Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5439 5439

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

kapitan9556
20.03.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem četl poprvé asi před 5-6-ti lety. Teď mě okolnosti "donutili" přečíst jí znovu (blížící se nové filmové zpracování) a musím říct, že znovu jedním dechem. Mráz nahánějící příběh o smrti a vzkříšení, který má rozhodně co říct i po 35-ti letech od prvního vydání. Teď se jen modlit, aby film nezmrvili, jako ve většině případů Kingových předloh. Stephen RULEZ!

janpetr
19.03.2019 5 z 5

super kniha. JP

Joges
18.03.2019 4 z 5

Výborný nápad s pohřebištěm Mikmacků, vydařené zápletky, nádherně vykreslené postavy i lokace, propracovanost, typicky jedinečná kingovská fabulace, sžíravé napětí, úsměvný i děsivý epilog zároveň, ale bohužel i nekonečně popisné pasáže a opakování děje. Také některé přehnané konce Kingových knih mě zrovna moc neberou, představoval bych si je docela jiné. A tenhle byl zrovna z těch, který mi nesedl. V podstatě ale knihu chválím, i když je znát, že se na příběhu podepisuje zub času.

Nikolda
15.03.2019 5 z 5

Zhrzené rodičovství a postupný propad k naprostému šílenství. King umí krásně vystihnout ty přívětivé, tak i mrazivé chvíle. Celá kniha je vlastně protkaná nepříjemnostmi, které se vracejí a vracejí, jako Oz Veuiký a Stuašuivý nebo zvuky potáplic, které se nesou...

Olava
15.03.2019 5 z 5

Jedna z prvních, kterou jsem od Kinga četla. Tato kniha se mnou dost zacloumala a to je to už několik let, co jsem ji četla. Ještě teď mám občas bolavý žaludek při vzpomínkách na tento příběh. To ale nemění nic na tom, že je to dobře napsaný horor. Čím jste v té knize dál, tím je to mrazivější a černější, než se zdá. King se předvedl v plné parádě. Ne nadarmo je mistrem hororu..

Kačenka1997
15.03.2019 5 z 5

Kniha je úžasná, strašně moc se mi líbila a četla sem prakticky sama

naciana
14.03.2019 5 z 5

Knizku som sa rozhodla precitat hlavne kvoli filmu, ktory sa chysta do kin. Po docitani sa vsak do kina v ziadnom pripade nechystam, niektore veci totiz nepotrebujem vidiet na velkom platne :)
Kniha bola samozrejme vyborna, troska slabsi rozbeh, ale neprekazalo mi to. Taktiez mi pri Kingovi nevadilo, ze som vedela, co bude nasledovat...v duchu som stale kricala po hlavnom hrdinovi..."Nech Ta ani nenapadne, ist do vykopat!!!"...."Nikam ich neposielaj, zblaznil si sa?!?!?"..."Nechaj ho tam!!!"...."No tak uz ho konecne vykop!!!" :)))
Urcite odporucam precitat, cita sa sama, clovek sa ani nestiha poriadne bat a to som knihu vacsinu casu citala pri svojej spiacej skoro dvojrocnej dcerke ;)

David61
13.03.2019 5 z 5

Musím uznat, že jsem byl sám překvapený, jak se mnou kniha "zacloumala". Určitě k tomu přispěla i podzimní atmosféra v reálném čase a také fakt, že jsem otcem malého dítěte. Takhle úzko mi při čtení bylo snad jen u studování chemie pro osmý ročník ZŠ.

Allys
11.03.2019 5 z 5

Super napísaná kniha, je to silný, priam mrazivý príbeh. King majstrovsky ukazuje tie najvnútornejšie psychické pochody v človeku a to, aká je tenká hranica medzi racionálnym správaním a šialenstvom (môžeme byť svedkami premeny, rovnako ako aj situácií, ktoré k tomu vedú). Kniha začína úplne nenápadne a každú chvíľu sa stane niečo desivé a nepochopiteľné. Na záver všetky desivé udalosti z celej knihy dostanú ešte desivejší rozmer. Je to kniha na ktorú sa nezabúda, teším sa aj na film.

laura
06.03.2019 5 z 5

Tohle byla jízda, ze které se vlastně ještě vzpamatovávám - a už to je víc jak 10 let, co jsem tuhle knihu četla :) Řbitov zviřátek vás bude trhat na kousky, bude vás děsit, bude zvrácený, šílený, bolavý. Budete se bát a budete doufat ve šťastné konce, kterých se však nedočkáte. Budete si říkat, proč to vlastně čtu, když je to tak strašné? A budete vědět, ž proto, že je to prostě dobré. Z těch pár, co jsem od Kinga četla, stojí na vrcholu. Snad někdy najdu odvahu projít si tím znovu...

Greenfingers
04.03.2019 4 z 5

Knihu jsem kdysi přečetl jedním dechem. Je to strhující příběh plný děsu a hrůzy,a tak jako vždy u Kingových románů, s gradujícím závěrem.

