Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

ciaram
04.01.2021 3 z 5

Postavy jsou psychopatické všechny, až na Crewa. :)
Musím ocenit interpretku, zejména části deníku byly čteny opravdu dokonale, až mi běhal mráz po zádech. Za to mi nesedlo pojetí hlavní ženské postavy - unuděná, nevýrazná a pak neustále "vřískající".
Čekala jsem trošičku něco jiného a závěr mě opravdu překvapil, tedy určitě z půlky - tušila jsem kdo, ale rozhodně jsem neuhodla příčinu. Občas se mi z toho, co autorka vymyslela, zvedal žaludek, a to jsem čtenářka Chrise Cartera :) Možná proto, že se to týkalo dětí. Někdy jsem ten poslech kvůli tomu musela přerušit a jít to vydýchat. Jinak určitě zajímavá zápletka. 3,5 ⭐
Posloucháno jako audiokniha.

_Brunetka_
04.01.2021 3 z 5

Kde mám začít? Opět tu je skvělý styl psaní autorky, který nebyl nijak poznamenán tím, že zabrousila do jiného žánru. Stránky vám rychle ubývají pod rukama. Hlavní hrdinka je fajn. Colleen dokázala vytvořit skvělou pochmurnou a tajemnou atmosféru. U čtení jsem byla napjatá a bavilo mě. Colleen přišla taky i s jakýmsi originálním nápadem, který vybočuje od běžných psychothrillerů. Líbily se mi taky kapitoly z deníku, které byly fakt super a vyvolaly ve mně znepokojení. Konec byl hodně dobře napsaný. Jenže tohle celé nestačilo a tahle kniha se pro mě stala regulérně největším knižním zklamáním. Zašlo to až tak daleko, že z toho, že se mi nelíbila tak jako ostatním, jsem vážně měla špatnou náladu. Já po tom hypu okolo ní měla velká očekávání a těm se bohužel nedostálo (i když jsem se v průběhu čtení snažila pořád přinutit k tomu, abych to milovala). Neříkám, že to bylo špatné, ale já si z toho na zadek nesedla a nějaké WOW se nekonalo. Čekala jsem, že se u knihy budu víc bát a že vážně nebudu spát, ale ono prostě nic. Nemůžu říct, že by to nebylo děsivé nebo špatně napsané, ale ve mně to ty pocity nevyvolalo. Například se Za zavřenými dveřmi od B. A. Paris se to nedá úplně srovnat. Jinak nemůžu najít nic, co by mi na tomhle dílku vyloženě vadilo, jen vám tady s těžkým srdcem říkám, jak to prostě cítím.

NelaMaty
04.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Nemohla jsem přestat číst a konec mě opravdu překvapil. Nemůže jinak než dát 5 hvězdiček.

Lejčís
04.01.2021 5 z 5

Kdo by čekal, že Colleen napíše perfektní psychothriller..

Nasilia
03.01.2021 4 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Překvapivý konec

pakoshka
02.01.2021 3 z 5

První přečtená kniha v roce 2021 a zároveň ji zařazuju do Čtenářské výzvy, neboť jsem ji objevila v žebříčku Top 50 nejčtenějších knih za rok 2020. Hlavní myšlenka mě bavila, i konec knihy, ale nic hlubšího ve mně nezanechala, za chvíli ji zapomenu. Nebavily mě dlouhé popisy sexu. Za mě je kniha dost přeceněná. A nelíbí se mi českej překlad názvu, původní Verity by sedělo líp a nespoilerovalo.

warca
02.01.2021 5 z 5

Autorčiny knihy mě vždycky připraví o dech a tato nebyla výjimkou. Je pravda, že se příběh trochu odklonil od jejích typických zamilovaných romancí... Ale zvládla bravurně i něco takového!
Hlavní hrdinka sympatická. A Colleen opět ukazuje, že svět není černobílý. Já jsem po dočtení v šoku, mimo realitu a rozdejchávám čtivou, ohromující knihu.

jaroiva
02.01.2021 5 z 5

Síla. Jediné, co bych vytkla, je český název, kvůli kterému jsem nebyla na konci tak překvapená, jak bych byla, kdyby název zůstal Verity.
Jinak mě to ale dostalo.
Chtěla jsem si letos dát předsevzetí, že budu chodit spát včas.
Jenomže jsem si nepromyšleně pustila tuhle audioknihu... No, je krátce před třetí hodinou a nevím, jestli budu schopná rychle usnout. Srdce mi buší... Bylo to vážně dobrý!

Aterianna
01.01.2021 3 z 5

Po dalším díle od Colleen jsem sáhla s důvěrou že mě nezklame. Očekávala jsem román propletený věrně popsanou láskou a poutavými osudy. Vím, že se zde autorka pokoušela o psychothriller, který ve výsledku neurazil, ale rozhodně nenadchl. Úplný závěr to zachránil. Sice trochu líným způsobem; do několika stránkového dopisu se vejde vše, až by ruka upadla.. celkově mi přišlo, že se autorka snažila o napětí všemi směry, ale v příběhu se zápletkou, která už tu byla vícekrát to prostě působí uměle, přehnaně, nereálně. Popisy milostných mi také přisly jako nucená výplň a doplněk jednání postav, které vůbec nezaujali.

ddkk
01.01.2021 4 z 5

Příběh ženy upoutané na lůžko po automobilové nehodě a její rodiny je osudový a tragický. Kdo nebo co to všechno způsobil? A jak se věci doopravdy odehrály? Byly to náhodné nehody nebo vraždy? ... Až téměř do konce se věci zdají být jasné. A pak se všechno náhle změní. Komu věřit?

