Tři Sekery

Tři Sekery
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545514/bmid_tri-sekery.jpg 4 161 161

Mysteriózní thriller od autorky bestselleru Šepot z lesa! Michal tráví dny i noci tím, že navštěvuje hřbitovy, opuštěné domy a místa, na kterých údajně straší. Svět ho zná jako úspěšného youtubera a „lovce zázraků“. Když se pak dozví, že kněz z jeho rodného města skončil za mřížemi za brutální vraždu, která navíc proběhla za velmi podezřelých okolností, vidí v tom dokonalou příležitost, jak získat další zástupy fanoušků. Jenže jakmile dorazí domů, zjišťuje, že s knězem toho měl v dětství společného víc, než si myslel. Teprve když se s otcem Václavem po dekádách znovu setká, odhalí šokující události, které kněze k vraždě vedly, a okolnosti, jež rozumem pojmout nedovede. A zatímco čelí démonům vlastní minulosti, dozvídá se, že Václav možná nakonec není padouchem, ale hrdinou.... celý text

stesti.s.knihou
04.08.2024 2 z 5

Od Kateřiny Surmanové mám zatím načteno vše. První kniha, Šepot z lesa, mě bavila velmi - hlavně strašidelná atmosféra a napětí, které celou knihu provázelo. Druhá kniha, Zvedá se vítr, pro mě byla zklamáním (hlavně v porovnání s knihou první). Námět byl skvělý, zpracování mě ale moc nebavilo. Od novinky Tři sekery jsem proto měla velká očekávání - bude spíše inklinovat k hororovému Šepotu nebo nadpřirozenému Větru? A bylo to tak nějak od obého něco.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze :) #spoluprace
Hlavní hrdina je Youtuber, který se živí natáčením nadpřirozených jevů a duchařin. Jednoho dne se k němu dostane případ kněze, který byl odsouzen za brutální vraždu. Když se influencer Michal dozví, že má s knězem užší vztah, než si myslel, začne pátrat po tom, co se doopravdy stalo.
Děsivých scén v knize bylo pomálu, spíše se opět dost točila okolo nadpřirozena. Kombinace kněze, duchů, influencera a těžkého dětství mi ale moc nesedla, celé to na mě působilo, jako by se autorka snažila z knihy vytřískat co nejvíc, dohromady to ale prostě nehrálo. Kapitoly mi občas připadaly zdlouhavé, pořád jsem čekala, co z toho bude, až byl najednou konec a já byla zklamaná.
Škoda. Po dočtení jsem knize dala 3 hvězdy, při psaní příspěvku ale bohužel snižuji na dvě, jelikož při zpětném pohledu ve mně kniha bohužel nic moc nezanechala..
Mám teď sto chutí přečíst si znovu Zvedá se vítr - zajímá mě, jestli je kniha opravdu o tolik lepší, než ty další dvě, nebo jestli se prostě jen mění můj čtenářský vkus a jsem mnohem větší kritik :D

cleopatra11
04.08.2024 2 z 5

Za mě zklamání, vůbec mě to nechytlo, žádné emoce, napětí, nic...nebavila mě ta historie kolem. Prostě zvláštním stylem napsané, pro mě však neuchopitelné.

Kathy77
27.07.2024 5 z 5

Skvělé!!! Knihu jsem poslouchala jako audio a moc jsem si to užila (a hodně se i bála). Jiří Vyorálek, který příběh namluvil, je perfektní. Plně se do příběhu položil a chvílemi jsem snad ani nedýchala napětím. Autorka patří mezi mé TOP autory a hodně mě těší, že jde o českou spisovatelku. Její styl psaní mi vyhovuje a dokonale sedí. Popisuje vše velmi příjemně a s citem, nechybí napětí, zápletka, láska, vše je velmi, velmi uvěřitelné i co se bodláků týká (až mě to děsí) a úplně nejvíc mě fascinuje jak se v příběhu opět prolnul alespoň kousek s postavami z předešlých knih. Radek, Petr, Květa, Imbus.. a vše do sebe skvěle zapadne. Žádná postava v příběhu není "hluchá", všechny jsou reálné a skvěle popsané. Nechybí ani zakončení příběhu, což hodnotím velmi kladně. Za mě moc fajn čtení, po kterém mám i chuť Tři Sekery navštívit. Věřím a doufám, že se od autorky dočkám brzy dalšího, podobně příjemného čtení! Za mě velká spokojenost a plný počet hvězdiček. Díky!

