Probudím se na Šibuji

Probudím se na Šibuji
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537842/bmid_probudim-se-na-sibuji-663765d580491.jpg 4 1292 1292

Když se sedmnáctiletá Jana dostane do vysněného Tokia, nejraději by tu zůstala navždy. Záhy se však přesvědčí o tom, jak nedozírné následky může takové přání mít. Ve stavu podivné poloexistence zůstane uvězněná v hranicích magického kruhu rušné čtvrti Šibuja. Zatímco mladší podoba Jany bloudí metropolí, zažívá podivuhodné situace a hledá cestu domů, její čtyřiadvacetileté já v Praze studuje japanologii, usiluje o stipendium do Japonska a společně se starším spolužákem si láme hlavu nad překladem melancholické povídky z období Taišó. Osud jejího autora, donedávna zapomenutého spisovatele Kawašity, bude mít na vývoj událostí větší vliv, než by kdy obě Jany čekaly…... celý text

Enforcer
20.07.2020 5 z 5

Na debut neuvěřitelně promyšlená a dobrá kniha. Pro obdivovatele japonské kultury téměř povinnost.

Evišťátko
19.07.2020 5 z 5

Tak ta mě fakt bavila!!! Jen ten konec byl nečekaný,takové to už??

bara-z5649
16.07.2020 4 z 5

Tahle knížka byla dokonalá! Ale!! Konec byl uspěchaný a úplný konec knihy nebyl úplně uzavřený, proto jsem musela tu jednu hvězdičku strhnout. Jinak to byla pecka!

Raszkulce
15.06.2020 4 z 5

Knížka se mi dost líbila, ale je to spíše takové odlehčenější čtení. Japonsko moc nemusím, nicméně knížka nastínila jeho krásy a ráda bych se zde i podívala (doufám, že se neztratím na Šibuji :-D). Takže za mě velké plus ale jako mnoho komentářů tady, musím říct, že z té češtiny a těch chyb mi bylo trošku ouzko.

gersie
07.06.2020 5 z 5

Musím se přidat k těm co knihu chválí , byl jsem velice mile překvapen. Jen škoda že je v knize spousty chyb , což mi přijde jako rozmáhající se nešvar dnešních vydavatelů.

jadwiga
31.05.2020 4 z 5

Cenu Magnesia Litera si určitě zasloužila a to právem. Kniha byla velmi originální. Obdivovala jsem na ní především prolínání různých časových linií aniž bych se v nich ztrácela. Hvězdičku ubírám pouze za konec knihy. Jsem zvědavá na další autorčinu tvorbu, ba dokonce se těším :-).

asam
23.05.2020 5 z 5

Spisovatelka se ve své literární prvotině vyznala ze své lásky k Japonsku a dokázala, že když si něco umane, a tvrdě půjde za svým cílem, že to dokáže. Je to příběh milostný, zároveň napínavý. A nejen příběh. V knize se seznámíte s japonskou kulturou a poznáte i něco z japonské literatury.
Doporučuji ,budu autorku sledovat a těším se na její další knihu. Snad nezklame.

lencin
11.05.2020 4 z 5

Milý příběh se spoustou japonských reálií. Vzhledem k tomu, že se jedná o prvotinu a vzhledem k mládí autorky, klobouk dolů.

Janadvorackova
01.05.2020 5 z 5

Od většiny novodobých českých románů nic moc nečekám. A ony mě pak docela převálcují :). To je skvělý pocit. A pro mě po delší době jeden z příběhů, které jsem nemohla odložit.
Posloucháno v audio podobě.
Doufám, že autorka "spáchá" zase něco dalšího.

Andrea x
25.04.2020 5 z 5

Skvěle napsané. Ráda čtu knížky, které se odehrávají v několika dějových rovinách. Autorce se podařilo zpracovat několik témat (studium, dospívání, přátelství, lásku, mystery, Japonsko, japonské zvyklosti, vztah k literatuře) a přitom to drží pěkně pohromadě.
Jasně, že jsem očekávala, jak to vše dopadne... Závěr trošku absurdní, ale za mě dobře uzavřené.
A vlastně je ta kniha i vtipná.

mahdal
14.04.2020 3 z 5

Ke knize jsem se dostal díky tomu, že byla nominována na Magnesii Literu, o autorce jsem do té doby neslyšel. Musím ale říct, že kniha není vůbec špatným pokusem. Styl vyprávění čtenáře vtáhne do děje a s každou stranou ho nechá unášet příběhem. Sympatické mi bylo také vzájemné propojení dvou příběhových linek, v komentářích níže jsem se dočetl, že na konec mají čtenáři odlišné názory; pro mě byl konec nedotažený, přesto zajímavý. Pokud bych si měl vybrat, které z dějových linek bych dal lepší hodnocení, byla by to asi linka odehrávající se v Praze, zkoumání zapomenutého autora a celkově studium japanistiky. Ve druhé lince, odehrávající se na Šibuji, jsem se občas ztrácel, zde má autorka ještě rezervy. Fantastický motiv neviditelnosti byl však zajímavě propracován.

