Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

HelenBarbora
30.04.2021 5 z 5

Naprosto skvělé, vřele doporučuji

Lena78537
25.04.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příjemná, postupně se rozvíjející detektivka. Jistě, mela i slabší stránky, možná zbytečně zdlouhavé,chvílemi nudnější popisy prostředí. Oceňuji absenci nadmíry brutality a vulgárních projevu postav, kterých je teď v knihách tohoto žánru někdy až přespříliš. Těším se na další díl.

evvva
23.04.2021 5 z 5

A já půjdu proti davu a mně se to líbilo, na závěr bych prskla trochu romantiky a bylo by to dokonalé...každopádně, zde se oplatí nedat na recenze a prubnout si to sám, názor pak je jen a jen na vás

KatkaK13
13.04.2021 2 z 5

Na knihu jsem se těšila, je dobře hodnocená, spisovatelka je osvědčená. Ale nedočetla jsem ji. Každou stránku jsme obracela s nadějí, že se začne něco dít, ale nezačlo.. V polovině jsem to zabalila a ze seznamu oblíbených knih odstranila i následující detektivky od spisovatelky. Pro mě zklamání :-(

Svamburger
09.04.2021 2 z 5

Mnoho pravdivého, a hlavně trefného už zde bylo napsáno v jiných komentářích (a že jich tu na tuto kniho není málo). Byl jsem prostě zvědavý, jak královna literárního nebe píše. Nikdy předtím jsem od Rowlingové nic nečetl a Harrymu P. nijak zvlášť nefandím, což je můj problém. Takže paní spisovatelka začala psát pro dospělé...Fajn!
Vyklubala se z toho elegantní, nenásilná, nabubřelá a unavená detektivka. Bohužel. Byla to ta nejnudnější detektivka jakou jsem prozatím četl. To se jako opravdu sedmdesát procent vyšetřovaní odehrává v londýnských hospodách? Výslechy svědků a podezřelých u piva. Hlavní hrdina neustále fňuká, že ho bolí noha (Oukej, tohle jsem ještě chápal). Co jsem ale nechápal, byl ten vnitřní pláč nad rozchodem a tady mě otravovala ta jeho rodinná křivda. Pachatele jsem odhadl naprosto správně.
Špatná kniha to ale rozhodně není (i když je setsakramentsky dlouhá). Rowlingová psát umí; ta se prodávat bude vždycky. Tohle detektivní duo bych doporučil ženám. Já raději zůstanu u ponurých detektivek, kde lehce vyšinutý, depresemi zkoušený vyšetřovatel, chytá krvelačnou bestii ve špinavých ulicích.

mimi55
31.03.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Těším se na další pokračování.

kokina74
23.02.2021 3 z 5

První polovinu knihy jsem neustále přemýšlela zda ji vůbec dočtu, anebo odložím. Zdlouhavé popisy nijak neposouvající příběh vyznívaly v mnoha případech jako prázdná slova na papíře, která měla za úkol jediné a to knihu natáhnout co nejvíce. Druhá polovina začala být zajímavější, neboť se tam knečně začalo něco dít. A závěř... No řekněme, když dokážu natáhnout úvod knihy na skoro celou polovinu jejího obsahu, nebylo by na škodu závěr trochu více propracovat.

Kitty
15.02.2021 3 z 5

Tak nevím...ano i ne.
Měla jsem jako audio s hezkým přednesem, tak se to dalo.

Junjun
01.02.2021 4 z 5

Mám trochu problém napsat komentář, který by si neprotiřečil. Knížku jsem v půlce čtení totiž odložila asi na 3 měsíce, zároveň když jsem jí četla tak mě bavila. Docela se mi líbilo, že jde o takovou normální detektivku s docela normálním motivem, kde není nová mrtvola co kapitolu a kde detektivové nesehrávají boj s časem. Prostě taková oddychovka, na kterou si člověk před spaním rád najde čas. A kupodivu si myslím, že si na rozdíl od jiných titulů tady budu pamatovat o co šlo. A Strike bych ráda potkala i v reálu, ten mi byl totiž sympatickej i když neměl nohu:-)))

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Ale áno, vie to holka aj bez čarov a mágie. Postavy sympatické, teším sa ďalšie diely a vývoj vzťahu.

Nina291
24.01.2021 odpad!

