Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

kalache
17.11.2020 4 z 5

...forsan et haec olim meminisse iuvabit...

Ishir
15.11.2020 5 z 5

Toto byla úžasná detektivka. Rozhodně si přečtu další díly. Doporučuji

Lessana
12.11.2020 5 z 5

Po Prázdnom mieste som myslela, že som s knihami od Rowlingovej skončila (s výnimkou občasného nostalgického prečítania celej série HP). Nedalo mi ale, keď bolo minule v knižnici k dispozícii Volanie kukučky, a zobrala som si ho. No a bolo to perfektné! :) Prekvapivo perfektné. Pútavé, bez štipky hluchého miesta, skvelo gradované, že sa nedalo od knihy odtrhnúť, so sympaťákom Cormoranom a šikovnou Robin, no a, samozrejme, s dobrou kriminálnou zápletkou a postupným (i napínavým) odhaľovaním "padoucha". Akoby Prázdne miesto napísal ktosi iný a Cormorana opäť autorka HP.
Pribudli mi teda dve ďalšie sympatické postavy vyšetrovateľov (Cormoran Strike a Robin) do "zbierky" a ďalšie (zatiaľ) tri knihy v priečinku "chystám sa čítať" :).

boxas
01.11.2020 5 z 5

Dobře to ta Rowlingová napsala... A soukromý detektiv Cormoran i jeho asistentka Robin jsou asi jedni z nejsympatičtějších vyšetřovatelů, které znám.

milary
31.10.2020 4 z 5

Jsem spokojená. Galbraitha mi četl Petr Oliva, s Cormoranem se k sobě dobře hodili. Rowlingová psát umí – a cítím se trochu hloupě, když takovou samozřejmost moudře poznamenávám, - a tak se mi pěkně vymyšlená detektivka s příměsí romantiky (nic až tak přehnaného), svéráznými, živými postavami a způsobu vyšetřování odpovídajícím spádem zavděčila. Nemám potřebu ani komentovat jednotlivosti (vč. možná trochu teatrálního konce), jako celek mi to dalo dobrý důvod k trávení času.

SladkaK
31.10.2020 odpad!

Myslela jsem, že se k Volání kukačky ještě někdy vrátím. Ale raději si přečtu všechny Harry Pottery ještě jednou.

harrpye
14.10.2020 5 z 5

Opravdu povedená detektivka!
Autor nás provede čtivým příběhem, umožní vyšetřovateli skutečně vyšetřovat a zároveň čtenáři přemýšlet. Z naznačených indicií lze společně s detektivem dojít k logickým závěrům.
Popisy míst neruší, dobře dokreslují atmosféru. Postavy jsou naprosto uvěřitelné, se skutečnými problémy a starostmi.
Audio verze čtená Petrem Olivou můj zážitek ještě umocnila.

jprst
11.10.2020 3 z 5

Klasická anglická detektivka, bohužel ale se spoustou zbytečné výplně, odboček a popisů, zkrátka zbytečně moc slov, které způsobují, že se to táhne bez spádu, chybí tomu více švihu a napětí. Kladem je postava sympatického hlavního hrdiny,tady předvedla autorka slušný díl spisovatelské "řemeslné" obratnosti, ale jinak celkově jen šedivý průměr.

Kami33
23.09.2020 5 z 5

U této série postupuji opačným směrem - od Smrtící bílé k Volání kukačky. Nevím jestli to je tím, že hrdiny už "znám", ale mě se tahle knížka moc líbila.

petrpospa
20.09.2020 3 z 5

Dobrý detektivní román a tomu odpovídá i délka, která mnohé odradí. Dobře vymyšlené a propracované, žádný rodokaps či blog... Prostě kormorán, který nedevastuje rybníky, ale nervy netrpělivých čtenářů...

klubickovna
16.09.2020 3 z 5

Tak ač to vypadalo na začátku bledě, dočteno až do epilogu :-)
Tempo vláčné, ale Cormoran i Robin sympatičtí.
A závěrečný dárek pro Robin mě až dojal, z tohoto momentu vyloženě "stříká" fakt, že autorkou je žena.

kudrdlinka
16.09.2020 4 z 5

Detektivka je to určitě propracovaná, je zajímavé sledovat práci soukromého detektiva Cormorana i jeho asistentky Robin, kteří jsou oba sympatičtí. Je to příběh bez drsného a brutálního násilí, což mi vyhovuje, ale je trochu rozvleklý. Poslouchala jsem jako audioknihu, poslouchala se mi moc dobře, ale přece jen 17 hodin bylo docela dost na to, že se vlastně skoro celou dobu řeší jeden starší případ. Přesto jsem si rozuzlení opravdu užila a bylo pro mě celkem nečekané.

Haloon
11.09.2020 4 z 5

Kvalitní detektivka s menší porcí akce, ale zato dobrou logikou. Příběh nám umožní nahlédnout do světa celebrit a smetánky, zcela přirozenou cestou a snadno se dá uvěřit, že je ten svět skutečný. Bohužel pro mne bylo dílo tak nějak obyčejné bez momentů, které by utkvěly nadlouho v paměti.

janina66
10.09.2020 3 z 5

Výborná zápletka i rozluštění, kdo je vrah, se mi moc líbilo. Robin velmi sympatická a Cormoran takový bručivý sympaťák. Ale jinak jako detektivka velice zdlouhavá a místy i nudná rozsáhlým popisováním čehokoliv nedůležitého.

janpetr
05.09.2020 5 z 5

Dobrá kniha, ke které se již asi nebudu vracet tak jak ke kouzelníkům.

jean_ralphio
06.08.2020 3 z 5

tri hvezdy jsou na teto databzi vetsinou brany jako prikre hodnoceni, ale tady to u me vubec neplati.

naopak jsem se hodne bavil a precetl knihu rychle jako uz dlouho ne. jk zachovala ten lehky humorny ton, ktery znam z harryho. moc nerozumim castym vycitkam na nudu, ktere jsem zaznamenal zde i v realnem svete, protoze mne to naopak prislo praveze velmi akcni (ve smyslu toho, ze se neustale vysetrovalo a vypraveni se skoro nikam jinam netoulalo).

je to naprosty pop a stredni proud, ktery nicim neurazi. je to zkratka jako jeden dobry televizni dil hercula poirota, donuti to s napetim dokoukat, ale pak se dej spis zapomene, protoze to cloveku neda zadnou esencialni myslenku, kvuli ktere by na to vzpominal..

Barakoudel
01.08.2020 5 z 5

Volání kukačky byla jedna z mých prvních knih detektivního žánru, možná proto ve mně zanechala silnou stopu. Postavy Robin a Cormorana jsou jedny z mých nejoblíbenějších!

Nany_cz
27.07.2020 4 z 5

I přes ne příliš pozitivní hodnocení ostatních čtenářů jsem se přece jen do knihy pustila. Je pravda, že na detektivku je místy příliš popisná a zdlouhavá, ale mně se líbila a nebráním se dalším knihám. Hlavní vyšetřovatel mi byl velmi sympatický a i celý "případ" byl zajímavý. Vraha jsem odhalila až ke konci knihy, za což jsem ráda, protože mě moc baví, když mě autor nechává delší dobu přemýšlet a lámat si hlavu nad tím, kdo by to mohl být.

Nikol681
24.07.2020 4 z 5

Knížka se mi navzdory ne moc kladným recenzím líbila, i když byla občas příliš zdlouhavá, ale za mě pěkné čtení :)

NADEI
10.07.2020

Knížku jsem nedočetla, bez emocí a adrenalinu