Kniha ve mě vzbuzovala touhu zjišťovat si o Japonsku, potažmo o všech asijských zemích,více informací a znovu probudila tajný sen se jednou to této země vydat.

Jsem zvědavý na další díla od této autorky.

Pan_Skala
08.04.2020 5 z 5

Nebýt cen Magnesia Litera bych na tuhle knihu určitě nikdy nenarazil a to by byla škoda. Ačkoliv ten závěr mě trošku rozhodil už jenom tím zjištěním, že vlastně základ knihy je pravdivý tak i přes to ukončení. Po šílené době mě doopravdy vadí, že autorka knihu neprotáhla o pár stránek, aby mě dodala ten konec, který bych si chtěl více přečíst než domýšlet. Je to trošku otravné, ale s tím se vyrovnám. O to více asi budu na knihu vzpomínat. Už jenom to jak mě kniha od prvních stránek chytla a i když jsem ji nepřečetl na jeden zátah tak to rozkouskování po několika dnech bylo úžasné. Už jenom, protože jsem se těšil jak ji zase otevřu a přečtu pár stránek. Zavřu a nechám působit, abych ten dojem znásobil. Jediné co mě u toho ještě více štve, že jenom závidím paní autorce takový výtvor. Doopravdy smekám pomyslný klobouk.

wersl
07.04.2020 4 z 5

Zajímavě uchopený příběh spisovatele Kijomarua Kawašity. Právě kapitoly věnující se překladu jeho díla "Milenci" na mne působili nejpoutavěji. Další dějové línie sice nebyli špatné, nicméně ono vzájemné mísení rovin myšlenky a skutečnosti, na mne až příliš působilo jako dívčí varianta knih od Haruki Murakamiho.

Dragonian
06.04.2020 4 z 5

Román určený spíše pro ženy, ale i jako muži se mi to líbilo. Příjemně napsáno a dobře se četlo.

Re-Barbora
26.03.2020 4 z 5

Skvělý příběh, bavil mě jazyk, promyšlenost a provázanost všech dějových linek, odkazy na Japonsko, spisovatele, i dobře známé pražské hospůdky :-) Konec se mi zdál trochu slabší. Po celou dobu také dumám, jak moc je text autobiografický. Rozhodně doufám, že to není první a poslední román Anny Cimy.

Makii
25.03.2020 5 z 5

Heej, tohle bylo dobrý!! :-) Přesně takovou knihu jsem teď chtěla číst. Bylo to bezvadný, moc se mi líbila. Sice trochu teenage, ale vůbec mi to neva. Hrozně čtivý, vlastně si přečtete několik děl najednou :) Ale nutně potřebuju ještě tak 20 stran příběhu, to přece nejde takhle to utnout!! :-D Úplně mě to vcuclo, prostě skvělý nápad. Díky za nové poznatky o japonské literatuře a Japonsku vůbec. Je to zábavné, rozhodně doporučuju na současnou trudomyslnost.

Jana283
23.03.2020 3 z 5

Byla jsem zvědavá, protože kniha měla hodně recenzí a ohlasů. Přišlo mi to jako takový lepší holčičí román (to není zle míněno). Jana je sympatická hrdinka (moje krevní skupina). Líbily se mi vstupy s překlady japonského autora, méně mne bavilo motání se po Šibuji. Ale nakonec to všechno do sebe docela zajímavě zapadlo. A protože mám jako většina ženských čtenářek ráda „love story“, tak jsem byla spokojená a místy dojatá.

raduz_
22.03.2020 3 z 5

Viva Japan! ZZzzzzz zzzzz zz

HanaMalina
09.03.2020 3 z 5

Kniha byla ze začátku docela čtivá, ale jsem se blížila konci, tak mě to víc nudilo. Část v Praze byla malinko lepší, než kapitoly z Šibuje. Musím však ocenit námět a krásné ilustrace na obalu a v knize :-)

Stani95
05.03.2020 4 z 5

Prvotina od české autorky, super se četlo. Jen konec mi přišel trochu useknutý.