Já jsem uposlechla svou intuici i logiku a rozhodla jsem se. O to víc byl úplný konec tragický...

Doporučuji.

Kerberos
01.01.2021 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou,napínavý příběh plný zvratů,plno sexu,konec mě překvapil.

skalek
31.12.2020 5 z 5

Mrazivé, mrazivé, šokující, drsné....Na konci jsem ani nedýchala.....A doufala,že to skončí jinak...Ale jak?

KláraH.
30.12.2020 3 z 5

Moje první kniha od autorky. Zajímavá, což o to, opravdu mrazivý a dobře vykreslený thriller se vším všudy, v některých pasážích jsem se bála a kolem strany 200 jsem chvíli ani nechtěla číst dál. Ale právě od té části je dost obtížně uvěřitelný a poslední strana-dvě, resp. uvažování hlavní hrdinky je fakt mimo. Strhávám hvězdy i za nepochopitelný a zbytečný slovní útok Low směrem k Verity a alibistický konec. Znovu už tu knihu taky číst nechci. Nikoliv kvůli možná lehce explicitnějšímu sexu (proč ne?), ale proto, že mi přijde, že konec dělá čtenáře zbytečně nesvéprávným. Víc prozrazovat nechci:-)

TerezaaBaarova
30.12.2020 4 z 5

Trochu jiný šálek čaje od Colleen než bychom čekali, ale já mám thrillery moc ráda.
Kniha byla napínavá, místy mrazivá, hezky pojatá, ženský román, nic pro chlapy!

skipiii
29.12.2020 4 z 5

Knížka se velice dobře čte a má svižný děj. Nicméně konec mě trochu zarazil. Asi jsem měla jiná očekávání a vůbec bych se nezlobila, kdyby závěr knihy byl více temný. Takto mi to přišlo, že autorka má skvělý námět ale neví jak ho uzavřít, tak zvolila tento (za mě nešťastný) způsob.

3,5*

Lily101
29.12.2020 5 z 5

Kniha je perfektní, protože se čtenářem v závěru neskutečně zamete. Protože je neskutečně čtivá a napínavá! Poslední půl rok až rok mám problém vstát na zazvonění prvního budíku, ale tato kniha mě vynutila vyskočit z postele s touhou dozvědět se, jak to dopadne. Myslím si, že bych ani nešla spát, ale pro mě byla knížka vcelku strašidelná, tak jsem to raději po druhé hodině ráno “vzdala” a nechala si posledních 120 stran na další den (tedy dnes).

Jediná “drobná vada” je za mě přehršel sexuálních scén hlavních postav.

SPOILER: Zajímalo by mě, proč Jeremy tak vyváděl, když už text od své manželky vlastně znal a co ho donutilo náhle uvěřit Lowen, že to celé s jeho manželkou je možná jinak, než to vypadá.

vandalindakova
29.12.2020 5 z 5

Když jsem zjistila, že Colleen vychází psychthriller a ještě pod Ikarem. Věděla jsem, že je to pro mě must read. A tady jsem chybu opravdu neudělala, protože tohle byl zatím nejlepší psychothriller, jaký jsem četla.
Už první věta byla fakt hustá a drsná! A hned od začátku mě to vtáhlo do děje. No a od té chvíle jsem nemohla přestat číst. Prostě Colleen no.
To ale ještě bylo celkem v pohodě, než se odstěhovala do toho domu a nezačali se tam dít všechny ty creepy věci! Brr, jako fakt jsem měla kolikrát až husinu a zažít bych to nechtěla. Až jsem se takhle jednou v noci sama doma vyděsila.
Tohle bylo proloženo záznamy z deníku, který byl plný sexuálních scén, a pak hodně nechutných událostí, ze kterých se mi až fakt dělalo zle. Ve výsledku to na vás má vcelku drsný dojem.
A konec, tak ten byl bravurní. Totální mindfuck. Zůstala jsem na konci s pusou dokořán, protože tohle jsem nečekala a dost mě to šokovalo.
Nakonec jsem strhla 5%, a to proto, že mi hlásek v hlavě furt tak nějak říká, že to úplně nehraje a není to tak reálné. I když si pořád říkám, že možné je všechno.

petraLI
29.12.2020 4 z 5

Skvěle napsané.

monushka
28.12.2020 4 z 5

Mé seznámení s touto autorkou. Příběh byl parádně vymyšlený, četla jsem jedním dechem.

NikolaVyb
27.12.2020 3 z 5

Nebyla to úplně špatná kniha. Srážím hvězdy za zbytečně moc sexuálních scén a vulgarit okolo toho. Nejsem puritán, ale tohle bylo moc. Napětí tam bylo, příběh byl krátký a dá se přečíst během chvilky. Ale nebyla jsem z toho úplně odvařená.
Tohle byla druhá kniha od C. Hoover, kterou jsem četla, a nějak si nejsem jistá, jestli mě styl této autorky baví. Je to takové půl na půl.