Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3036 3036

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

zpetkeknize
25.02.2021 5 z 5

Tak tohle byl masakr. Thrillery jsem nikdy nečetla, ale tohle bylo neskutečně strhující a napínavé. Jediná kniha od Colleen, kterou jsem četla, mě příliš nenadchla, jelikož z jejích romantických linek nejsem zrovna nadšená, samotná zápletka ale byla skvělá. Tady se zápletka dostala do popředí mnohem více a já nemohla být víc nadšená. Nedokázala jsem se od knížky odtrhnout a přečetla jsem ji v podstatě jedním dechem.
Asi budu thrillerům dávat více šancí, protože tohle si mě získalo!

lihate
25.02.2021 5 z 5

To je šílený! Už vůbec nepochybuji o tom, že Colleen dokáže každou svou knihu napsat naprosto jinak, naprosto nečekaně a nepředvídatelně. Vlastně vůbec nevím, s kým v té knize mám soucítit nejvíc a co si mám nakonec myslet. Colleen dokonale zmátla mou mysl. Asi se pravděpodobně přikloním k tomu, co si nakonec myslí Lowen, abych mohla přestat na příběh myslet. I když být na jejím místě z toho domu bych utekla už dávno. Ale Jeremyho jsem měla fakt ráda.
Příběh je velice poutavý, nešlo se od něho odtrhnout. Není v něm nic navíc, nic co by odvádělo od zápletky, nic co není důležité. Je to tak senzačně napsaná kniha, že se k ní určitě jednou vrátím a rozhodně ji budu všude doporučovat.

"Najdi to, co miluješ, a nech, ať tě to zabije."

veronika9761
24.02.2021 4 z 5

Tak to byla jizda!

Liss93
24.02.2021 4 z 5

S autorkou se setkávám poprvé, ale určitě ne naposledy. Knihu jsem zhltla, protože děj byl napínavý a tajemný, chtěla jsem vědět, co je pravda a co ne. Několik prvků příběhu už bylo obsaženo v jiných knihách, člověk je obezřetný, má otevřených několik možností a nakonec je stejně překvapený. A tak to má u správného thrilleru být.

kthmnsf
23.02.2021

Bylo to překombinované, zamotané a dlouhé. S bídou jsem knihu doposlouchala jako audio a hned vymazala. Tohle už nikdy ne, taková snůška nesmyslů. A dodatek: proč šmírovat Verity chůvičkou, když by stačilo píchnout ji špendlíkem třeba do nohy.

Ctenar1202
23.02.2021 5 z 5

Autorka sepsala naprosto fantastický román naplněný napětím od první do poslední stránky. V příběhu není jediné hluché místo. Žádná pauza na nadechnutí se a ba naopak, Colleen napětí stupňuje a stupňuje a pak? Pak čtenáři padne brada a říká si cože?! Opravdu?! ????????????

A o čem kniha je?

Verity, spisovatelka, která je po úraze indisponovaná a nadále se nemůže psaní věnovat. A tak šanci dostane dosud málo známá autorka knih Lowen, aby v psaní pokračovala.

Lowen se nastěhuje do domu, kde Verity žije s manželem a pětiletým synem. Dostane k dispozici Veritinu pracovnu a s chutí se pustí do čtení předchozích knih, aby si udělala představu o tom, jak by mělo pokračování vypadat....Jenže v pracovně najde v krabici Veritin rukopis, ve kterém formou deníkových zápisků čte o minulosti...a to, co se o Verity dozví jí nahání husí kůži...Ví o manželčiných činech i Jeremy? A měla by mu Lowen říct co objevila? Opravdu je v rodině vše tak, jak Verity líčí? Není vše jinak?

Chcete to vědět? Pusťte se do knihy, ale pozor, nebudete chtít dělat nic jiného než číst.

Pravda, nebo lež?

Dosud jsem měla Colleen za autorku milostných románů, ale touhle knihou vystřelila svoje spisovatelské umění do TOP spisovatelů psychothrillerů.

Postavy a události jsou v knize vylíčeny tak, že máte pocit, jako kdybyste se do příběhu zcela přenesli.

Petronela16
21.02.2021 odpad!

(SPOILER) Nie, nie, nie! Toto nebolo len šliapnutie vedľa, ale ešte aj do riadneho mamutieho lajna. Už dlho som mala túto knihu v pláne, že raz príde ten čas na prečítanie.Čakala som , podľa hodnotení tu, že to bude stáť za to.Nestálo.Knihu som prečítala/prepocuvala ako audioknihu.Dej je taký totálne predvídateľný, že aj keď som čakala, že tam bude niečo prekvapivé, tak som sa nedočkala.Tretotriedna spisovateľka má nahradiť hviezdnu spisovateľku, ktorá je v kóme.Prichadza k nej do domu, kde zostane aj bývať, Celé dní sa ňúra v spisovatelkinych zápiskoch,ktoré sú plné sexu a rôzneho násilia.Nepreloží tam ani slamku krížom,nieto, že ešte aj niečo napíše.Namiesto toho sa skôr snaží získať si manžela spisovateľky.A z toho je ,prosím pekne, denno-denne strašne unavená.Nesympaticke sú u mňa všetky postavy vrátane aj tej, čo to načítava ako audioknihu.Ale ona asi za to nemôže, ona tu kravinu len číta.Asi som to tu svojim hodnotením rozbila, je mi jasné, že fanúšikovia Hooverovej ma budú mať v zuboch, ale nedá mi inak.Uznajte sami, už len taká hovadina, že niekto predstiera kómu!!!!To sa ako dá???? Lekári šuvix, opatrovateľka detto, nikto si nič nevšimne. Pre mňa bolo utrpenie to všetko vypočuť, len som si chcela byť istá, že to skončí presne ako som očakávala.Nechapem všetky tie nadšené hodnotenia tejto knihy, ale pripúšťam, že asi nie som cieľová skupina tohto žánru, či nežánru, či čo to malo byť, zmes všetkého možného.
U mňa kniha nezabodovala ani najmenej.Bohužiaľ.

