neznám, tak nevím, jestli to nebylo překladem. Protože jsem byla zvědavá co bude pravda, vydržela jsem až do konce. V poslední třetině knihy začal děj mít spád. Konec dobrý. Opravdu se rozhodujete co je pravda a co lež. To se mi líbilo, ale po dalších knihách od této spisovatelky netoužím. K postavám Lowen a Jeremyho jsem se stavěla kriticky. Sympatický byl jen malý Crew.
Chtěla jsem dát 2*, ale pak mne zaujalo poděkování autorky. Bod 39.
"Každému, kdo čte tohle poděkování. Ať už se vám tahle knížka líbila, nebo ne, důležité je, že čtete. Děkuju vám za to. Když jste teď skončili tuhle, běžte se vrhnout na další."
Za tohle musím zvýšit - 3*.

Knižní výzva 2021 - 8. Kniha, ve které hraje důležitou roli dopis