Velký trápení. Z knížky si budu pamatovat jenom ten Strikův pahýl a nepřeberné množství zbytečných popisů. Autorka měla zůstat u toho co umí. Detektivky to ale nejsou.

items
19.01.2021 2 z 5

Super! Naozaj sa musím pochváliť, že som to dočítal! Skrátiť to o 1/2 až 2/3 a možno by mi nebolo úplne šumafuk ako to skončí. Naťahovať tuctovú nudnú a neuveriteľnú detektívku na taký počet strán...

lištička123
17.01.2021 4 z 5

Obsáhlejší, pomalejší, ale napínavé a stojí za přečtení. Přečtu si i další díly ze série.

Nudlesmakem
14.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla. Klasická detektivka. Připomínala mi něčím Perryho Masona. Byť se jednalo o soukromého detektiva a ne právníka. Cormoran Strike mě zkrátka nadchl. Zřejmě se přidá k zástupu mých oblíbených detektivů. A jeho sekretářka Robin také. Inu, co se dá dělat. Budu si muset přečíst další jejich příběhy. :-)

Niki19
05.01.2021 3 z 5

Překvapivé, nápadité. Dobře se čte.

Ani832
30.12.2020 2 z 5

The Cuckoo’s Calling neboli Volání kukačky mě moc neohromilo.

Můj hlavní problém tkví v tom, že by kniha zoufale potřebovala editora. V příběhu se nachází spousta zbytečných scén (někdy i kapitol), které děj jednak vůbec neposouvají dopředu, jednak nejsou užitečné ani v budoucím vývoji celé story. Rozsáhlé popisy neuvěřitelné bolesti detektivovy amputované nohy byly vážně otravné. To, že ho bolí noha, nás nezajímá. Nás zajímá, jak je na tom s případem, sakra.

Mou další výhradou jsou občasné wtf momenty, jako například popis úst semknutých kolem cigarety, které autor/ka přirovnává k řitnímu otvoru kočky. Proboha proč?

Taky jsem úplně nepochopila jednání vraha, přišlo mi nelogické, ale kvůli spoilerům to tady nebudu dál rozebírat.

Jinak se mi líbila dvojka Cormoran Strike x Robin Ellacott, spolu tvoří fajn dvojici, z níž jsem si oblíbila spíš Robin.

Zpátky k příběhu. Vyšetřování mi přišlo super, bylo systematické, akorát se vždycky někde zaseklo a příběh se začal táhnout.

Ovšem co musím pochválit, je atmosféra. Ta byla super, taková temnější, do toho prostředí Londýna a jeho ulic a míst...

Angličtina byla celkem jednoduchá, ovšem ne tak strohá, s jakou jsem se v knihách zatím setkávala. Narážela jsem na pro mě spoustu neznámých slovíček, díky nimž jsem se občas trochu ztrácela, ale nebylo to nic, kvůli čemu bych příběhu neporozuměla.

Ale od Kukačky jsem čekala víc. A přitom stačilo tak málo, aby se posunula o několik levelů výš. Další díly tudíž nemám v plánu číst.

smutných 2,5*/5*

Nikkiproch
28.12.2020 4 z 5

Trochu jiná detektivka, hodně táhlá, ale posledních sto stránek napínavých, rozuzlení uspokojivé. Skvělá hlavní postava, co přiroste k srdci.

Janík511
27.12.2020 3 z 5

Trochu táhla kniha, která se ale četla dobře. Na konci jsem čekala trochu lepší a napínavější rozuzlení, ale nevadí, přečtu si ráda i zbylé díly.

marcela0282
14.12.2020 5 z 5

Krasne napsana detektivka, rozsah mi vubec nevadil, naopak, takova literatura by mohla byt klidne nekonecna :D zaver prekvapil a musim rict, ze mi obe hlavni postavy prirostly za tu chvilku k srdci. Tesim se na dalsi dil :)

drzaja
26.11.2020

To je tak skvělý, číst knihu kde jsou uvěřitelný plastický postavy a žádný do očí bijící nelogičnosti v ději! Oceňuju zvlášť vykreslení toho, jak postavy vnímají jednu a tutéž situaci po svém, jak po jednom rozhovoru získá čtenář představu o tom člověku, o jeho motivacích a prioritách. Taky se mi líbil nápaditej překlad a pečlivá redaktorská práce. Elegantní detektivka pro náročnějšího čtenáře.