Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541111/bmid_pravda-nebo-lez.jpg 4 3025 3025

Nové vydání úspěšného bestselleru rozšířené o bonusový epilog! Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se jinak raději vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Verity se po tragické nehodě nemůže věnovat psaní a fanoušci už začínají být netrpěliví. Lowen se na pár dní nastěhuje do domu Crawfordových, aby mohla navázat tam, kde spisovatelka skončila. Není to však tak jednoduché, jak si představovala. Práci jí neusnadňuje ani pohledný manžel slavné autorky. Lowen se také nedovede zbavit pocitu, že s rodinou Crawfordových není všechno v pořádku. Jako by je pronásledovalo jedno neštěstí za druhým...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity, 2018

Čtecímaniak
31.01.2021 5 z 5

Knihu jsem četla minulý rok a považuji ji za tu nejlepší knihu roku 2020. Jelikož na mě z poličky tak nevinně koukala a prosila, abych si ji přečetla znovu, učinila jsem tak. A musím říct, že jsem z ní stejně unešená jako minulý rok. Strašně se mi líbí a určitě jsem ji nečetla naposled. V tomhle roku si ji určitě přečtu ještě jednou.
Začnu romantickou linkou. Mně se osobně strašně zamlouvá. I když ano, jsou tam mezery, ale přesto je krásná. Ano, jsou tady sexuální scény, ale jsou popisovány úplně normálně a nejsou zvrácený, jako mají někteří autoři ve zvyku. Takže se toho určitě nebojte.
Děj. Wow. Já před Colleen smekám. Já ho žeru. Je to promyšlené a některých věcí si při prvním čtením ani nevšimnete. Na začátku je naznačeno pár věcí, které nebudete chápat a postupně se budou odkrývat. Prostě je to neskutečné.
Konec Vás nechá v šoku a říkáte si jednu věc. S jakou pravdou Verity manipulovala? Co je lež a co je pravda?
Musím psát hodnocení? Jednoznačně 5*/5*
ig: https://www.instagram.com/book_stagram_czech/

KatkaHutyrová
30.01.2021 5 z 5

Jestli je nějaká kniha naprosto skvělá, napínavá a dechberoucí, je to tady tahle.
Výborné čtení. Od poloviny jsem tu knihu už nedokázala odložit. Víc než 160 stránek jsem přečetla za odpoledne.
Ano, je tady sex. Ano, jsou tady i vulgární výrazy. Ale patří to do příběhu. A ten sex není nijak zvrácený. Je to normální sex.
Příběh je geniální a autorce tleskám.

L.D.
29.01.2021 5 z 5

Za mě výborné čtení, malinko předvídatelné, ale to vůbec neubíralo na čtivosti a napětí. Doporučuji.

poulet
28.01.2021 2 z 5

Můj druhý audiozážitek s knihou mimo můj obvyklý žánr a opět katastrofa :-D. Instagramoví influenceři jdou svým vkusem opravdu mimo mě. Napínavý to nebylo, sexuální scény z červený knihovny na každý stránce a ten wau závěr, kterej se dal čekat, že přijde, byl tak strašně lacinej a nepravděpodobnej. Nevěřim tomu, že jsem to přetrpěla až do konce. Dvě hvězdičky za to, že to nebylo zas tak nudný a že ještě něco horšího určitě existuje.

anet.myblog
24.01.2021 5 z 5

Moje druhá knížka od Colleen, ale úplně rozdílná než ta první. Pravda nebo lež je autorčin první psychothriller a určitě stojí za to!
I když se tahle knížka úplně dějově lišila od jejích předchozích knih, čtivost byla pořád stejně skvělá! Knížku jsem nemohla pustit z ruky a žasla jsem nad tím, jak někdo dokáže něco takového vymyslet. Bavilo mě o Verity zjišťovat víc a víc, ale přitom sledovat i Low, která všechna Verytyina tajemství objevovala s námi. Bylo to fakt skvělý, nějaké události až odporné a nechutné, ale napsané tak realistiky, že jsem celému příběhu uvěřila.
Jediné, co bych knize vytkla a vím, že mnohým yb to mohlo vadit je nadmíra sexuálních scén, slov a narážek, protože těch tu bylo fakt až moc, ale během čtení jsem si rychle zvykla.
Knížku můžu moc doporučit, je to takový příběh, který přečtete na jeden zátah a na konci si budete jen říkat CO TO SAKRA BYLO :D

IvetaTerezieM
24.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla jsem zvědavá, jak to vlastně je. Za 2 dny přečteno. Víkend byl hold v pyžamu.

Etoiles
22.01.2021 5 z 5

Přečteno přes noc, nešlo knihu odložit. Čtení v noci dodalo ještě atmosféru mrazivému příběhu. Několikrát během čtení proběhlo ono "ne, ne! ". Příběh sice nepravděpodobný, přesto skvělý!

mataj
17.01.2021 4 z 5

(audiokniha)
Moje první kniha od autorky a musím říct, že byla velmi čtivá. A nechyběla ani správná dávka napětí. Nicméně samotný příběh mě moc neuchvátil, po celý čas jsem tak nějak tušila jak všechno dopadne. A i když závěr nebyl špatný, prostě jsem čekala "něco" víc. Taky bylo v knize zbytečně moc "postelových scén" - po čase mi začaly vysloveně vadit.