LenkaMacak
26.07.2024 2 z 5

Na knihu velmi těšila a možná o to víc jsem byla zklamaná. Příběh byl zbytečně zdlouhavý… ke konci jsem byla vyloženě otrávená a to mi zbývalo ještě 30 stran.
Postavy Václava a Michala a jejich příběh se mi zase naopak líbil. Dávám 2.5/5*.

LenkaWal
23.07.2024 4 z 5

Lepší než zvedá se vítr, ale šepotu z lesa to nedosahuje. Ten byl perfektní. Když se tam objevil Petr a Květa, moje srdce zaplesalo. Myslím že by bylo dobré kdyby měli vlastní sérii.
Za přidání Kinga, mám taky radost. Bylo to super.
A ještě prostředí Chlumu. Moc dobře to tam znám a chodím tam často. I v kukuřičném bludišti u Rozbřezic jsem bloudila (teď si asi pokaždé vzpomenu na bodláky).
Chlum je pro mě srdcovka. Strašně ráda se tam procházím.

Mishi
20.07.2024 2 z 5

Začátek vypadal slibně, rozjížděla se docela zajímavá atmosféra. Dějová linka z Michalova dětství mě bavila.
Bohužel pak se to zvrtlo. Bob a Václavova křížová výprava to hodily úplně jiným směrem a z mého pohledu to velmi uškodilo. Konec jsem četla spíš jen ze setrvačnosti. Bylo to spíš nechutné, než mrazivé.
Šepot z lesa mě nadchnul. Zvedá se vítr ani Tři sekery mu bohužel za mě nesahají ani po kotníky. Škoda. Doufám, že autorka chytne druhý dech a další kniha bude zase pecka.

kefinek
19.07.2024 4 z 5

Kniha by potřebovala zkrátit. Miluju autorčin cit pro jazyk, píše krásně, je to jazyk jak z básní, ale oproti prvním dvěma knihám mi tady přišlo všeho prostě moc. Několikrát jsem si říkala, že forma trochu vítězí nad obsahem, kvůli popisům nachových mračen vypadajících jako cválající koně jsem místy ztratila nit v příběhu. Trochu ubrat na lyričnosti a počtu slov a bylo by to na pět hvězdiček. Příběh sám o sobě je skvělý, překvapivý, mrazivý, někdy možná až trochu krutý. Chytne a nepustí.

Gracinka
19.07.2024 2 z 5

Líbí se mi autorčin styl psaní, ale to bylo asi všechno. Prvních 50 stran knížky bylo tak strašně nudných, že jsem měla chuť knížku odložit a to se mi často nestává. K čemu byl ten začátek pro příběh vlastně dobrý?
K tomu postava Ester. Ta byla fakt otravná. To je tak strašně nepřípustné napsat příběh bez osoby, co bojuje za trans, změnu pohlaví a já nevím co? K čemu to je v ději potřeba? K ničemu. Jen snaha autorky zapracovat do knihy téma, které je teď in.
Víceméně za mě zklamání. Čekala jsem thriller. Ne boj s rádoby upírem a vymítáním duchů.
Dějová linka otce Václava a Michala se mi líbila, což bylo vlastně asi to jediné.

petrarka72
14.07.2024 5 z 5

Nejenže má autorka výborný styl a vytříbený jazyk, ale taky žije v podobném světě jako já (přiznané a zřetelné poklony Kingovi a Lynchovi, ale také poezii Erbena, Sládka a Březiny to dokazují více než jasně). K tomu příběh otce Václava a Roberta s černou vlnou, prostředí Chlumu a Tří Seker, bodláků v kukuřici, krabice od tenisek vyměněné za tabatěrku a koženého váčku s organickým obsahem - to jsou ingredience, ze kterých autorka usnovala děj spojený postavou Michala, úspěšného lovce zázraků. Svět je oblé místo... a toto čtení mne uhranulo víc než dvě předchozí knihy (což zejména v případě Šepotu z lesa je co říct).

cherubinka
13.07.2024 5 z 5

Hurá! Autorka se naučila napsat konec!
Knihu hodnotím jako nejlepší ze tří vydaných. Napětí tentokrát vydrželo celou knihu a příběh byl víc než uvěřitelný.