LuciMarkova
03.03.2019 5 z 5

King psát opravdu umí. Když píše o tom, jak v noci vane vítr a šumí listí, slyšíte to. Stejně tak, uslyšíte tajemné zvuky a čtete-li před půlnocí v posteli, máte opravdu strach.

Kniha je o smrti, ta je smutná a bolestivá, ale i přes to je lepší nechat mrtvé odpočívat v pokoji. ...

NienorNíniel
03.03.2019 4 z 5

Nevím, proč jí všichni označují za nejstrašidelnější Kingovku. Rozhodně mě víc oslovilo Osvícení, kde bylo to zlo tak všudypřítomný. To ale nemá být žádná kritika. Knížka se mi moc líbila a nádherně jsem četla, ale trvalo dlouho, než to skutečně vyvrcholilo. Po otevřeném závěru knihy jsem ale vůbec nemohla usnout a stále uvažuji, jaká byla asi po vzkříšení Rachel. Jak to asi všechno dopadlo? Žili šťastně až do smrti? A nebo se to opět vymklo kontrole?Třeba to skutečně skončilo sebevraždou Louise. Proto mi hlavně přijde závěr skutečně děsivý. Co bude dál??!!

MiliG
02.03.2019 5 z 5

Knížku jsem si chtěla přečíst již delší dobu, dostala jsem se k ní s pěkným zpožděním, ale když se blíží premiéra filmu, tak jsem si řekla, že už je na čase. Musím říct, že mě velmi zaujala, nápad se mi zdá neotřelý a velmi zajímavý. Postavy jsem si více méně oblíbila všechny, dej byl trochu předvídatelný, většinou mi bylo jasné, jak to celé dopadne, i když celkový konec překvapil. Poslední stránky jsem hltala jedním dechem a opravdu jsem cítila hrůzu, z toho všeho, co se děje. Párkrát se mi udělalo i nevolno.

Lila94
26.02.2019 5 z 5

Úžasně vystavěný příběh propojující psychologii hlavních postav, muka rozhodování a přijímání skutečnosti s plíživou hrůzou a vzrůstajícím pokušením. Navrch přidáno krásné poselství - je přirozené zemřít, truchlit, toužit. Ale má se to tak nechat.

Lucajda111
19.02.2019 5 z 5

Super kniha.

Margherita_N
18.02.2019 5 z 5

Je úžasné, jak je to plíživě děsivé. Příběh klidně plyne, najednou přijde nějaká pecka - a postavy se s ní smíří a žijou s ní pomalu dál. Než zase přijde další pecka. A v závěru najednou šílené zrychlení. Mě to fakt dostalo, ale vadila mi tam jedna věc - spoiler - to, jak ta tajemná síla ovlivňuje lidi na dálku a staví jim do cesty fyzické překážky, aby se nepřiblížili a nepřekazili jí řádění na jejím písečku. To mi tam prostě nesedí a připadá mi to až moc vykonstruovaný. Chápu, že se za Řbitovem zviřátek děje něco podivného - a je to mistrně napsané. Ale jak potom začne ta síla rozšiřovat svoje akční pole, to už mi do toho příběhu zkrátka nesedí...

TerryR
18.02.2019 5 z 5

Toto byla moje prvni knizka, kterou jsem od Kinga kdysi cetla, od te doby se mi jeho knizky doma mnozi a nectu temer nic jineho. Tesim se na novy film a doufam, ze nebudu zkalama, jak uz to u zfilmovani knizek hodne casto byva. Bohuzel. :(

Zackob
10.02.2019 4 z 5

Výborná kniha, jako většina Kingových příběhů u kterých člověka zamrazí.

Knihomolová
09.02.2019 5 z 5

King úspěšně drásá mé srdce a nervy. Děti, kolem kterých se točí jeho romány, novely i povídky, děti které nechá zmizet, trápit se i zemřít... jako by každé z těch dětí bylo moje. Myslím, že Kingova díla jsou mnohdy dobrou rodičovskou školou. My všichni, kteří krále zbožňujeme, totiž víme, jak skvělý psycholog tento autor je. A jak bravurně dokáže vystihnout pocity a dojmy, které jeho postavy, ať dětské či dospělé, prožívají.

Řbitov zviřátek je horor, to mu nemůžeme upřít. Ale pro mě je to především román o ztrátě, smrti a naději, která je slepá, bezhlavá a zničující. Román o tom, co se děje lidem na světě dnes a denně. O tom, jaké hrůzy může člověk během života prožít. O tom, jak dokáže být krátké bytí člověka nejen krásné a naplněné, ale současně také bolestné, skličující a trýznivé až k zešílení.

Pasáže, kde se Louis vrací k onomu tragickému dni, mne doslova mučily. Bylo to tak drásající... a tak uvěřitelné.

Co dodat. Deset hvězd z pěti. Jak jinak.