Kešu1981
14.01.2021 4 z 5

Intenzivní, znepokojující, temný příběh...budiž

snilek.holka
13.01.2021 4 z 5

I když jsem ledacos tušila,byla to pro mě skvělá kniha. Pořád jsem jen četla a četla. Během čtení mě napadalo spousta otázek, které mi už nejspíš nikdo nezodpovi, ale pokud na knihu myslím i potom co jsem ji dočetla, je to pro mě známka, že byla dobrá. Tohle jsem od této autorky nečekala a hlavně jsem nečekala, že mě to bude tak bavit a tolik se do příběhu ponořím

LadyLane
12.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Škoda, že sa autorka nevedela rozhodnúť pre žáner a miesto, ktoré mohlo byť venované psychu bolo venované...iným veciam. Super námet, čtivá, presne ten typ knihy, ktorú máte prečítanú za dva dni. Akurát ten nevyužitý potenciál a záver, keď
SPOILER
keď /nie som síce súdny lekár/, ale keď niekoho oduševnene škrtíte, nezanechá to tiež nejaké modriny na krku?

Pavlína79
10.01.2021 4 z 5

kniha se nedala napětím odložit a současně strachy dočíst :-), pěkné, napínavé

mona.benny
10.01.2021 5 z 5

Četla jsem od autorky dvě knihy, a milostné přibehy prostě nejsou moje parketa. Že napíše thriller bych nečekala, takže jsem ho musela přečíst a mile mě potesila. Dej se dal odhadnout ale vůbec mi to nevadilo. Bylo to čtivé, mělo to spád a skvěle popisovala autobiografii Verity. Na konci jsem jen zavřela knihu a přemýšlela. Fakt, že autorka sladaku napíše tohle, mě překvapilo. Doporučuji přečíst, ještě jsem nečetla příběh tomuto podobný.

Lenia1606
09.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Velmi brzy se dalo předvídat, že Verity svůj stav pouze hraje. Čekala jsem pořádné rozuzlení, jako že Jeremy psal všechny její knihy a že je i autorem smyšlené autobiografie, že ten špatný bude on, že Harper zabil také on. No, konec mě zklamal, přišel mi odfláknutý. A neustálé popisy milostných scén. Proč? Ošetřovatelka asi byla taky hvězda, když si ničeho nevšimla. Třeba bude příští kniha lepší :)

mirka71
09.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Nějak nevím, co si mám myslet... Thriller, kde půlka děje je pořád dokola popisování sexuálních praktik, to mi nějak nesedlo. Navíc i představa Verity, jak takovou dobu předstírá katatonický stav a nikdo si ničeho nevšimne? Ani ošetřovatelka, která je s ní celý den? A Verity nikdy nevypadne z role? Trochu divné...

evineckY
08.01.2021 4 z 5

Byla to PRAVDA NEBO LEŽ a já jsem v šoku. Tentokrát si Colleen s námi pořádně psychicky pohrála.

petrarka72
08.01.2021 3 z 5

Slušný psychothriller, jehož výhodou je nejednoznačnost (ano, každý něco tají - a nejhorší je možná ta nejsympatičtější postava), nevýhodou předvídatelnost. V žebříčku nejčtenějších knih za rok 2020 je na devátém místě, takže autorka se v našich končinách zjevně slušně etablovala, byť původně v jiném žánru (a ano, milostné i explicitně sexuální scény fakt umí).

marta14
07.01.2021 4 z 5

Na tuhle knihu jen tak nezapomenu. Zase úžasná kniha od autorky. Bohužel pro mě byla předvídatelná, což jsem nečekala. I tak budu mít tento příběh ještě dlouho v hlavě... Hlavně ten dopis, kdyby tam nebyl, tak by to za mě bylo lepší. Teď mám zmatek v tom, jak to teda bylo, co je pravda a co ne... A jestli něco netají třeba i Jeremy... I tak ale doporučení.

Pine
07.01.2021 4 z 5

Už z úvodních řádků je čtenáři jasné, že se jedná o "jinou" Colleen. První kapitola mě vtáhla do děje, knihu jsem dala na dva zátahy. Sex a nějaké to sprosté slovo? Nejsem puritán, za mne ok, do příběhu to sedělo, jen ty popisované hrátky byly furt jak přes kopírák.
Povedený zážitek z psychothrilleru mi však pokazil závěr, protože bylo jasné, že musí přijít nějaký wow zvrat... a ten nepřišel. Respektive byl takový podivně vynucený, autorka si na něm mohla dát víc záležet a udělat ho mrazivějším.

LaDouche
05.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Uf! Takže Colleen zabrouzdala úplně do něčeho jiného než obvykle. No, ani nevím, jak popsat mé pocity, teď jsem knihu dočetla, stihla jsem to během půl dne. Během čtení mi v některých pasážích vůbec nebylo dobře.. Colleen umí psát tak, aby děj měl opravdu spád a byl čtivý. Nechybělo přidání milostných scén, které jsou v této knize velmi hojně. Vůbec mi to ale k duchu knihy nesedělo.

- SPOILER-
Na jednu stranu mi to přijde podobné knize Zmizelá, kdo četl, asi pochopí - také si v průběhu čtení něco myslíte a pak zjistíte, že pravda byla úplně někde jinde. Škoda českého překladu knihy (původně Verity). Někdy mě ty překlady pěkně štvou, stejně jako v další knize od Colleen Bez naděje = Hopeless, což dokonale knihu a vše v ní vystihuje. Konec mě překvapil, čekala jsem úplně jiný zvrat. Asi bych ale knihu ukončila ještě před tím dopisem. Na druhou stranu by to byl asi dost očekávaný konec, žádný zvrat, nepochopili bychom, proč to V. dělala (nechci psát až moc podrobností).