AndreaOn
12.07.2024 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Za mě tedy božííí a srovnatelné mrazením s prvním dílem. Autorka má, jak sama řekla ráda Kinga a Lynche a obojí se v knížce prolínalo. Těším se, že v tomto mrazivém duchu bude snad i další autorčina kniha.

JanaŠamšová
12.07.2024 5 z 5

"Jestliže Bůh je láska, jak se jistě shodneme, pak nedává žádný smysl komukoliv lásku odpírat."

Michal tráví dny i noci tím, že navštěvuje hřbitovy, opuštěné domy a místa, na nichž údajně straší. Svět ho zná jako úspěšného youtubera a "lovce zázraků ". Když se dozví, že kněz z jeho rodného města skončil za mřížemi za brutální vraždu, která navíc proběhla za velmi podezřelých okolností, vidí v tom příležitost, jak získat další fanoušky. Avšak po návratu domů zjistí, že s knězem toho měl společného víc, než si myslel.
Od autorky jsem četla všechny doposud vyšlé knihy, Šepot z lesa byla pecka a tato ji neskutečně šlape na paty.
Hluboce se skláním před stylem psaní. Paní Surmanová ukazuje, jak krásný český jazyk je. Její popisy jsou dokonalé a čtenáře vtáhnou do děje a obrazy mu před očima běží jako na plátně. Její přirovnání jsou mnohdy vtipné, ale co si cením nejvíc je, jak dokáže popsat nitro člověka, jeho myšlení. Psychologie postav v jejich dílech je opravdu dokonalá. A atmosféra byla chvílemi velmi mrazivá.
Kniha se mi líbila od prvních řádků, až do konce. Michal si mě získal od první chvíle, stejně jako Václav, ale...Petr z Šepotu z lesa je prostě jen jeden
Zmínky a úryvky z různých knih jsou velmi milým zpestřením, jedná-li se o autory jako je King, Bradbury, Erben, kteří také, stejně jako u autorky, patří mezi mé oblíbené.
Autorka je důkazem, že čeští autoři umí psát skvělé příběhy, která v nás čtenářích ještě dlouho budou rezonovat.

Oksalakka
08.07.2024 5 z 5

Četlo se mi to trochu hůř než Šepot z lesa nebo Zvedá se vítr, přece jen těch dějových linií bylo možná maličko moc. Odkazy na předchozí knihy i jiné autory potěšily. Z celé volné trilogie mě nejvíc bavila kniha Zvedá se vítr, ale Tři Sekery pořád velmi slušný nadprůměr.

iveta3689
07.07.2024 5 z 5

Velmi dobré. Jako fanynka mistra Kinga jsem dost háklivá na zmínky o něm nebo jeho příbězích. Taky je vidět (a autorka ji přiznává) inspirace, ale není to žádná vykrádačka. Atmosféra se skvěle popsaná, postavy jsou v rámci žánru uvěřitelné. Jsem nadšená z toho, jak autorka zapojila do hry Chlum a jeho příběh.

