Tři Sekery

Tři Sekery
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545514/bmid_tri-sekery.jpg 4 161 161

Mysteriózní thriller od autorky bestselleru Šepot z lesa! Michal tráví dny i noci tím, že navštěvuje hřbitovy, opuštěné domy a místa, na kterých údajně straší. Svět ho zná jako úspěšného youtubera a „lovce zázraků“. Když se pak dozví, že kněz z jeho rodného města skončil za mřížemi za brutální vraždu, která navíc proběhla za velmi podezřelých okolností, vidí v tom dokonalou příležitost, jak získat další zástupy fanoušků. Jenže jakmile dorazí domů, zjišťuje, že s knězem toho měl v dětství společného víc, než si myslel. Teprve když se s otcem Václavem po dekádách znovu setká, odhalí šokující události, které kněze k vraždě vedly, a okolnosti, jež rozumem pojmout nedovede. A zatímco čelí démonům vlastní minulosti, dozvídá se, že Václav možná nakonec není padouchem, ale hrdinou.... celý text

Šomik
23.06.2024 4 z 5

Do třetí knihy autorky jsem se velmi rychle začetla a stále jsem byla v očekávání, jaká bude konečná zápletka. V celé knize na mě dýchal důraz rodičovství a potřebě se rozloučit se svými blízkými (i když to jsou domácí mazlíčci... V téhle debatě stojím na straně autorky, duši mají.) Konec mě pak vysloveně zahřál.
Jediné, co mi činilo mé čtení náročnějším, bylo velké skákání v ději a mnoho dějových rovin odehrávajících se za sebou během několika stránek.
Jsem velmi zvědavá na další autorčin počin.

Rád koušu.

Leona333
23.06.2024 3 z 5

Tak trochu symbolický název, neb paní autorka po Šepotu z lesa a Zvedá se vítr, "ťala" touto knihou - příběhem, tak trochu mimo, mimo má velká očekávání...
Hmm, je mi to vážně moc líto, ale Tři sekery je dílo, které na mě velký dojem neudělalo. Je na mě zbytečně zdlouhavé a těm "psychologickým vidinám - přeludům..., skonu" jsem neměla sílu, chuť moc věřit... Prostě, žádné mrazení v zádech, se pro tentokrát nekonalo...

rikuhahl
20.06.2024 5 z 5

Tohle je nejlepší kniha trilogie. Chlum mě už od dětství nechce pustit a teď už vím proč :) Při čtení jsem se procházel spolu s postavami. Postupné představování postav má velkou sílu a hloubku a oproti normálu si dává se zápletkou celkem načas, ale to je velký klad. Pak se kniha neuvěřitelně rozjede a zabývá se několika tématy, aby je postupně spojovala.
Moc oceňuji zasazení jedné historické události do příběhu, člověk by až řekl, že to není možné, aby se něco takového stalo, ale to by nesměl vědět :) Hlavní záporák je dost možná ta nejhnusnější stvůra, kterou jsem v knize potkal, jeho životopis jsem četl jedním dechem a ani nešel spát.
Celkově je to skvělé zakončení trilogie (i pár odkazů na předchozí knihy se tam najde). Už se těším, co na nás autorka chystá za rok v nové knize.

Jaklová.katka
19.06.2024 3 z 5

Miluji knihy od paní Surmanove Šepot z lesa byl naprosto úžasný. Zvedá se vítr se mi taky líbil.
Bohužel Tři sekery se do tohoto výčtu nezařadí. Časové skoky a místy až chaos.
Škoda a to jsem se tak těšila

lalela
10.06.2024 2 z 5

Z knížky jsem rozčarovaná. Nejdříve se mi četla moc hezky. Ani mi nevadilo neustálé skákání s minulosti do současnosti. Ale pak se objevil Bob a to už nešlo, nejvíce mě v knížce popudilo vyprávění o skutečných vraždách, viz Otýlie Vranská, vůbec mi to do příběhu nesedělo. Fantasmagorická vražda, neuvěřitelné vysvětlení, kdyby se autorka raději držela skutečného příběhu, šla by po jeho linii a trochu více ho rozepsala, byla by to lepší kniha.