michaela.22
20.02.2021 5 z 5

Tohle jsem nečekala. Fantastický děj, dokonalá zápletka a naprosto nečekaný konec knihy. Celou dobu knihu hltáte a nemůžete přestat. Je přehledná, čte se sama a snadno se stanete součástí knihy. Takovou má moc vtáhnout čtenáře do děje. Oceňuji vykreslování pocitů hlavních postav. Jen mi trošku vadilo, na můj vkus, až příliš nadměrné množství erotiky, ale vzhledem k rozuzlení, se tyto scény nakonec vyplatily. Rozhodně doporučuji všem.

hanjana
20.02.2021 4 z 5

Neskutečně čtivá kniha, kterou jsem dokázala zhltnout během jednoho odpoledne. Nicméně mi vyvrcholení děje nepřišlo nijak překvapivé, ale to je spíš asi moje chyba, měla jsem velká očekávání.

prochajda
19.02.2021 5 z 5

Hustý, povedený, napínavý....nevěřila jsem. A moje snad první kniha s hvězdičkou ;-)

BetSolo
18.02.2021 4 z 5

No páni, tak to bylo něco! Ještě teď to rozdýchávám. Knížka byla neuvěřitelně čtivá a poutavá. Nemohla jsem ji vůbec odložit a hltala jsem každou stránku, abych se dozvěděla víc. A ten konec? Neuvěřitelné...Rozhodně mohu knihu jen doporučit. Přečteno za den.

mliko8
14.02.2021 5 z 5

Thrillery obvykle nečtu, ale díky bohu za doporučení, které mě na tuhle knížku navnadilo! Četlo se to úplně samo, byla jsem napjatá jak kšandy a běhal mi mráz po zádech. A ten konec? Dokonalý. Tisíckrát doporučuji a určitě si od autorky přečtu i další tituly.

kozisek1
14.02.2021 5 z 5

Naprosto skvělé a strašidelné . Úplně jsem se bála , když četla o Verity...

petra1394
11.02.2021 5 z 5

Proboha!!!! Moje srdce!! Pro Krista pána!!

akšuram37
10.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Pravda nebo lež. Tak jak to tedy bylo? Verity nebo Jeremy?

Tak to byla síla! Knihu rozdýchávám ještě teď. Knihu jsem nepřečetla, ale poslouchala jsem jako audioknihu (moje premiéra a zalíbilo se mi to :-)), i když na konci jsem nemohla odolat a dala jsem se do čtení, bylo to o něco rychlejší :-D.

Tuto autorku mám vážně ráda a tato kniha se jí opět povedla! Poslouchala jsem pořád a nemohla jsem přestat. „Přečteno“ jedním dechem. Styl psaní se mi moc líbil, žádné zbytečné protahování a jak některé scény popisovala, bylo to vážně parádní!

Nevím jak vy, ale když jsem „četla“ pasáže, kde Lowen popisuje Verity – jak je u ní v pokoji, jak se na ní dívá, úplně mi běhal mráz po zádech.

Doprkýnka, co ten dopis na konci? Co to má znamenat?

Toledo
09.02.2021 5 z 5

Autorka zde opět nezklamala a musím dát plný počet hvězd. Neotřelý námět, knihu celou dobu provází takové tajemno a pořád čekáte, jak to tedy bylo a přemýšlíte, zda to je takto černo-bílé. Brilantní !
Nemohla jsem se odtrhnout, takže přečteno za odpoledne.

kalinka99
07.02.2021 5 z 5

Thrillery vůbec nečtu, ale tím, že to napsala skvělá autorka, tak jsem knize dala šanci a nelituji. Napínavé každou stránkou. No a ten konec mě tedy dostal. Opravdu geniálně a čtivě napsané.

Mulanka
06.02.2021 5 z 5

Jedním dechem..pekne čtení, velmi zajímavý napad:)

BarboraZ
05.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha se dá přečíst za dvě odpoledne, děj je napínavý, ale příběh kazí příliš časté vulgární popisy sexuálních scén. Ti, kdo by to ocenili si přece raději pustí video, ne? Nesedělo mi, že Verity zvládla předstírat svůj stav před ošetřovatelkou natož před lékaři. Dopis na konci pro mě nebyl překvapením.

terryaknihy
04.02.2021 5 z 5

Fíha, trochu se mi zatočila hlava z toho, jak Colleen obrátila svůj romantický styl o 180 stupňů. Colleen nás jako vždycky rovnou hodila do prudké řeky sledu událostí ať se máme proč učit plavat že jo. Poznáváme spisovatelku Lowen, která byla vybrána pro dokončení knižní série za známou spisovatelku Verity - Jerremyho manželku. Co čert nechtěl, Lowen se musela na nějakou dobu nastěhovat ke Crawfordovým, aby se zorientovala mezi výpisky Verity. Jenže, Verity nezemřela, je pouze jen připoutaná na lůžko... Tohle byla absolutní psychobomba! Já jsem jako asi každý, kdo zná tvorbu Colleen, byla ze začátku celkem skeptická, ale nakonec jsem si řekla, proč ne... A díky bohu za to, protože teď bych tuhle knihu doporučila všem. Tenhle psychothriller měl všechno. Napětí mě nutilo číst dál a dál. Pořád jsem si říkala, kde se taková zrůdná postava v podobě Verity vůbec v Colleen vzala?!
Každopádně pokud nejste těhotní, šup šup utíkejte si tohle koupit! Garantuju vám, že tohle je pecka.