Sarka25
06.07.2024 5 z 5

Miluju knihy Kateřiny Surmanove možná že nejsou úplně strašidelné ale nervydrasajici rozhodně. Líbí se mi že píše z prostředí mě blízkého a zmiňuje tam ač nenápadně autory co mám ráda.. Za mě super čtení a doufám že to nebyla poslední kniha

Ifuška
30.06.2024 5 z 5

Mně se tento díl líbil se všech nejvíc. Skákání v čase mi vůbec nevadilo, i když jsem se občas musela vrátit pár stránek zpět, abych se zorientovala, ale pak jsem si na to zvykla a dokonce i skok v čase očekávala. Líbil se mi i autorčin dovětek ohledně policie, advokacie... Pro mě tyto linky byly nedůležité, a obešla bych se bez nich, ale chápu, že do příběhu se to "muselo" dát. Jediné co se mi moc nelíbilo, byla kapitola o několik let později, to mi vždycky na knížce vadí, ale to je můj problém :D. Vcelku jsem byla s knížkou velmi spokojená.

jarome68
28.06.2024 5 z 5

Jak Šepot z lesa, tak Zvedá se vítr se mi moc dobře četly. Tři Sekery mě ale bavily ještě víc. Jsou tak trochu kombinací obou předchozích dílů volné trilogie. Navíc jestli máte rádi Stranger Things nebo Twin Peaks, tuhle knížku byste určitě neměli minout. Tři Sekery mají historický i sociální aspekt, hodně napínavým příběhem se vine otázka vztahu rodičů a dětí. Těším se na další Kateřinino dílo, její stylistický a příběhový um je na české scéně zcela originální.

Pavlnka
27.06.2024 5 z 5

Tak za mě hodně dobré. Autorku jsem neznala, ale jsem ráda, že jsem knihu dostala a rozšířila si tím obzory. Líbil se mi příběh (i když občas přes čáru) a velmi se mi líbila krásná čeština, popisy, přirovnání. U takového tématu bych to nečekala. 5 hvězdiček si zaslouží.

postrach
24.06.2024 5 z 5

Asi je už napsáno vše.Mě se kniha líbila.Nechybělo napětí tajemno nadpřirozeno neuvěřitelno........

eva3992
23.06.2024 4 z 5

Poznejte lovce zázraků – Michala – slavného youtubera. Navštěvuje záhadná místa, kde straší a děje se cosi podivného. Když se dozví o vraždě, kterou údajně spáchal kněz z jeho rodné vesnice, rozhodne se ji využít pro svůj pořad. Je tu totiž spousta podezřelých okolností. Když se s knězem potká, zjistí, že bude muset čelit i démonům z vlastní minulosti.

Myslím, že autorku Kateřinu Surmanovou není třeba představovat. Hned její prvotina, Šepot z lesa, si získala spousty fanoušků, včetně mě. Po jejím přečtení jsem věděla, že si v budoucnu přečtu vše, co autorka napíše. Po knize Zvedá se vítr přichází novinka – Tři sekery.

Hned úvodní citáty vám dávají tušit, že se při čtení budete bát a vzápětí se to potvrdí. Čeká vás příběh, který vám nedá spát. Budete se bát, budete napnutí. Chvílemi byste knihu nejraději schovali někam pěkně hluboko, ale zároveň ji nechcete dát z ruky, protože potřebujete číst dál a dál.

Čeká na vás horor, thriller, psychologické drama i detektivka. Od každého něco a vše se k sobě skvěle hodí. Budete tu rozplétat lidské osudy, postupně si skládat celý příběh a zároveň odhalovat něco z naší historie. Autorka se nechala inspirovat jak zločinem z nedávné minulosti, tak i historickými příběhy a vše vám v doslovu vysvětlí, co a proč ji navnadilo k sepsání příběhu.

Co mě opravdu moc baví, je autorčin osobitý styl a mám pocit, že knihu od knihy je lepší. Používá skvělé slovní obraty, věty, přirovnání. Nebojí se ani neobvyklých slovních spojení, která však do příběhu přesně pasují. Její text vás okamžitě pohltí. Dokáže vykreslit atmosféru tak, až máte pocit, že jste součástí celého příběhu.

Pozorný čtenář určitě ocení, že se v jednotlivých knihách vždy setkáme s někým z předchozích knih. Je to milé překvapení a příjemné propojení.
Jediný problém jsem měla s pár situacemi, které pro mě byly málo uvěřitelné, ale dokáži nad nimi přimhouřit oko, jelikož kniha jako celek je naprosto skvělá, neskutečně mě bavila a budu netrpělivě vyhlížet další knihu autorky.